Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova menjek tovább? Sos!...

Hova menjek tovább? Sos! Veszprém megye Vetési/Lovassy/Kéttannyelvű?

Figyelt kérdés
8-ik osztályos vagyok, kitűnő tanuló ( de nem stréber :D) de még nem tudom hova tovább. Az álmom hogy felvegyenek a Vetési Albert Gimi biológia szakára, de gondolkoztam a Lovassy angol, vagy az almádi Kéttannyelvűn is. Szeretnék nyelveket tanulni, de közben a biológia is érdekel. Fontos lenne utána a továbbtanulás mert állatorvos szeretnék lenni. Melyiket válasszam? Tapasztalatokat írjatok légyszi.

2012. szept. 15. 10:25
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
Én a Simonyiba VP-be :)
2012. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
Hogyha biológiát szeretnél tanulni akkor tényleg a vetésibe érdemes menni. A vetésiben az a rossz hogy elég kemény pénzeket kell fizetni. Volatam lovassy és vetési nyílt napon is nekem személy szerint a lovassy jobban tetszett a színvonal messze felülmúlta a vetésit, persze ez is jó suli ott is meg kapsz minden szükséges tudást.A lovassyval az a baj hogy nagy a túl jelentkezés főleg angolon hiszen fél osztályt vesznek fel, úgyhogy ott nagyon fontos a pontszámod, de ha mást is megjelölsz nagyobb esélyed van. A kéttannyelvűről azt hallottam hogy 3-4 éven belül bezár. Az előzővel nem értek egyet abban hogy a lovassyban drogosok lennének mert hogy nagy a hajtás mert akkor valószínűleg a vetésiben is drogosok lennnének(de nincsenek sehol sem) hiszen ott is nagy a halytás az is egy jó gimnázium ahol egy szintet nyújtanod kell. én lovassy németre szeretnék bejutni :))
2012. nov. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Bajban vagyok mert voltam mindhárom nyíltnapon :D és a Vetési annyira nem jött be, amiről azt hittem hogy jó lesz. A Lovassy nagyon tetszett mert érdekesek voltak a kísérletek illetve a bemutatóórák meg persze a tanárok is . Valószínű a Lovassyt jelölöm be elsőként angol majd talán matek és infó. Mert azt hallottam majdnem mindegy milyen szakra mész, úgyanúgy mindent erősen fogsz tanulni. Előnye ami a hátránya, hogy kevés embert vesznek föl, a legjobbakat és nagy a túljelentkezés. Sajnos a német szóba sem jöhetne mert ahhoz kellett volna tanulni :D, kár hogy pont az angolból van fél osztály, mivel angolos vagyok az iskolában. ha bárkinek vannak tapasztalatai, vagy információi ezekről az iskolákról légyszi írjátok meg! Köszi ezzel nagyon sokat segítetek :)
2012. nov. 21. 18:29
 14/56 anonim válasza:
100%

Lovassys vagyok végzős. Leírom a tapasztalataimat. :)

-modern (mondjuk sokaknak rideg)

-a tanárok felkészültek, keményen számonkérnek (többségben)

-jó, ha közgazdasági/bölcsész/informatika szakirányt választatok majd

-sportlehetőségek (röplabda, foci)

-közösségi élet kezdetben oké, később klikkesedés (mindenki megy a maga feje után, tanul,stb.)

-a rendezvények jók (még ha kevés is van)

-a legtöbb anyagot jól, érettségire célzottan adják le

DE!!!

-ha orvosira akartok majd menni, NE ide jöjjetek (a kémia oktatás egy nagy nulla)

-szerintem elég szürke hely

-ha nem nyelvi tagozaton vagytok, nyelvet sem fogtok megtanulni frankón

-sok tantárgyból könyvet kell tanulni, magolni (pont olyan tárgyakból amiket érteni kéne

-hiába olyan jónevű suli, én pl. 4.5-ös átlaggal végighesszeltem az elmúlt 4 évet most meg kapkodok a fejem után

-a 9.osztály semmit sem ér, megbántam, hogy 5 évesre járok.

Sok szerencsét!

19/L

2012. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:
Hát, pedig a Lovassy még mindig sokkal jobbnak tűnik mint pl a Vetési, mert ott vagy a bioszra vagy a nyelvre mennek rá. A Kéttannyelvű is elég jónak tűnik :) Köszi a válaszokat
2012. nov. 29. 16:55
 16/56 anonim válasza:
Ha állatorvos szeretnél lenni, mindenképpen Vetésit javasolnám.:) Oda járok, légkör iszonyat jó, nagyon tetszik, jó suli, szóval hajrá;)
2012. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
a Vetésiről csak egy szót GYILKOS egy hely
2012. dec. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim válasza:
miért gyilkos hely?:D én még nem vettem észre..
2012. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
Gyere a kéttannyelvűbe! :D Mész a felvételire 19-én?
2013. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
persze! ( remélem nem lesz 2 méteres hó :D )
2013. jan. 15. 18:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!