Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Még be lehet iratkozni az...

Még be lehet iratkozni az egyetemre?

Figyelt kérdés
Felvettek az egyetemre (ELTE) de nem tudtam elmenni a beiratkozásra ami tegnap volt, mert külföldön vagyok. Hétfőn megyek haza.

2013. szept. 7. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincsen pótidőpont ELTE beiratkozások során. Ha egy kicsit előbb tájékozódtál volna, akkor észrevehetted volna, hogy ha nem mész el, automatikusan semmissé válik a felvételid, ahhoz, hogy oda járhass, vagy neked, vagy egy általad meghatalmazott személynek (a te esetedben ez működött volna) kötelező ott lennie.
2013. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én nem beiratkozni szeretnék, csak az új hallgatói szerződést aláírni, amit a beiratkozással egy időben kellett volna megtenni. (Azt azért kell, mert államilag támogatottról áttettek fizetősre).


Mielőtt elmentem volna külföldre megkérdeztem a TO-n, hogy mikor kell ezt megtennem, azt mondták, hogy majd értesítenek, konkrét időpontot nem mondtak. 4 nappal ezelőtt küldtek egy e-mail-t, hogy a beiratkozás során kell megtenni és ha nem akkor megszüntetik a hallgatói szerződést, aminek a határideje szept. 6 azaz tegnap volt. Én így már nem tudtam hazajönni.

2013. szept. 7. 11:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint a hallgatói jogviszonyt szüntetik meg.
2013. szept. 7. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én nem értelek.. Teljesen másra kérdezel rá, mint ami valóban van. Másrészt mi az, először azt írod, h felvettek, aztán meg azt, hogy átsoroltak? Harmadrészt, ha le van írva az e-mailben, h kirúgnak ha nem írod alá a szerződést 6.ig, akkor mi a kérdés?
2013. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért így kérdeztem rá, mert nem szerettem volna részletezni a helyzetet. Ez az egész épp ugyanolyan, mintha most vettek volna fel, új szerződést kell kötnöm. Általánosságban szerettem volna válaszokat, nem az én konkrét ügyemmel kapcsolatban.


A levélben ez le van írva, de nincs részletezve, hogy mi a teendő akkor ha nem tudok elmenni. Továbbá az is le van írva, hogy szept. 13-ig megkötheti az aki fellebbezet és a kérelmét elutasították. Szóval ezek szerint még mindig meg lehet kötni a szerződést csak nem mindenkinek. Ha nem engedik és megszüntetik a hallgatói jogviszonyomat, akkor méltányossági kérelmet fogok benyújtani, mivel az egyetem egyáltalán nem nyújtott megfelelő tájékoztatást a feltételekről.


Mielőtt kimentem volna külföldre felhívtam a TO-t, hogy mikor kell ezt a szerződést megkötni. Időpontot nem tudott mondani azt mondta, hogy figyeljem a Neptunt, majd értesítenek. Az ezen a héten szerda este értesített, hogy ezen a héten kell és, hogy péntek 12 óra a határidő. Ennyi idő alatt még repülőjegyet sem tudtam volna szerezni, de ráadásul mivel dolgozok szabadságot is ki kellet vennem (az idei félévem passzív - ezért tudok így dolgozni).

2013. szept. 7. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!