Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az hogy egy egyedülá...

Miért van az hogy egy egyedülálló, terhes, roma, árva nő annyi pontot kap a felvételin, mint egy négyes fölötti átlagot elért ember?

Figyelt kérdés

Nyilván a hátrányos helyzet miatt kaphat eg ykis előnyt, de azért lássuk be ha egy nő gyereket vár arr amiért jár pont? a gyerek miatt mulasztani fog, de addig foglalja valakinek a helyét aki tnaulni akarna...

És a roma származásra? ugyanolyan ember, és ugyanúgy tnaul ha akar és ha nem nem...


2009. dec. 2. 20:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Miért mulasztana? Nekem rengeteg csoporttársam vár babát vagy van nagyon pici babája és mégsem mulasztott senki. Az ilyenek levelezőre szoktak menni, az meg téged ne zavarjon, mert te úgyse oda akarsz menni és ezek a szakok pedig nekik lettek kitalálva.

Én csak ezt a roma dolgot nem értem, meg azt, hogy ha valamelyik szülődnek nincs érettségije stb... ezek miért lennének kizáró okok, hogy valaki normálisan tudjon tanulni? Senki nem tiltja meg nekik.

2009. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy valaki így akarta definiálni az üres halmazt. A mi tanárunk mindig azt mondta: egylábú zöld négerek halmaza. Annyi minden lehet az embernek gátló tényező, mindenre nem lehet plusz pontokat osztogatni, bár ezeknek az a célja, hogy egy kicsit kompenzálják a hátrányos helyzetet. A másik meglátásom, hogy TÚL KEVESEN élnek ezzel.
2009. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

szerintem is igazságtalanság, hogy ilyenekért plusz pontot kapnak az emberek.


mások meg szenvednek a nyelvvizsgával, van aki meg csak a származása vagy családi háttere miatt kap pontokat..

2009. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
És te hány egyedülálló terhes roma,árva nőt láttál az egyetemen?
2009. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Én is erre céloztam az üres halmazzal... (2.) :)
2009. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Én kaptam plusz pontot, mert kicsi a gyerekem. És ettől még én is "szenvedtem" a nyelvvizsgával. Nem mulasztok a gyerekem miatt (mert már két éves és bölcsis), szóval nem is foglalom senki elöl a helyet.

Megvan a célja, hogy miért adják a pluszpontokat. (amúgy roma származásra konkrétan nem jár)

Most amit felsoroltál, azokra szerinted külön-külön jár a plusz pont? Mert akkor nincs sok értelme, pl. annak, hogy egyedülálló. Arra senki nem kap pluszt. A terhes igen. A roma nem. Az árva igen. Akár férfi akár nő. Amire te gondolsz, az a halmozottan hátrányos helyzetű, de 50-nél több pluszt senki nem kaphat ilyenek miatt. És ha úgy érted, hogy ezek egyben számítanak, akkor elárulom, hogy pl. tök mindegy, hogy valaki egyedülálló (mint én) és úgy terhes vagy van gyereke, vagy sem. Nem jár érte több plusz. Négyes fölötti átlag... Hát, nem tudom, nekem amik felvételi tárgyak voltak, azok mind 5-ösök lettek, az egyik 90%, a másik 92%. De a többi is (a matekot leszámítva) jó lett, 4-es, 5-ös.

Ja és az okok, hogy miért járnak ezek a plusszok. Vegyünk példának egy olyan embert, akinek mindkét szülője 8 általánost végzett. Elég megnézni egy statisztikát arról, hogy az ilyen háttérrel rendelkező középiskolások hány százaléka szeretne továbbtanulni. Nem miattuk nem fog valaki bekerülni. Az ilyen családoknál általánosságban véve nem a tanulás számít értéknek, elvesztegetett időnek tartják sokszor. Tegyük fel, hogy a szülők 8 általánost végeztek, és azóta dolgoznak. Mint tudjuk, a gyerekek nagy százalékban a szülők pédáját követik. És nem hiszem, hogy baj lenne, ha ennyi támogatással szeretnék azt elérni, hogy legalább kis százalékuk talán jobb munkához juthasson majd. Vagy vegyük az olyan családot, ahol van két 8 általánost végzett szülő, akik totál linkek, tojnak a gyerekükre, stb. Kisebb csoda kell ahhoz, hogy a gyerekük képes legyen olyan szinten tanulni, hogy annak hatására eygáltalán megforduljon a fejében, hogy továbbtanul. Ez a "senki sem gátolja meg benne" - duma elég hülyeség. Talán a szó szoros értelmében nem, de hogy nem is adnak rá lehetőséget a legtöbb esetben, az biztos.

Aztán ott vannak a terhes és kisgyereket nevelő nők. Ugye azt senkinek sem kell magyaráznom, hogy milyen szinten nehéz pl. két év GYED után visszatérni a munkába, egyrészt, mert eleve nem szeretnek kisgyerekest alkalmazni, másrészt mert már két év alatt is sokat avul a tudás. Viszont ha kap az illető némi pluszt, akkor az már hozzásegítheti, hogy 3-5 év múlva friss tudással, saját magához képest jobb lehetőségekkel kezdjen neki munkát keresni.

Árva, félárva, állami gondozott, stb: akinek nincsenek szülei egyáltalán, azok általában szintén nem azok között vannak, akik annyira gyakran az egyetem közelébe kerülnének. Az állami gondozottakat arra ösztönzik, hogy 18 évesen menjenek dolgozni, általában nuku végzettséggel. Nem éppen ideálisak a körülményeik a tanulásra. Jártam már gyermekotthonban, tudom milyen. És azt is tudom, hogy milyen szinten nincsenek esélyeik a normális munkára az onnan kikerülő fiataloknak. Ki lesz termelve egy rakás munkanélküli. Nem jobb az, ha legalább néhánynak esélye jut diplomát szerezni?

És ismét leszögezném, az előnyben részesítésnél nincs olyan rubrika, hogy "roma származás".

2009. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
21:55 ös vagyok és azt hittem rosszul gondolom,hogy roma származásért nem lehet plusz pontot kapni,mivel nincsen dögcédulája vagy papirja arról senkinek hogy milyen felmenői voltak. Egyébként az előttem író nagyon jól összefoglalta.
2009. dec. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
23:04-nek: Aki roma, és a középszintű(!) nyelvvizsgája ötös, az szintén megkapja a középfokú origó C típusú nyelvvizsgát.... így tényleg nincs ilyen rubrika, hogy roma, de ez azért eléggé kivételezés.
2009. dec. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
mármint középszintű érettségije ötös
2009. dec. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%
Megsúgom a felső oktatásban a felvételinél mindenért kapsz pluszpontott pl.: hamozgássérült meg ilyenek. Csak az nem kap általában plusz pontot aki végigtanulta odáig az éveket és minden szép meg jó.
2009. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!