Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen az osztályk...

Szerintetek milyen az osztályközösség? Mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés
Szóval most felvételiztem a Madách Imre illetve a Berzsenyi gimibe is (bp) és az érdekelne,hogy ezekben a gimikben milyen az osztályközösség? Vannak kiközösítések, csúfolódások, bántások,sértegetések stb.? Csak mert nagyon szeretnék egy kellemes és jó helyre kerülni.

2014. febr. 22. 00:41
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!:) Én a Madáchról közösségileg csak jókat hallottam. Nem járok oda, de nagyon szeretnék. én pénteken megyek szóbelizni. Majd drukkoljatok!! én is szorítok magunknak!:)
2014. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Én szombaton megyek, németre és nem vagyok az a nagyon tanulós fajta, szóval csatlakozom a körötökhöz, bár nem valószínű, hogy ide fogok járni..:)

Kérdező, általánosba jársz, ugye? Nem 8/6 évfolyamosba?

2014. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Én is a Madáchba szeretnék menni, és csak jókat hallottam róla!! :) Én sem vagyok az a halálra tanulós fajta, úgyhogy csatlakoznék hozzátok!! :)) Én szombaton megyek szóbelizni és nagyon remélem, hogy jól sikerül majd...

Sok sikert mindenkinek!!!:D

2014. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Mindenkinek sok sikert!!! :) Egyébként igen általánosba járok ,ugyanoda 8 éve, úgyhogy jó lesz végre váltani, pláne ha egy olyan csúcsszuper Madáchos közösségbe kerülnék :)
2014. febr. 23. 17:23
 15/36 anonim ***** válasza:
5. még mindig:) Kérdező majd írnál a szóbeliről, hogy milyen volt? Kicsit izgulok én pénteken megyek általánosból és angolból:D
2014. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
11. vagyok. Tényleg, írnál a szóbeliről? mert én is nagyon izgulok! :S
2014. febr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Eskü,hogy csütörtök este (legkésőbb) 8-9ig írni fogok a szóbeliről csak légyszi csütörtök délután írjatok ide egy kommentet,hogy ne felejtsem el és MINDENT leírok majd nem csak úgy nagyjából :)
2014. febr. 23. 21:18
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Mindenkik!

Berzsenyibe jártam, több iskola előzte meg, mindenhonnan kiközösítettek, vagy rossz volt a közösség. Osztályközösségeteket nem tudom megítélni előre, de attól, hogy maga az osztály nem összetartó, attól még biztosan lesz közösség, ahol jól fogjátok érezni magatokat. Sok az iskolai program, főleg diákok szervezik, így nem unalmas egyik sem. A gólyatáborba érdemes elmenni (nulltábornak hívják), mert az épp az osztályok közötti, újak közötti kapcsolatot erősíti, hozzáértő diákok segítségével. A hangulat nagyon jó, mivel szünetben nem lehet bemenni a termekbe, illetve a szekrények az aulában vannak, ezért mindenki a folyosókon van, pezseg az élet. Kiközösítésről én egyáltalán nem tudok, pedig több évig jártam oda, olyan volt csak, aki nem szerette a hangulatot, vagy egyik szak sem feküdt neki. Több szakkör is van, de legtöbbször azért maradnak csak benn délután a diákok már eleve, mert jó a többiekkel lenni. A környéken ott van törzshelynek a kínai étterem meg a Duna-part. Ritka az, amikor - ha valaki közösségi életet szeret élni - valaki suli után rögtön hazarohan, átlagban legalább egy órát benn szoktak maradni. A könyvtári kanapét is sokszor látogatják egyesek, bár ott kevesen férnek el, de a könyvtár jól van kialakítva, ha valaki segítségre szorul, lehet korrepetálást tartani egymásnak, mindig lehet találni valakit, aki segít, ha kell, bár általában a tanárok maguk is nyitottak a segítségre. Szerdán nincs sose első óra, sokszor ilyenkor is be szoktak menni. Az iskolarádió is szólni szokott, változó zenékkel, olykor tematikus nap (disney dalok, reggea, stb.), de általában vegyes, és olykor megy a tánc is az aulában. :)

Kiközösítés, gúnyolódás, csúfolódás... Egyikről sem tudok egyáltalán, egyszerűen nem szokás, az iskolának fontos a tolerancia, sokféle diák jár oda (néger, ázsiai is), arra nevel, hogy elfogadjuk egymást, de ez nincs igazán hangoztatva, mert nem tűnik szükségesnek. :) Egyszerűen nem divat a csúfolódás, bántás, senkinek eszébe sem jut szerintem.

Remélem, oda kerültök! :) Nekem nagyon hiányzik.

2014. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Szia, akkor majd írnál a szóbeliről, pleaseee:)
2014. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim válasza:
Szia! Én is a Madáchba szeretnék menni, és én sem vagyok nagyon tanulós fajta, és ahogy a többi hozzászólásból látom, emiatt nem nagyon kell majd aggódni:D Milyen volt a szóbeli? Én holnap megyek, és nagyon izgulok!!
2014. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!