Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez igaz? Ilyenkor tényleg nem...

Ez igaz? Ilyenkor tényleg nem iratkozhatok be?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnök azt mondta, hogy ha felvettek egy suliba, de év végére rontunk valamennyit, nem enedik a középiskolában/gimiben a beiratkozást. Ez igaz?
2014. márc. 14. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetesen baromság. Nem véletlenül a 8. félévi jegyek alapján veszik fel az embereket. Annyiban befolyásol az év végi jegy, hogy ha esetleg megbuksz valamiből (és a pótvizsgán se mész át), akkor értelemszerűen a bukottakra vonatkozó szabályok lesznek érvényesek; újra kell járni a 8. osztályt, ilyenkor (és csakis ilyenkor) nem iratkozhatsz be középiskolába.
2014. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon-nagyon megnyugtattál... mert még példákat is mondott, mert voltak olyan tanítványai, állítólag. És más tanár is mondja. De lehet, hogy csak, hogy ne lazítsunk év végén?


Mert engem bukás egyáltalán nem fenyeget, csak most rontottam.


Köszi.

2014. márc. 14. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kissé nehezen értelmezhető a kérdésed.

Arra gondolsz,h nyolcadikos vagy, kijön az értesítés,h felvettek X gimibe. Majd a 8. év végi bizid már rosszabb, mint a félévid, és ezért kapnál egy levelet a gimiből, h "bocs, de mégsem"???

Ha így értetted, akkor ez úgy baromság, ahogy van.

1 ilyen eset van: ha megbuksz 8-ban, és évet kell ismételned.

2014. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, nagyjából erre gondoltam.

Akkor már csak szinten tartom a bizonyítványom, legalábbis próbálom, mert félévkor jó lett (2 négyes, 4 dicséretes, a többi ötös), de most nagyon megnyugtattatok.


Zöld pacsi ment mind a kettőtöknek.

2014. márc. 14. 11:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, és ne engem mondjatok hülyének a kérdésért, hanem a tanáraimat, mert ezzel traktálnak minket a felvételi óta...
2014. márc. 14. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, ez lejött. Gondolom eddig a felvételivel tudtak Titeket ösztönözni, most meg már igazából mindegy, csak ne bukjatok. De azért ekkora hülyeséget kár kitalálniuk :)
2014. márc. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most már én is ezt mondom, és tojok az egészre...

Amúgy fölöslegesen ösztönöztek, mert aki tanul nálunk, az én vagyok, a többieket meg berakják a "gyűjtőbe", aztán ennyi...

2014. márc. 14. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!