Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az Apáczai Csere János...

Milyen az Apáczai Csere János Gimnázium?

Figyelt kérdés
Ezalatt arra gondolok ,hogy milyenek a tanárok , hangulat , összetartás stb ?
2014. aug. 21. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez osztályonként változó. Én mat-fizen végeztem jó 10 éve. Az osztályközösségről annyit, hogy nagyon erős volt a klikkesedés, továbbá van olyan ex-osztálytársam, aki minden ok nélkül fb-on is törölt jó pár embert az ismerősei közül. Akkor persze a hangulat nem volt rossz, de mint láthatod, olyan mély kötődés nem alakult ki, pár emberrel tartom mai napig a kapcsolatot. Persze biztos van olyan osztály, ahol jobb a helyzet, ez csak a saját tapasztalatom.
2014. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
41%

Én nem ajánlanám. Eléggé versenyistálló, a gyerekek lelkével nem igazán törődnek, csak az a lényeg, hogy az eredményt letegye az asztalra. Így a hangulat se valami jó. A tanárok is úgy állnak a dologhoz, hogy nem motiválják a gyerekeket, mert "a motiváció jöjjön belülről". (Értsd: ha elrontasz valamit, akkor le vagy szúrva, hogy hülye vagy, ahelyett, hogy azt mondanák, hogy "Figyelj, ez most nem sikerült, de ha még ezt meg azt gyakorlod hozzá és 3 ilyen feladatot csinálsz, akkor menni fog").

Valamint megvan a fent említett klikkesedés.

2014. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Most leszek harmadikos az Apiban. Általánosban osztályelső voltam, simán felvettek ide. Rengeteg barátom volt, aktív szociális életem. Most több tárgyból kettes lettem, csak egy barátom van, pszichológushoz járok és nyugtatót szedek. Nem ajánlom, de ha gondolod, írj privátot.
2014. aug. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azok mondják, hogy versenyistálló, akiknek nem jutottak be, vagy nem tudták elvégezni, vagy hallották valakitől, de egyébként gőzük sincs az egészről. Nagyon jó társasági életet lehetett élni, és a legfontosabb - amire csak egyetemen jöttem rá - hogy intelligens emberekkel voltam körülvéve, ami hihetetlen nagy áldás. Egyébként engem a 4 év alatt soha senki nem kényszerített, hogy versenyekre járjak és semmi hátrányom nem származott abból, hogy nem nyertem állandóan OKTV-ket. A klikkesedés pedig osztályfüggő, nálunk semmi ilyesmi nem volt. Egy két ember volt, aki nem volt hajlandó részt venni a közösségi dolgokban, de arról meg nem mi tehettünk, a lehetőségük megvolt rá. Így 4 év távlatából visszanézve, ha 14 éves lennék, és döntenem kellene, megint odamennék.
2014. aug. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom az első 3 válaszoló honnan szedte az infókat.. de... na mindegy. Vélemény az vélemény.


Én még csak most kezdtem itt a tanulmányaimat, de eddig nagyon tetszik a suli:) A hangulat is nagyon jó az összetartás/osztályközösség/klikkesedés téma pedig osztályonként változik szerintem. Ami pedig a tanárokat illeti... LEGJOBBAK!! De tényleg. Nem ismerek minden tanárt az iskolában, sőt..., de akik engem tanítanak általánoshoz képest ég és föld. És szerintem ez a hatalmas előnye az Apinak. Megérted az anyagot és még érdekes is:) Én az osztályomat is imádom, de ez persze nem jelent semmit. És mindig vannak olyanok akik nem szerves részei az osztályközösségnek.


Remélem elég értelmesen sikerült a gondolataimat összeszednem.:)

2014. szept. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: Nem csak azok mondják, hogy versenyistálló, nekünk maga a fizika tanár mondta, hogy "versenyistálló vagyunk". :) Különben nem értem, miért kell ezt mindig degradáló értelemben venni.
2014. okt. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5: Ez nem vélemény, hanem saját tapasztalat. Továbbá én nem idén kezdtem ott, hanem több mint 10 éve, azóta változhatott a helyzet, és persze osztályonként más lehet, nálunk ilyen volt; és szerintem jelzésértékű, hogy ennyi évvel ballagás után mi maradt meg az egészből. Ma is sok év után összefutottam egy ex-osztálytársammal, de köszönésen kívül semmi nem volt, mert igyekeznie kellett. És pontosan ez az a dolog, ami az (ex-)apáczaisokra általában jellemző, a sikerorientáltság, szélsőségesebb esetben súlyos munkamánia, eközben a régi kapcsolatok gyakran megszakadnak, mert nincs rá idő. Mellesleg szerintem a kollégistákat leszámítva ez már gimis időkben is jellemző volt jórészt.
2014. okt. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban versenyistálló. Az a osztály mindenképp. Ez a szó elég rosszul hangzik, de ha jobban belegondolsz, nincs ezzel semmi gond. Ha valaki az Apiba jár pl. mat-fiz tagozatra, készüljön fel rá, hogy igenis elvárás az, hogy indulj bizonyos versenyeken és gyakran nem azt kérdezik meg, hogy ki szeretne, hanem hogy ki nem szeretne indulni. (Ilyenkor meg elég kínos lenne jelentkezni). Természetesen akkor sincs semmi ha nem indulsz, csak lehet, hogy nem fognak olyan pozitívan hozzáállni egy olyan gyerekhez aki nem indul el versenyeken/nem ír szorgalmi feladatot stb. Ilyen az élet egy kemény iskolában. Ezt el kell fogadni szerintem.
2014. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!