Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Xantus János Gimnázium?

Milyen a Xantus János Gimnázium?

Figyelt kérdés

Közösség,tanárok,oktatás(könnyű/nehéz?),épület,mi a 10-es és 11-es osztály közötti külübség?úgye föl lehet venni a franciát 10-től?milyen a szóbeli?eős a suli?hol van a rangsoron?

BP-re gondolok.Amúgy minde njöhet ami a suliról van szó.

13/L


2014. szept. 25. 18:45
 1/6 anonim válasza:
Szia!:) en nem járok oda, de majd oda szeretnek, ezért kicsit utána néztem:D azt írtak róla h jo suli, vannak sznobok, de egyébként a többség jo fej. Voltam mar a suliban (oda jártam külön angolra), szerintem nagyon szép, van benne színházterem meg minden. Amit olvastam a honlapjukon abban az volt írva, hogy franciát is föl lehet venni:) a szóbelirol annyit tudok, hogy nagyon könnyű:először bemész es magyarul elbeszélgetnek veled, pl: szeretsz-e színházba járni. Aztán átmesz egy angoltanarhoz, akivel szinten beszelgetsz+ad egy képet, amiről beszélned kell. Nem tudom, mennyire erős, de a nyelvvizsga aranya elég jo, ahol en néztem ott a 3. legjobb volt, 97,3%kal, ami szerintem nem rossz:D rangsoron a budapestiek között azt hiszem a 38., vagy legalábbis 30valahanyadik, országos szinten pedig a 108. Nem tudom ezekkel az infokkal mennyire segítettem, nyilván egy oda járó jobban tud mindent, de megpróbáltam:DD
2014. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítetél,köszike. :)
2014. szept. 25. 20:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tök király suli! :D

Én eleinte amikor ide jöttem tudtam, hogy erős suli és megkövetelik azt amit meg kell de tartottam attól, hogy tele lesz sznob barmokkal. Viszont kellemesen csalódtam.:)

Az épület maga nagyon rendezett, szép és tiszta és igen, föl lehet venni a francia nyelvet is a 2. évtől (de csak akkor ha megvan a min. 10 fő az adott nyelvi képzésnél) De no para franciánál mindig megvan a min. 10 fő ahogy elnéztem... :)

Nekem speciál anno a szóbeli része nem volt nehéz. Pl. olyanokat kérdeztek, hogy: Miért ezt a sulit választottad? Hol találtál rá a sulira? Mit várok az iskolától? Voltam-e nyílt napon? Esetleg még rólad kérdeznek, hogy mit olvasol vagy sportolsz..stb..:D Nem nehéz. Aztán nekem még egy képről kellett beszélnem angolul. De jófej volt az angol tanár, segít ha elakadsz.

Ahogy anno néztem az alapítványi sulik között (mivel ugye a Xántus az, csak szólók ha nem tudnád) a második. Tehát nem rossz.:) Én csak ajánlani tudom! :)

2014. okt. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
78%
Egy nagy szar! Idióta tanárok és még rosszabb közösség..Én is franciát tanultam ott 1 évig, most megszólalni sem tudok. Eljöttem két év után. Ne menjetek oda szerintem..
2014. nov. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Ket fele ember vam: aki imadja a sulit es aki gyuloli mint a sz*rt. Nos enyhen szolva en utalom. Most jottem ide 4honapja jarok ide, de mar felfedeztem h tenyleg nagyon nehez, az ofo (aki egyben a nemettanarunk idegbeteg, a magyartanar mindenbe belekot es szerinte hilyek vagyunk mind egytol egyig, a matektamar full amator semmihez sincs turelme. Az egesz iskola sznob, es ugy latszik tul elit ahhoz h barmilyen programokat tartson. A nagyon sok felsos bunkok velunk egyaltalan nem befogadoak. (Tisztelet a kivetelnek) unalmas emberek jarnak ide csak nehanyukat szeretem. Mindenki lenez ha nincs markas cuccod, vagy ha nincs iphone a kezedben (bar nekem is az van de pont leszarom h milyen telefonja van a masiknak). A suli hatomegyede cigizik, ram pl rossz hatassal van. Tele van rossz ribizlivel, es hulye pavakkal. Mar most tudom h elobb utobb el fogok menni az iskolabol. Ha van akarmilyen kerdesed irj privit:)
2014. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát én nem értek egyet az előttem lévőkkel:) tizenegyedikes vagyok, szakközepes, és én azt mondom hogy hozzáállás kérdése az egész. nem tudom, miért a környezetet kell hibáztatni, mindenhol vannak jobb-rosszabb tanárok. persze lehet, hogy valaki épp a rosszakat fogja ki, sajnos erre mindenhol megvan az esély. én örülök hogy ilyen helyen tanulhatok. erős suli, jó környezet, szép épület, ajánlom!
2015. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!