Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék tanulni filozófiát...

Szeretnék tanulni filozófiát és atomfizikát. A Pázmány Péter Egyetem jó lehet?

Figyelt kérdés
Felvidéki vagyok. 17 éves. jelenleg szakácsnak tanulok. Ebben az évben fogok végezni, majd utanná tovább megyek éretségire. 20 éves koromra elvégzem és onnan pedig szeretnék tovább tanulni Atomfizikát és filozófiát. Esztergom környékén lakom. A Pázmány Péter Egyetemen van ilyesmire lehetőség?

2014. nov. 12. 18:54
 1/8 A kérdező kommentje:
érettségi*
2014. nov. 12. 18:55
 2/8 anonim válasza:

Tudtommal a Pázmányon nincs természettudományi szekció. Filozófia az eltén klassz, ppke-n sem lehet rossz. Atomfizika eltén a libatöméshez hasonlít (de ez csak szubjektív).

Szerintem döntsd el hogy melyiknek tudnál megfelelni elvárások keretében s azt válaszd egyetemen, amelyik meg ennél jobban érdekel, azt tanuld magadtól és ne szennyezd be az akadémiai szofizmussal. Úgy elveszti az értékét.

Hát igen, ilyen szar már csak a mi akadémiánk, dehát a papír hatalom. Amiről nem lesz papírod, azt meg pályázatokon, ill. az életben érvényesítheted ha eléggé megragadtad a lényegét. (egyetemen ez tényleg csak hátráltatva van! ez szerintem akár objektív szintű igazság is lehet...)

Fizika-filozófia párhuzamos hallgatását nem javaslom egyrészt mert most már megszűntette az állam ennek a támogatását, másrészt tudtommal mindkettő elég terhes szak... úgyértem filón sokat kell olvasni meg írni, fizikán meg sokat kell számolgatni...

2014. nov. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Mit javasolsz? Mit érdeme stanulni mondjuk az ELTE-n?
2014. nov. 13. 15:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt, ami érdekel :)
2014. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
#2 vagyok. ha ilyen bizonytalan vagy még, akkor szerintem vegyél számításba több szakot is. Miért érdekel két ilyen távolinak látszó dolog? mi az oka?
2014. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
a "szakács" tag csak poén?
2014. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem, nem az.

Az előtte szólóra mindjárt rá írok.

2014. nov. 23. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó az ELTE-n a fizika.
2015. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!