Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Neumann János Szakközépiskola...

Neumann János Szakközépiskola Budapest?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyenek az ottani tanárok, diákok, valamint, hogy milyen átlaggal és felvételi pontszámmal van esélyem bejutni? Egyik ismerősöm mesélte, hogy a PHP oktatás elég gyér. Ez igaz?
2014. dec. 10. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a közösség, jófejek lazák igazságosak a tanárok, de nagyon kemény, nehéz suli... amúgy meg nagyonis szakszerű és jó oktatás van, szóval jó helyre mész ha odamész, de csak akkor ha toppon vagy és úgy érzed bírni fogod!
2014. dec. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az angol előkészítős tagozaton gondolkodtam, de a 6. évvégimben van kettes, és a tavalyim se lett olyan jó (8 pont). Ha az első helyen jelölöm meg, úgy szerinted felvesznek? :)
2014. dec. 11. 07:22
 3/3 zsoltiba válasza:

Nem tudom mikoriak az információid, régebben valóban nagyon jó iskola volt, én is azért irattam ide a gyereket. Sajnos azt vettem észre, hogy kezd leromlani. A jó tanárok már elmentek, tanárhiánnyal küzdenek. Néhány tanár a régebbi gárdából nagyon jó. De sajnos ők a humán és nem a szakmai vonalat képviselik. A jó szakemberek el tudnak máshol helyezkedni többször akkora pénzért a versenyszférában, mint pedagógusként. A Neumannt a régi hírneve viszi tovább.

Nagyon kevés tankönyv van, főleg a humán tárgyakból, meg matekból.

A szakmai képzésről:

A tananyagokat nehezen, nógatásra, utolsó pillanatban rakják fel csak, az e-portálra. Azok is többnyire az internetről letöltött prezentációk, nem kimondottan tankönyvek, amikből igazán lehetne tanulni.

Jellemző, hogy az órán a tanár felolvassa a prezentációt és kijelenti, hogy nem kell megérteni, csak bemagolni. Valószínűleg azért, mert maga sem érti az összefüggéseket. (A prezentáció a mondanivaló alátámasztására szolgál. Ha nincs mondanivaló, a prezi önmagában érthetetlen maradhat).

Sokszor van, hogy a prezi alapján nekem kell megmagyaráznom a gyereknek az anyagot, mert a tanártól nem tanulja meg. Rácsodálkozik az összefüggésekre, hogy ezt a tanártól nem hallotta. Pedig ez lesz a szakmája! Otthon már csak az anyag elmélyítésén kellene dolgozni, nem akkor kellene leadnom az órai anyagot.

Én ugyan nem vagyok pedagógus, de már láttam olyat. Van is a Neumannban, de sajnos nem sok.

Onnan lehet megismerni a jó pedagógust, hogy a gyerek füzete világos, rendezett.

A rossz tanárnál a füzet is káosz. Sajnos ez van a szakmai képzésen.

A programozásnál semmi elméletet nem tanulnak. Egyből belecsaptak a lecsóba. Azt sem mondták, mik a változók, függvények, vezérlési szerkezetek, egyből objektuorientált alapok nélkül elkezdtek programozni c#-ban. A gyerek csak nézett, mint a vett malac, azt sem tudta, mit csinál. Nekem kellett a feladatok alapján némi alapozást csinálnom programozásból.

Ugyanakkor a követelmény egységes, ugyan azokat kell teljesíteni abban a középiskolában is, amelyikben tanítanak és abban is, amelyikben nem. Ebből a szempontból a Neumann nehéz.

Nagyon komolyan elgondolkodtam azon, hogy átiratom a Bláthyba, de sajnos semmi információm. Nem akarok csöbörből vödörbe esni.

2015. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!