Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik debreceni gimnáziumot...

Melyik debreceni gimnáziumot válasszam, ha orvosira szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Szeretnék orvosira menni a gimi után. Felvettek a Fazekasba, azt Adyba és a Tóth Árppádba is. A gond az, hogy nyelvszakokat jelöltem meg, mivel akkor még nem tudtam, hogy ebbe az irányba mennék tovább. Szívás. Szerintetek melyik gimnáziumot válasszam? Esetleg osztályváltás lehetséges a későbbiekben?

2016. márc. 3. 15:11
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Átvennének a TÁGban sima nyekről nyek biokémre?
2016. márc. 3. 15:22
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

En a helyedben oda mennek,ahova egyebkent is szerettem volna. Ha most hirtelen felindulasbol megprobalod atkerni magad valamelyik biokemes osztalyba,lehet,hogy kesobb megbannad.

Egyebkent en a Fazekba jarok,nyelv szakra. Csak ajanlani tudom,nagyon szinvonalas. Innen is van,aki orvosira megy vegul.

2016. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én a TÁGot ajánlom, az általános tantárgyak oktatása ezek közül ott a legerősebb :)) Az Ady és a Fazekas tényleg inkább nyelvben erősek.

Szerintem a közösség is a TÁGban a legjobb.

2016. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nézd, én az Ady-ban érettségiztem, és általában mindenkit arról próbálok meggyőzni hivatalból itt a gyk-n, hogy az Ady-t válassza, mert imádtam azt a helyet, jól döntöttem anno, hogy oda mentem.:) Az viszont tény, hogy az Ady-nak az a hátránya, hogy biokémből speciel pont nem ANNYIRA kiemelkedő. (Az idegen nyelv szempontjából szerintem nem találsz jobb helyet az Ady-nál.) De ez nem azt jelenti, hogy ne tanítanák ezeket is normálisan, félreértés ne essék egy percig sem, és összességében én így is az Ady-ba mennék a helyedben. Először is, azt, hogy hova akarsz menni érettségi után, azt azért nem most kell eldöntened nyolcadikosként. Nálunk ugye úgy volt, hogy utolsó két évben volt mindenkinek 2x2 órája, amit úgy használt fel, azt vett fel, amit akart, tehát lehetett pl. a biosz és kémia is. A TÁG biosz osztályban nem tudom, van-e még ilyen szabadon felhasználható keret, olyan osztályba szerintem ne menjél, ahol kvázi faktot választasz már nyolcadikosként, előre eldöntve, és utána ha mégsem orvosira mennél, nem tudsz pl. töri faktot felvenni. Másfelől olyan helyre menjél, amihez szép emlékeid fognak a társasághoz, az egész légkörhöz, a suli feelingjéhez kapcsolódni. Az Ady ilyen hely. Meg aztán, azért ha orvosira akarsz menni, a biosz-kémia emelt szintű érettségi felkészülésed nagy része úgyis otthon fog zajlani... És szerintem az is számít a sikerhez a tanár szakmaiságán kívül, hogy általánosságban mennyire érzed jól magad tiniként a suliban, ahova jársz, szerintem teljesíteni egészséges, magát jól érző tini tud. Az Ady-n nem fog múlni, hogy jól érezd magad. Viszont lehet, hogy a TÁG biokémes osztályában maga a biosz-kémia óra tényleg színvonalasabb, mint az Ady-ban, és az Ady-ban őszintén szólva volt rá példa, hogy felmerült, hogy érdeklődés hiányában elmarad a bioszfakt egy évben, (bár remélhetőleg ez nem általános jelenség ), szóval ha kifejezetten ez az egy szempont van, hogy hol jobb a biosz-kémia oktatás, akkor nyilván TÁG vagy Fazekas(A Fazekas nekem úgy általánosságban is nagyon rideg, barátságtalan helynek tűnt anno.) ilyen jellegű osztályai, de szerintem ne így dönts nyolcadikosként. Ha tizedikesként-tizenegyedikesként(Az Ady ugye öt éves, nulladik évfolyammal.)is orvos akarsz lenni, akkor hidd el, az Ady-ból is fel fognak venni orvosira minden további nélkül.
2016. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ja, ami az osztályváltást illeti: Nálunk az Ady-ban ha jól emlékszem hárman is jöttek menet közben, akik nem a rendes felvételi eljárásban kerültek be, hanem csak úgy jöttek valahonnan(Olyan is volt, aki még 9-ben, ha jól emlékszem, de erre nem esküdnék, aztán tizenegyedikben is jöttek ketten.), szóval elvileg lehetséges, de ez már nem egy olyan szabályozott központosított eljárás, mint nyolcadikban, a suli szubjektív döntése.:)
2016. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok debreceni, de hidd el, nem a gimnáziumon, főleg nem az osztályon múlik. De ha már választani kell, olyat válassz, ahol jó a kémiaoktatás. Biosz... leülsz a fenekedre és benyalod. Írsz egy 90+%-os kémiát és hasonló bioszt, és ha megvan a többi tárgyad is, szinte 100%, hogy fel vagy véve.
2016. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem ertem,miert irja mindenki,hogy a Fazekas olyan baratsagtalan hely. Az elozo ilyen kerdesnel is egy volt Adys irt,szerintem ugyan az a szemely.

Az iskola foepulete fel van ujitva,modern. A folyosokon sok tablo,az osztalytermek szinten ki vannak dekoralva(persze,van amelyik kevesbe,de egyik sem rideg,nyomaszto).

A b epuletreszt pedig elvileg most fogjak felujitani nehany even belul. Bar az valoban eleg regi,de szamomra az sem nyomaszto.

Lenyeg a lenyeg,en ezt a sulit csak ajanlani tudom. Ha felvettek,a tanulasban sem fogsz megszakadni. Nem mondom,hogy konnyu,de szerintem barmelyik masik itt felsorolt gimiben is kell ennyit tanulni. Mas iskola felett pedig ugy erzem,nem nekem kell itelkeznem. (Annyit teszek esetleg hozza,hogy nekem a masodik az Ady volt,az is tetszett.)

Ja,es itt a nyelvoktatas kiemelkedo,fokent a spanyol. Ha leirod,melyik szakra vettek fel(akar privatban),tudok meselni. Minden fajta nyelvi szakon vannak ismeroseim,illetve en is arra jarok. Szerintem ilyen jellegu osztalybol is be lehet kerulni orvosira,mas is megcsinalta mar.

2016. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg én lehettem a múltkor is, és természetesen nem állt szándékomban megbántani a fazekasosokat. :) Nekem anno ridegnek tűnt ahogy beléptem, de ez tíz éve volt. Mindketten az Ady meg a Fazekas között vacilláltunk, Te így döntöttél, én úgy, örülök, hogy mindkettőnknek bejött a saját döntése.:)
2016. márc. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Én mindegyiket értékelem és elfogadom a különböző nézőpontokat :)

Egyébként sorrendben: Fazekas spanyol kéttan, Ady angol kéttan, TÁG angol NYEK. Ezekre a helyekre vettek fel. :)

2016. márc. 6. 19:04
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
A kéttan szerintem hülyeség, tanuljon az ember idegen nyelvet, törit, matekot meg az anyanyelvén, én a kéttant értelmetlen mazochista dolognak tartom. Amikor arra próbálok rávenni valakit, hogy az Ady-ba menjen, azt a B vagy a D osztályra értem, kéttanra én tuti nem mennék...
2016. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!