Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus GTK vagy BGE KVIK?

Corvinus GTK vagy BGE KVIK?

Figyelt kérdés

Turizmust szeretnék tanulni, és ez a két legfőbb opció áll előttem. Ha pontszámokban nézzük, a Corvinus-ra nehezebb bejutni, ebből következne, hogy ott jobb az oktatás.. Viszont sok helyről azt hallom, ha turizmus, mindenképpen a BGE-t válasszam. A jelölési sorrend miatt lenne fontos tudnom.

A segítséget előre is köszönöm. :)



2017. jan. 2. 18:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%
A legnagyobb hagyománnyal rendelkezik a KVIK. Turizmus szakon elsősorban a BGE. Van neki duálisa is, az pluszban még jó szerintem. A legtöbb államist a BGE-re veszik fel. Bár csökkentették most a felvételi ponthatárát 420-ra. A Corvinuson kevesebb a hely, így ott valószínűleg magasabb lesz ennél a ponthatár, de ez nem azt jelenti, hogy ezen a szakon jobb is Corvinus,mint a BGE KVIK.
2017. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Én a BGE kvik-en tanulok. Voltam tavaly nyílt napokon, de nekem a corvinus annyira nem jött be. Igazából annyira "alapvetőnek" mondható, hogy ha valaki gazdasági szakra akar menni, akkor corvinusra jelentkezik. Nálunk elvileg jobb a gyakorlati oktatás, bár most kezdtem még csak, ilyen helyeket már nekünk is ajanlanak, mégha csak alkalmi munkaként is. Szerintem menj el nyílt napra, látod a sulit, diákokat, tanárokat és a környéket is, aztán hátha könnyebb lesz dönteni.:)
2017. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (valamiért a szívem engem is a BGE-re húz :))
2017. jan. 3. 19:25
 4/30 anonim ***** válasza:
23%

BCE-GTK-ra járok, de úgymond büszkén kijelenhetem, hogy a BGE! A BCE borzalmas, nem tudom mi a helyzet a BGE-n jelenleg, de a itt,, stratégiaváltás" lett, nagyon lehúzós szinte minden miatt fizetned kell, előkészítő, kredittúllépés, gyűjtőszámla .. Elképesztően inkorrekt, 2016/2017 óta (idéntől) a 3,00 átlag alattiak 2 félév utan nem folytathatják államin. (és ezt elképesztően nehéz teljesíteni, beleértve a szörnyű matekkal (turizmuson is szörnyű!) mikro, penzugytan, szamvitel, opkut, vallati penzugyek, kontrolling stb.(arra mennek hogy csussz!). 5 embert ismerek úgy jobban a felsőbbévesek közül.. "alig varom h befejezzem"

"nem ide kellett volna jonni"

"nagyon lehuzos, munka mellett nincs szuksegem effajta szivatasra"

És ez az amit én is látok... bolond az aki idejön! az educatio kiallitason idén is ott leszek, mert innen el kell menekulni!


Az itteni ügyintézők semmit sem tudnak és utálják a diakokat (kivetel egyedul csak a penzugyi szakosoknak)


Alig várom. Hogy letudjam ezt a felevet itt, a kozgazdasagi vonaltol is elmegy lassan a kedvem.. de a bge-n talan meg lesz erom megprobalni, nem hiszem hogy az. Sok szornyuseg amit a bge rol mondanak igaz lenne..


Nem lejarato kampany, ha majd kijon az a botrany hogy az onkoltsegesre való atsorolas miatt itthagyjak, mert a targyak fele arra megy hogy megbukj es te fizess.. undorito :( és ezért hagytam ki 2 evet, csak azert mert ide ilyen magas pont kellett de azt hittem megeri.. Tevedtem


Boldog eveket. Bge-n! Amíg innen tavol vagy, nagy baj nem erhet

2017. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
34%

BCE-KTK-n tanulok ami majdnem megegyezik a GTK-val, azokat a tárgyak amiket előttem leírtak szinte kivétel nélkül nálunk is vannak. Amint az előző válaszoló leírt az kissé egyoldalú és nonszensz itt-ott. Egyetemi előkészítőért (amit az egyetemi szervezetek tartanak) sosem kellett még fizetnem, a gyűjtőszámláért sem fizetsz, hanem ARRA fizeted be a tandíjat, távolmaradási díjat és stb. A kredittúllépés talán megkérdőjelezhető, de ott is csak 198 kredit után kell fizetni és csak a teljesített tárgyak esetén, tehát nem a felvett kredit alapján, így ha buksz akkor az nem adódik hozzá a többlethez (zárójelben, azért a nagytöbbség egyetemtől függetlenül örül ha a 180 megvan). Az átlagkritérium teljesen jogos, ha csak bukni járnak be az államisok akkor bizony sorolják át őket, hogy a jó átlaggal rendelkező önköltséges hallgatóknak legyen esélye az állami ösztöníjra. Az sem igaz hogy szándékosan buktatnának, ha bejársz és gyakorolsz akkor simán megvannak a tárgyak és ezt úgy mondom hogy saját hibámból sajnos sok tárgyam nekem sincs meg. Az ügyintézők gondolom a TO-sokat takarja, de a mi szakunkon (Emberi erőforrások) teljesen normálisak, mindig rögtön segítettek amikor problémám volt. Ha valakinek az ilyen kudarcoktól rögtön elmegy a kedve az egésztől az valószínűleg rossz helyen van, nem mondom hogy könnyű, de ha valaki ezt akarta akkor mindenáron végigviszi (szerintem).


Egy nagyon jó barátom a BGE-re jár turizmusra, ő is mondja hogy nehezek a vizsgák, sokat kell gyakorolni/tanulni úgyhogy ez ott is így lesz. Emelett ő nagyon szereti, elégedett mindennel, azonban azt hozzátenném hogy egy BGE-s mintavizsgát/feladatot még egy kettessel rendelkező BCE-s is nevetve kitölt négyesre/ötösre, úgyhogy a feladatok a BGE-n nagyátlagban sokkal könnyebbek, nincsenek olyan nehézségi szinten mint a BCE-n.


Ne haragudj a hosszú válaszért, de úgy éreztem hogy muszáj leírnom egy másik nézőpontot is, mert nem bírom az igazságtalanságot. Persze, amikor nekem sem úgy alakul egy zh/vizsga ahogy azt elterveztem, akkor én is vesztek a lelkesedésemből, de azért az előző vélemény erősen túlzó volt.

2017. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
40%

Azt honnan tudod, hogy egy BCE mintavizsgás feladatot a BGE KVIK-es nem tölt-e ki ötösre? És honnan tudod, hogy a BGE-KVIK-es kettesre kitöltöttet 4-esre tölt ki a BCE-s?

Biztos vagyok benne egy BCE kettes vizsgát 5-ösre is megírghat egy BGE KVIK-es.

2017. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
35%
Honnan tudom? Onnan hogy én töltöttem ki :D egy szóval nem mondtam hogy egy BGE-s nem írhat BCE-s vizsgából ötöst, az viszont tény hogy az esetek többségében nem vesznek át a BGE-ről embereket hozzánk, mivel a feladatok mélysége nem egyforma és ez is tapasztalat. Sajnálom ha támadásnak vetted (a hangnemből nagyon úgy jön le), én csak azokat írtam le amiket a saját bőrömön megtapasztaltam.
2017. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
40%

"Onnan hogy én töltöttem ki"


Ja most arra vágsz fel, hogy valaki írt egy kettest, és azt te szerinted 4-esre meg tudtad volna írni? Voltak ám akik 5-öst írtak a BGE KVIK-en, akik ezek szerint jobbak, mint te ha csak 4-esre tudtad kitölteni, nem?

2017. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Továbbra sem érted sajnos. :( először is én rendelkezem kettessel és nem BGE-s tanuló úgyhogy nem értem miért kevered a kettőt, másodszor is nem azt mondtam hogy négyesnél nem lehet jobbat írni, vagy hogy én vagyok a császár mert kitöltöttem négyesre egy (!) mintavizsgát. Nyilván van olyan BGE-s aki jobbat írna az én vizsgámon, van akitől én írnék jobbat, de ezek továbbra is tények és nem megsértődés alapjai. Kérdezted hogy honnan tudom, és válaszoltam hogy én töltöttem ki, nem értem ebben mi a felvágás de ha te mondod akkor biztos az. :)
2017. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%

Annyira lerágott csont ez az egész... Kérdező, azok az emberek fikázzák csak a Corvinust akiket nem vettek fel oda. A Corvinusra jérnak az ország legjobb diákjai (érettségi pontszám alapján) és ez nem véletlen. A BGE-nél a BME is jobb...



#1 Corvinus

#2 BME (a GTK kara az ELTE-hez fog kerülni)

#3 BGE

2017. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!