Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus GTK vagy BGE KVIK?

Corvinus GTK vagy BGE KVIK?

Figyelt kérdés

Turizmust szeretnék tanulni, és ez a két legfőbb opció áll előttem. Ha pontszámokban nézzük, a Corvinus-ra nehezebb bejutni, ebből következne, hogy ott jobb az oktatás.. Viszont sok helyről azt hallom, ha turizmus, mindenképpen a BGE-t válasszam. A jelölési sorrend miatt lenne fontos tudnom.

A segítséget előre is köszönöm. :)



2017. jan. 2. 18:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%
Az a probléma, hogy te próbálod meg félrevezetni....
2017. jan. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
48%

A #4-es válaszoló a legtájékozatlanabb Corvinusos aki létezik.


"lehúzós szinte minden miatt fizetned kell, előkészítő, kredittúllépés, gyűjtőszámla .. Elképesztően inkorrekt, 2016/2017 óta (idéntől) a 3,00 átlag alattiak 2 félév utan nem folytathatják államin."


Hihetetlen hogy ezt nem tudod, de ez nem Corvinusos sajátosság, hanem AZ ORSZÁG MINDEN EGYETEMÉN van átsorolás. Minden állami képzés minden szakán létezik ilyen átlag, ami képzési területtől függ. Gyűjtőszámla és kredittúlépés is van mindegy egyetemen. Az, hogy te fizetős előkészítőre jársz, pedig a te dolgod. Nem az egyetem szervezi őket.


"és ezt elképesztően nehéz teljesíteni, beleértve a szörnyű matekkal (turizmuson is szörnyű!)"


A matek egy vicc, főleg turizmuson.


"nagyon lehuzos, munka mellett nincs szuksegem effajta szivatasra"


Azért ilyet se hallottam még, hogy valaki megsértődik az egyetemre amiért nem hagyja nyugodtan dolgozni.


"ha majd kijon az a botrany hogy az onkoltsegesre való atsorolas miatt itthagyjak, mert a targyak fele arra megy hogy megbukj es te fizess"


Nem lesz semmilyen botrány, mert ez egy állami intézkedés. A bukás után pedig szintén minden egyetemen fizetni kell.


Kedves kérdező, válaszolnék a te kérdésedre is :) Nem néztem meg az összes eddigi választ, ezért független véleményt fogalmaznék meg. BCE-n elvileg elég elméleti a turizmus szak, ami szerintem ennél a szaknál elég nagy hátrány. Ez az egyetlen közgazdász szak, aminél elismerem, hogy a BGE jobb :) (Illetve pénzügy-számvitelnél is elég kiegyenlített a két egyetem.)

2017. jan. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

AZ is elárul valamit, hogy 41%-hasznosságot mutat a kérdésed, pedig én nem is értékeltem még...



Hozzátenném, hogy ez a fajta átsorolós rendszer, KRE-n ELTE-n SINCS, a BGE Tvsz-ét még nem fűrkésztem át, de a BCE-t igen, és itt biztos, hogy van, idén hozták be, amint láthattad.


Nem értem mi a bajod azzal, hogy dolgozni akarok egyetem mellett?


Mert, a Corvinus munkatapasztalat nélkül semmivel sem ér többet, egy leggyengébbnek tartott (Elnézést) Edutus, Zsigmond Király vagy Kodolányi Főiskolánál. (Ők tudnak dolgozni iskola mellett)


Te majd ha végzel az ''elit'' Corvinusos diplomáddal, nézhetsz a munkahelyen, mert semmihez nem fogsz tudni hozzákezdeni, a féléves gyak nélkül szánalom az egész. (És ezt a legnagyobb tisztelettel mondom, itt tanulok, és látom, hogy mi megy itt).


PM: a BGE tvsz-t is átfogom fűrkészni, mivel mindenképpen elhagyom az iskolát.


Nem rosszindulató hírterjesztés az, hogy mi a véleményem az iskolásról, nem egyedül vagyok ezzel. Rengetegen nem szeretnek idejárni, a mestert nem is itt tervezik, csendben vannak?? És kit érdekel


bennem van annyi, hogy tájékoztaton szerencsétlen felvételizőt, hogy gondolkodjon el mibe vág bele mielőtt idejön, értelmetlenül magas önköltséges tandíj (350.000)


Inkább menne a BGE-re, tök felesleges pénzt kidobnia itt, ha más diploma is ér annyit.


Bár akinek BCE fétise van, mindegy, nem akarok veled vitatkoznia.


Megjegyzem van számos dolog, ami negatívum a BGE-vel kapcsolatban, de még midnig az összkép őt emeli ki, ha figyelembe vesszük, hogy mit kér és ahhoz képest mit nyújt.. (Ez számít a leginkább, talán tévedek?)

2017. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan jött a logikai ugrás, hogy én nem dolgozok egyetem mellett. De ez az én döntésem, nem várom el, hogy az egyetem alkalmazkodjon hozzám, mert nem muszáj ide járni. A mérnökökszakokhoz képest nálunk évközben Hawaii van, és ott is sokan dolgoznak.


A minimumátlagról szóló részt pedig megtalálod a 2011. évi CCIV. felsőoktatási törvényben, nem fogok veled tényekről vitatkozni.

2017. jan. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a vitát... Köztudott, hogy ebben a képzésben a Metropolitan Egyetem lehagyja mindkettőt. Sokkal jobb a képzése és a tanárai. A BCE-t elismerem, hogy jó, plusz nagy hagyommánnyal rendelkezik, de a BGE elég gyenge minden szempontból.
2017. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
87%
#25-ös mekkora troll xDD "köztudott" :D:D:D:D... metropolitanra ecsetfejű pávák és plázapcsák mennek minimum pontokkal :))
2017. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

a 25-ös hozzászólót én is imádom :D

de ha a diákoka kicserélnénk a Metropolitán egyetem és a Corvinus között. A statisztikák igencsak torzulnának. Azonnal !!! kiderülne, hogy az órási kereset a diákok és a szüleik - kapcsolatik- elit helyzetünek köszönhető. (Persze minden, a kiemelkedő középiskolai tehetségüknek is köszönhető, amit nem kérdőjelezek meg)


De egy egyetemn nem mondható jónak, csak azér mert a diákok ''jók'' legalábbis sokkal fontosabb szempont az oktatói kiválóság. az az ami a szegény vidéki emberhez is hozzá tud adni. - rengeteg. nem pedig élvezkedni azon, hogy na ide jött egy nagyon okos diák majd emgtanulja magának vagy felkészítőre megy.. mi pedig pénzügyileg kiszipolyozzuk belőle a maximális pénzt. ''profitmaximalizálunk'' elvégre közgáz egyetem, de ne a diákok legyenek már azok akiken élősködnek.

2017. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Engem felvettek a BCE-re 2015-ben, 478 pontom volt... csak azert mentem oda, mert magasabb a ponthatar, de ne higgyetek, hogy emiatt jobb is! A turizmus-vendeglatas szak a BCE-n borzaszto, meg specializalodni se tudsz a ketto kozul, pedig eg es fold. Elso evben SEMMI szaktargy nincs. Masodikban se sok, ahogy a volt szaktarsaimat latom. Most KVIK-es vagyok, elso felevben mar 3-4 szaktargy, turizmusos, vendeglatos is, sok gyakorlattal, es masodik felev vegen mar szakosodunk. A matek mindketton szivas, nekem kettesem lett tavaly BCE-n (Ernyes Éva), nem adtam be kredit elfogadasi kerelmet, mert azt hittem, itt jobbra megirom majd... hat tevedtem... itt megbuktam :D (95%-os matek erettsegim volt)
2017. febr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy Corvinuson nagyon jol megtanitjak az elmeleti dolgokat, pl egy vallalat mukodeserol (vallalatgazdasagtan tantargy sokkal komolyabb volt a BCE-n), illetve alapvetoen ha inkabb egy elmeleti emberrol van szo, akit kifejezetten a gazdasag mukodese erdekel, abban BCE a legszinvonalasabb. De aki turizmusra megy, altalaban nincs ilyen komoly erdeklodese az elmeleti gazdasagtan irant, sokkal hasznosabb szamara, amit a KVIK-en tanitanak! :)
2017. febr. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

1. Corvinus

2. Elte

3. BME

4. Szeged


Én így jelölném a gazdasági szakokat, ha újra jelentkeznék. Jelenleg a BCE-re járok Pénzügy és Számvitel szakra és nagyon szeretem.

2021. febr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!