Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus GTK vagy BGE KVIK?

Corvinus GTK vagy BGE KVIK?

Figyelt kérdés

Turizmust szeretnék tanulni, és ez a két legfőbb opció áll előttem. Ha pontszámokban nézzük, a Corvinus-ra nehezebb bejutni, ebből következne, hogy ott jobb az oktatás.. Viszont sok helyről azt hallom, ha turizmus, mindenképpen a BGE-t válasszam. A jelölési sorrend miatt lenne fontos tudnom.

A segítséget előre is köszönöm. :)



2017. jan. 2. 18:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó el vagy varázsolva. Miben lenne jobb a BME GTK a BGE KVIK-nél? Semmiben. (Nincs is ilyen szak a BME GTK-n, mint a KVIK-en.) Miért lenne jobb a BCE turizmus-vendéglátás szak a BGE KVIK-nél? Semmiben. A legtöbb államis a BGE KVIK-re jár ezen a szakon és nem a BCE turizmus-vendéglátására. Ezen a szakon a BGE a legjobb.
2017. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Te magad írtad hogy a BCE-n kevesebb a hely, így elég valószínű hogy a BGE-re több államist is vesznek fel. Amúgy tök igaza van az utolsó előttinek, akik gazdasági vonalon vannak, de ilyen-olyan okokból nem a Corvinuson azok közül elég sokan lehúzzák az egyetemet. Te gondolom BGE-s vagy ezért véded, amivel nincs baj, csak ne köss bele lehetőleg mindenkibe aki azt mondja hogy van jobb egyetem a tiednél. :)
2017. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy miért jár a BGE KVIK turizmus-vendéglátására több államis, mint a BCE GTK turizmus-vendéglátására, az a lényeg, hogy több jár oda. Tehát az elöző hozzászólóra reagáltam és tényeket mondtam.


Itt most csak egy szakról van szó. Ezen a szakon a legjobb a BGE. Ez vitathatatlan.

2017. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
7%
Nem teljesen mindegy mert a BCE-re max 120 embert vehetnek fel, míg a BGE-re max 600 embert. Tehát azért mert több ember jár a BGE-re az nem azt jelenti hogy jobb is. Azt meg hogy egyik jobb mint a másik, szerintem nem jelenthetjük ki anélkül hogy mindkettőre jártunk volna. Én nem akartam/akarom a BGE-t lehúzni csak leírtam azokat amiket nálunk tapasztaltam, remélem a kérdezőnek tudtam segíteni, mert az a legfontosabb :)
2017. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Okoska. Nem attól jobb, mert többen járnak oda.

Ezen a szakon a BGE mindenképpen jobb és jobb is volt.


Az előző hozzászóló kire reagáltam azt írta, hogy a BCE-re jár a legtöbb állami finanszírozású. Erre írtam, hogy ez ezen a szakon nem igaz, mert a KVIK-re több államis jár, mint a BCE-re. Ezen a szakon. Ennyi.

2017. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
50%

Szövegértés 1-es. Azt mondtam, hogy a Corvinusra járnak az ország legjobb diákjai (ha az összes egyetemet nézzük) az érettségi pontszámok alapján és ezt nem tudod vitatni, ez tény.



"Ezen a szakon a BGE mindenképpen jobb és jobb is volt." Mégis ki szerint? :) Minden listát a Corvinus vezet, de inkább higgyünk egy random BGE-snek? A BGE ráadásul inkább fősuli mint egyetem.

2017. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
7%
Jó, akkor a BGE jobb, örülj neki :) azért lepontozni mert neked nem tetszik a válasz...szánalmas :D szöveget értelmezni nem tudsz és nem is akarsz, mert se az én válaszaimat nem érted, se másét. Nyugodtan pontozd le ezt is, de remélem azért vannak akik megértik a válaszaimat és nem csak olvassák a sorokat ;) pacsi
2017. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt ebben nem lehetsz biztos ezen a szakon. A kérdésben erről az egy szakról van szó. Nem tudod az átlagpontot az államisoknál. A BGE európai szintű egyetem az alkalmazott tudományok területén. Ezen a szakon jobb, mint a BCE.


Szerinted, ha az érettségi pontszámokat nézzük, akkor, aki bekerül államisra Ő nem a legjobbak közé tartozik? De oda tartozik. Tehát, ha az érettségi pontszámokat nézzük, akkor a BGE KVIKre jár a legtöbb államis, vagyis a legtöbb jó tanuló és nem a BCE-re.

2017. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
41%
"A BGE európai szintű egyetem az alkalmazott tudományok területén. Ezen a szakon jobb, mint a BCE. " :DD A BGE még egyetemnek is alig nevezhető, csak azért vehette fel azt a címet, hogy egyetem, mert változtattak a kritériumokon. Védd az "egyetemedet", ez természetes, de azért ilyen hatalmas baromságokat senki nem vesz be. :D
2017. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
de ha ez megnyugtatja a lelkedet legyen a BGE a jobb, de másokat (pl.: a kérdezőt) azért ne vezess félre. :)
2017. jan. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!