Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 10 hónap alatt C1-es angol...

10 hónap alatt C1-es angol nyelvviz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angolt tanulok és jelenleg egy B1-es szinten állok.

Nem is tűzhettem volna magam elé egy nagyobb célt, mint egy C1-es nyelvvizsga megszerzését, természetesen sok-sok önszorgalommal és a későbbiekben magántanárhoz is el szeretnék menni.


Nagyon lehetetlen cél ez 10-12 hónap alatt, vagy teljesíthető?



2022. nov. 12. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Álmodozol.
2022. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többségének ennyi idő alatt ez nem reális. Nyilván nem ismerjük a képességeidet, és azt sem tudjuk ismeretlenül felmérni, hogy mennyi munkát lennél képes/hajlandó ebbe beletenni. Ha arra gondolok, hogy az egyetemen mit megtanultunk 2 szemeszter alatt, elvileg nem lehetetlen, de nagyon nagy volumenű cél.
2022. nov. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok száz beletett óra után elérhető. De akkor minden napod erről kell, hogy szóljon. Nyilván.
2022. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én heti szinten 8-10 órát is képes vagyok itthon pluszba tanulni, nagyon szeretnék jól megtanulni angolul, így képes vagyok elég sok mindenre, csak sikerüljön.

Igazatok van, lehet hogy a 10 hónappal túloztam, legyen akkor inkább ilyen 16-18 hónap, egy bő másfél év.

2022. nov. 12. 10:36
 5/13 A kérdező kommentje:
De ezt a heti 8-10 órát még feljebb is tudom tornáztatni, mondjuk legalább olyan 12-14 órára is akár, ha úgy vesszük, hogy minden nap angolozok 2 órát, ez így napi szinten nem hiszem, hogy annyira durva lenne.
2022. nov. 12. 10:39
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
2022. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
B2-ről szokásos ennyi idő, a B1 azért jóval lejjebb van.
2022. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, én csak saját (vagy max. ismerősi) tapasztalatból tudok kiindulni. Én 9.-es korom körül voltam egy erős B1-es/gyengébb B2-es szinten, 11.-ben mentem el B2 nyelvvizsgára, 12.-ben pedig C1-re. Szerintem egy-egy évvel előbb is sikerült volna mindegyik, ha annyira akarom, de volt más dolgom is emellett. A B2-t egyáltalán nem éreztem nagy teljesítménynek, a suliban megtanultam alaposan a nyelvtant, a neten keresztül pedig ragadt rám minden más, mert angolul olvastam, néztem filmeket, sorozatokat, stb. De a C1-re azért kellett készülni, és kellett az az egy év a kettő között. Ahhoz már tényleg kell a nyelvtan (nem csak 4-5 igeidő alapos ismerete, hanem kb. minden), vannak összetettebb dolgok benne (pl. állandósult szókapcsolatok, gyakori kifejezések, amiket nem biztos, hogy egy tankönyvből meg fogsz tudni tanulni), és a szóbeli témakörök is néha olyanok, hogy magyarul sem tud róluk rendesen beszélni az ember. Volt ismerősöm, aki évekig a B2-vel/emelt érettségivel küzdött, pedig alapból nem volt hülye, és kellett volna neki a pont a felvételihez, szóval abszolút voltak céljai is vele. Nyilván nem ismerjük a képességeidet, nem tudjuk, neked milyen gyorsan mennének ezek a dolgok. De szerintem 10-12 hónap alatt a C1 a (motivált) emberek többségének nagyon nem menne B1-ről, főleg más teendők mellett. Első körben B2-re készülj fel rendesen, és ha az megvan, akkor érdemes megnézni azt, hogy mi kell még a C1-hez.
2022. nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön nyelviskolában visznek fel MÁSFÉL év alatt nullárul C1-re. Tehát B1-ről reális lenne az egy év. Ezzel csak annyi a gond, hogy nyelvsuliban napi 5 órát tanulnak és ahhoz, hogy ez meg is maradjon, otthon még 2-3 órát rá kell szánni.


Én is ezen az elven mentem fel eddig. :) Tehát összessen NAPI 7-8 órát tanultam. Nem HETI 10-et...

2022. nov. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
53%
Nagy munkával elérhető.
2022. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!