Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 10 hónap alatt C1-es angol...

10 hónap alatt C1-es angol nyelvviz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angolt tanulok és jelenleg egy B1-es szinten állok.

Nem is tűzhettem volna magam elé egy nagyobb célt, mint egy C1-es nyelvvizsga megszerzését, természetesen sok-sok önszorgalommal és a későbbiekben magántanárhoz is el szeretnék menni.


Nagyon lehetetlen cél ez 10-12 hónap alatt, vagy teljesíthető?



2022. nov. 12. 09:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Való igaz, a 10 hónappal keveset mondtam, mint ahogy azt már írtam, inkább 16, de lehet 18 hónap, amennyi kelleni fog, ha tegyük fel, mindennap legalább 2 órát tanulok.
2022. nov. 12. 23:27
 12/13 anonim ***** válasza:
83%
Bocsi, de miért csinálsz úgy, mintha napi két óra olyan sok lenne? Aki iskolában tanul angolt, annak kapásból kész napi egy óra (nekem minden nap volt angol órám). Plusz még a házi feladat megírása is tanulás végülis, szóval napi két óra egy angol tagozatos diák esetében tök átlagos, szinte a minimumot jelenti. Ennyitől nem lesz 10, de 18 hónap alatt sem C1-es nyelvvizsgád. Korábban írtam, hogy nekem kellett egy év a B2 és a C1 között, de tanultam is minimum napi 3-4 órát, és ebbe az angolul végzett szabadidős tevékenységeket, amik főleg a szókincsemen rengeteget segítettek, nem számoltam bele. Igaz, nem az volt a célom, hogy éppen csak átmenjek a nyelvvizsgán, hanem a nyelvet akartam rendesen megtanulni. De te nem B2-ről indulsz, hanem B1-ről. Mint írtam, először a B2-vel foglalkozz, és ha ott biztos a tudásod, akkor lesz érdemes egyáltalán elgondolkodni a C1-en.
2022. nov. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez akkor reális, ha valaki főállásban nyelvet tanul, nyelviskola minden nap 5 óra, plusz otthon feladatok, nyelvtan, hallgatás, beszéd anyanyelviekkel. Akkor meg lehet csinálni. Ha te még iskolás vagy, iskolába jársz, más tantárgyak, házifeladatok, család, barátok, úgy nem hiszem, hogy össze lehet hozni. De persze semmi sem lehetetlen. De napi 2 óra nyelvtanulással sem hiszem.
2022. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!