Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol anyanyelvűek szemszög...

Az angol anyanyelvűek szemszögéből ők tegeznek, vagy magáznak a hétköznapi beszédben?

Figyelt kérdés

Tehát ha azt mondom egy idősebb amerikai nőnek, hogy "I think you're so beautiful", ő miként érti ezt?

Tegezem, vagy magázom?


2023. jan. 10. 01:33
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Sem az amcsik, sem a tobbi nem tunodik el, hogy most tegeztek vagy magaztak. Eszukagaban sincs ilyesmi."


A MŰVELTEBB ameriaiakra gondoltam.

Azok feltehetően eltűnődnek rajta.

És abból amit #4-es írt világos, az angol nyelv mai formájában magázás, akkor is, ha ez ma már nem tűnik fel senkinek.

2023. jan. 11. 11:33
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, én Angliában élek, szóval angolul érintkezem az emberek nagy részével.


Az udvariasság meg a társadalmi távolságok teljesen máshogy jönnek ki a nyelvben.


Ami nálunk a magázódás, az angolban a yes please, no thank you, would you be so kind, may I please, excuse me, stb használata, nyelvi fordulatok.


Ezen kívül az angol sokkal inkább kommunikál hangszínnel, mimikával, többet mosolyognak.


Emiatt van, hogy az átlag magyar tapintatlannak, bukónak hathat elsőre amikor elkezd angulul beszélni, mert máshogy kommunikálódik az udvarissság.


Nekem is sokat kellett csiszolódnom, meg megtanulni, hogy ne legyen annyira éles, és "kurta" a beszédem. Ezek nem nyelvtani hibák, hanem kultúrális finomságok, árnyalatok.



De összefutottam már pl Texasival, aki tényleg "madam"nak hívott (25 éves voltam akkor és velem egykorú srác volt). Na, ez tényleg baromi fura.

2023. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

"Tehát ha azt mondom egy idősebb amerikai nőnek, hogy "I think you're so beautiful", ő miként érti ezt?


Tegezem, vagy magázom?"


Hát ilyet eleve nem nagyon mondana az ember, mert ez elég creepy így. Idegenek az ember testére, arcára nem tesznek megjegyzést.


Esetleg a ruháját, frizuráját dícsérik meg, ha az olyan.


Excuse me, I just wanted to say, I adore your look, you got great style.


Mondjuk ha valaki utcán tényleg nagyon stílusosan van felöltözve.

2023. jan. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

#13!


“Look" - nézés

"Looks" - kinézés, megjelenés.


Ne keverd össze, fôleg ne ajánlj helytelen megoldásokat.

2023. jan. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!