Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki nem akar népszavazást...

Valaki nem akar népszavazást kezdeményezni, hogy ne kelljen nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem fog tetszeni amit mondok, de szerintem van értelme annak, hogy diplomához kell nyelvtudás is. Így is éppen eléggé leamortizálták már az oktatási rendszerünket, nem kéne mégjobban levinni a színvonalat egyrészt, másrészt a mai világban illik beszélni legalább egy idegen nyelvet. Én egyetértek vele, holott én is a felsőoktatásban vagyok és jelenleg iskola mellett a második nyelvvizsgámra próbálok rágyúrni, ami egyáltalán nem könnyű, ez tény, de hát ez van...
2010. okt. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom,hogy az egész egy nagy pénzbevételi forrás az államnak. Minek a nyelvvizsga ha abban a munkakörben amit betölteni kívánok, nem is kell a nyelvtudás!? Tiszta pénzkidobás... Akit érdekel a nyelv az úgy is addig jár utána míg meg nem tanulja, de akit nem érdekel az minek kínozza magát ha nem muszáj...
2010. okt. 24. 17:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alap dolog, hogy ha valaki felsőfokú végzettséggel rendelkezik legyen egy minimum középfokú nyelvtudása is.
2010. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ma már sokkal inkább alapműveltséghez kéne hogy hozzátartozzon legalább egy nyelv középszintű ismerete... teljesen mindegy hogy kell e az a munkához vagy sem. Én sem azért tanulom a nyelveket, mert biztos vagyok benne, hogy a munkámhoz kelleni fog, egyszerűen csak azért mert jól esik megértetni magam szinte a világ bármely részén, egy idegennel, nem csak kukán állok, és mutogatok...

Minek kellett gimiben 5 évig törit és irodalmat tanulnom, ha egyszer mindig is tudtam hogy reál irányban fogok tovább menni?

2010. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is normális, hogy a már vki diplomát kap, akkor tudjon legalább egy nyelvet középfokon. Nem kellene még jobban levinni a színvonalat...
2010. okt. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

A nyelvvizsga egy papír, ami egy bizonyos időben meglevő nyelvtudást bizonyít. Ez a nyelvtudás egy idő után elfelejtődhet, viszont a papír megmarad, és kiadják a diplomát annak ellenére, hogy a nyelvtudás már régóta nincs a vizsga szintjén. Az pedig, aki nem tudja kifizetni a nyelvvizsgát, lehet, hogy sokkal jobban tudja a nyelvet, mint az, akinek ugyan megvan a nyelvvizsgája, de a nyelvtudása már nem.


Az estiseknek és a levelezősöknek is kötelező a nyelvvizsga, pedig ők sokszor munka mellett tanulnak. Nekik is be kell szuszakolniuk még a nyelvvizsgát is. Elég lenne számukra eltörölni a követelményt.


Szerintem a népszavazás hülyeség lenne, mert nem törölnék el a követelményt. Mindig több nappalis van, mint más tagozatos.

2010. okt. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne dobáljunk már ki feleslegesen x száz millió Ft-okat csak azért, mert egyesek képtelenek egy nyomorult középfokú nyelvvizsgát letenni!
2010. okt. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
:)
2010. okt. 25. 08:50
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. okt. 25. 08:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"az egész egy nagy pénzbevételi forrás az államnak"


Figyelj oda jobban, számos demagóg nézet kering és egyre többen eszik meg a maszlagot, ez is egy ilyen. Szegény emberekkel van tele az ország, könnyű gerjeszteni a felháborodást a pénz körül, hogy a forintjaink s az adóforintjaink mire mennek el... Sok esetben nem az államhoz jut a nyelvvizsga, a nyelviskolák díja, de a kérdés szempontjából ez itt most mellékes. Ha arról van szó, hogy legyen több értelmiségi Magyarországon, akkor igen is a diploma legyen nyelvismerethez kötve és ne a pénzen rágódjunk, hanem legyünk büszkék arra, hogy jók a mutatóink és azokat nem kozmetikázással értük el! Hogy ne mi legyünk a tízmillió bunkó országa!

Miért nem az az elvárás, hogy legyen színvonalas az oktatás és a nyelvoktatás is, hogy a papír újra érjen valamit? Ehelyett sokan szájbiggyesztve írják itt, hogy a papír mit sem ér, lenézik a papírt, miközben mindent megtesznek - a tanuláson kívül -, hogy nekik is legyen... ők azok, akik még ezt a könnyítést is kicsikarnák, hogy ne legyen nyelvvizsgához kötve a diploma. Kívánatos lenne, ha minél többen tanulnának, valóban MEGtanulnák a szakmát és a nyelveket, becsületesen és szorgalmasan, de a jelenlegi állapotokra csak azt tudom mondani: egyetemre, főiskolára nem kötelező járni. Akinek nem megy, ne erőltesse.

2010. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!