Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A B2-es C1-es nyelvtudás közt...

A B2-es C1-es nyelvtudás közt nagy a különbség?

Figyelt kérdés

ápr. 4. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Szókincsben főleg
ápr. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Igen nagy. És ellentétbenm az elsö állításával, föleg NEM a szókincs, hanem a beszédhasználat a különbség
ápr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Szókincs az nagyon.

Kifejezések, "tájszavak" ismerete, komplexebb szövegek, szépirodalom megértése. Amikor nem csak a sört kéred ki, hanem az egészségbiztosításról is tudsz beszélni.

ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 És ugye a beszédhasználat legfontosabb része a minél árnyaltabb szókincs. :)
ápr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A C1 már azt jelzi, hogy érzed, hogy minek hol a helye és a kivételeket is ismered, elég nagy szókincsed van (kb kétszer nagyobb, mint a B2), hogy sokféle árnyalattal választékosan kifejezd magad és nem a szabályokon jár az agyad.


A B2 az az, hogy tudod a szabályokat és úgy létrehozol egy mondatot, vagy komplett fogalmazást is, mégis kissé merevnek és idegennek tűnhet, még nem elég ízes.

ápr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. #3 a B2 az már elég jó szint, és nem áll meg ott a repertoár, hogy ki kér az ember egy sört.
ápr. 4. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Nézz körbe egy vidéki középiskolában és meglátod, hogy sok helyen igen
ápr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tozser ***** válasza:

Csak mellékessen jegyzem meg, igen fontos lehet az is hogy valaki az

angol kiejtést tanulja meg vagy -esetleg- ismeri az amerikai angolt is.


Találkoztam otthon egy régi osztálytársammal aki megkért hogy beszéjek vele angolul. Én az amerikai angolt ismerem.

Ő az otthon tanitott angol-angolt beszélte, amit nem lehetett megérteni.


Ugyanis, az az angol szó ami (irott) TH-val iródik (lásd a nevelő pl..) ő azt SZ-nek ejtette. Mondtam is neki..mit sziszegsz itt össze-vissza..

Azt mondta igy tanitották az iskolában.

(Hogy MOST hogyan, nem tudom azt sem hogy Szijjártó és Orbán hol tanult.)


Az lehet, de EZT a sziszegő angolt se Angliában, sem az uSA-ban nem fogja megérteni SENKI...mondtam neki.


Az amcsik -ugyanis- a szóban előforduló th-t vagy t-nek vagy d-nek ejtik

és nem problémáznak vele, mindenki megérti.


Állitólag az angol gyerekek is csak kb 8-9 éves korukban érik el azt a

beszedbeni feljettségi fokot hogy azt a speciális hangot kitudják ejteni.

ápr. 11. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

C1 szinten már ismered a kultúrát, alap kötelezõ olvasmányokat elolvastál, van egy nyelvi alapmûveltséged is. Ismerek és érted a köznapi szlenget, a nyelvhasználatod nem iskola szagú, a szókincsed nem szótárízû. Meg tudsz különböztetni finom jelentésárnyalatokat, a szinonímák milyen regiszterbe valók. Ismersz pld szólásmondásokat, olyan szófordulatokat, ami adott kulturális hátteret, másodlagos jelentéseket hordoz. Kezded a nyelvet a sajátodnak érezni "idegen nyelv", "tanult nyelv" helyett.

Nem fordítgatsz fejben, hanem eleve azon a nyelven tudsz gondolkozni, spontán érteni, pld vicceket. (Nevetsz a vicceken, szerintem ez komoly mérföldkõ, nem akkor érted meg ha elmagyarázzák, hogy min nevetnek a többiek.)

ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!