Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan használjam az angol...

Hogyan használjam az angol nyelvben a "like" és a "similar" szavakat, ha mindkettővel ki lehet fejezni, hogy valami hasonlít?

Figyelt kérdés
ápr. 9. 09:30
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ez valami ilyesmit jelent, hogy


"Trunks olyan lett most, mint Gohan, egy családos ember?

ápr. 9. 17:02
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
#10 ez nem helyes, ebben a formában semmi értelme.
ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#12


Akkor a YouTube kommentelő helytelen angollal írt. 🤔

ápr. 9. 17:37
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
#13 hát az bizony előfordul 😀
ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Viszont fordítva a be like pl: "me be like" simán előfordul , ami kb: én meg mint..

Csak ugye ez is informális környezetben ..

ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

118-an lájkolták azt a kommentet. De ha téves, hát téves:


[link]


Az előbb megnéztem egy 20 perces amerikai vlogot, amiben a csajszi elég sokszor használta a like szót:


[link]


Bevallom, nem mindenhol értettem, hogy mit akar mondani.


Szóval ezt a témát még tanulmányoznom kell.

Majd ezt is átolvasom:


[link]


Köszönöm a sok segítséget!

ápr. 9. 18:46
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, nem a komment hibas, hanem te vagy figyelmetlen.


A komment a kovetkezo:

Animesaga376

1 day ago

Trunks BE LIKE Gohan is now a family man

ápr. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
69%
#16 nem néztem végig a második videót amit küldtél csak belenéztem. A like-ot töltelék szónak is használják, ahogy a csaj is a videóban. Engem például nagyon zavar, amikor minden második szava valakinek a "like" de van aki így beszél. Ugyan olyan mint az "ööö"-zés. Úgyhogy itt nem csoda hogy nem érted, mert nem a mondat része a like. Egyébként ez a folyamatos like-ozás a plázap*csák sajátos nyelvezete, főleg tőlük lehet hallani hogy minden szó után beékelődik egy töltelékszó
ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#17


Köszönöm a módosítást!


#18


Erre a felismerésre magamtól nem jöttem volna rá, szóval 1000 köszönet.

Egyszerűen nem tudtam elképzelni, hogy mi ez a sok like a csaj szájából. De így már értem, megint tanultam valamit.

ápr. 14. 18:07
 20/22 A kérdező kommentje:

Még valami:

Maddie (a videóban levő csaj) elég gyakran használja a "basically" szót is. Lényegében tőle tanultam azt meg, az is egy töltelék szó.

Maddie-t egyébként nem azért szeretem, mert olyan szépen beszél angolul. Sőt, néha nagyon gyorsan hadar. Hanem azért, mert egy átlagos amerikai fiatal, és így szókincsben, stílusban azt tanulom, hogy ez a réteg hogyan beszél.

ápr. 14. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!