Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz középfokú nyelvvizsga...

Orosz középfokú nyelvvizsga nulláról 9 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett a nyelv, és angol felsőfok után ezt akarom tanulni.Még gimiben szeretném letenni a középfokút.NAgyon motiváltnak érzem magam, és semmi sem tántoríthat el, szorgalmam határtalan...:D=)
2010. dec. 14. 18:25
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha napi 8-10 órát fogsz vele foglalkozni, akkor simán menni fog. Sok sikert!
2010. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
56%
Nem hiszem. Nem adja egy nyelv magát ilyen könnyen. Két év minimum kell neki jó tempóban. Az érettségire készülj az utolsó évben. Egyáltalán hogy jön ki az a 9 hónap? Most 11.-es vagy és 12.-ben akarod?
2010. dec. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. másfél éve tanulok, elég lustán, az igaz, de nem biztos hogy megvolna a középfokú. Nem vagyok tőle fényévekkel lemaradva, de még kellene hozzá.

Ellenben ha szorgalmasabb vagy mint én, a beszédet meg tudod gyakorolni valakivel, akkor meglehet.

2010. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: nem "nem biztos, hogy megvolna", hanem biztos, hogy nem volna meg. Ha jó eséllyel megvolna, arról tudnál. Hogyan tanulsz?
2010. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen orosz szakosként nulláról indulva nincs meg ennyi idő alatt,pedig mi tényleg éjjel nappal ezzel foglalkozunk.

Ha mindenképp kell még egy vizsga válaszd az eszperantót vagy lovárit.Gáz,de ilyenkor,pont szempontjából hasznos.

2010. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Könyvek, zenék, net, feladatok oldása. Ez mind szép és jó, egész jól is megy, csak ugye, a rutin az zéró. Írásban csak-csak össze tudok hozni valamit, egész értelmesen, de élőben csak lesnék hogy mi van. Mondjuk meg is lepődnék ha egyszercsak valaki oroszul szólna hozzám.:)

Meg hát, eddig szinte csak nyelvtannal foglalkoztam. A szókincs terén sincs olyan nagy probléma, de azért vannak szavak amiket elfelejtek. Pláne úgy, hogy egyelőre nem használom, inkább csak olvasok ezen a nyelven.

De aztán így, hogy nincs kivel gyakorolni (akár csak írásban is) az oroszt, aligha volna meg a nyelvvizsga. Az írásbeli nagyon valószínű, hogy sikerülne egy elfogadható szinten, de a szóbeli levinné az egészet, ergó = FAIL.

2010. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 9 hónap az kevés erre. Az oroszról eleve azt mondják, hogy nehéz nyelv. De próbáld meg!! Nehogy mi vegyük el a kedvedet a tanulástól!
2010. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
89%

Én nem értem, hogy miért kell mindeninek lehurrogni. Miért ne sikerülhetne? Nekem is sikerült pont az orosz, jó, mondjuk nem 9 hónap alatt hanem 10-11. De nem egy nagy durranás a középfok.

Szóval sok sikert, menni fog ^^

2010. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
58%
10-11 hónap alatt nulláról letetted a középfokú nyelvvizsgát? Nehezen hiszem. Melyik vizsgát, hány százalékra és hogy tanultál?
2010. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Rigót vagy origót vagy mi a neve csináltam. 80 egynéhány %-os lett átlagban, vagy így valahogy.

Nem, valóban nem teljesen alapról, mert írni és olvasni tudok már vagy 10 éves korom óta (mármint oroszul). De azt leszámítva mindent annyi idő alatt tanultam meg. És abszolút nem erőltettem meg magam.

2010. dec. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!