Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a Budapesti...

Mi a véleményetek a Budapesti Olasz Kultúrintézetről?

Figyelt kérdés
Érdeklődés szintjén kérdezem, láttam a honlapot, de inkább a tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Minden fajta vélemény érdekel. Köszi.
2011. okt. 19. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nevéből következően is a "hivatalos" Olaszország (az olasz állam)kultúrintézménye - ennek minden értékével és negatívumával együtt. Zenei és irodalmi rendezvényeit, kiállításait érdemes látogatni. Ami a hangulatát illeti, nem lepne meg, ha éjjelente Mazzini és Cavour szelleme kóborolna benne (ez csak személyes vélemény. Nem fanyalgás: az ilyen intézmények legtöbbször jó bázisai egy kultúrhagyománynak - de élő közeget nemigen "adnak vissza"..a kereteik közt nem is lehet. Végső soron nem haszontalan látogatni őket.)
2011. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi válaszod!

Értem. Te voltál már ott? Vagy valaki?

2011. okt. 21. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Voltam, persze, igen sokszor is. Ha nyelvet akarsz tanulni, vagy a meglévő tudásodat továbbfejleszteni, látogass el hozzájuk - biztosan szívesen fogadnak és lehetőségeket is tudnak ajánlani. Keresd fel őket bátran! Írtam, hogy a hangulata "hivatalos" és régies - de ez az épület jellegéből következik. Az intézet látogatói között pedig olyan embereket találhatsz, akikkel érdemes szót váltani..ha szerencséd van, még olaszul is. Sok sikert!
2011. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen erre gondoltam és megerősítettél.

Köszönöm válaszod, segítettél!

2011. okt. 22. 11:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Náluk tanultam meg olaszul, a legjobb ha nyelvet akarsz tanulni- anyanyelvi tanáraim voltak egy alapszint után és nem is volt drága.
2012. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én egy 50 órás tanfolyamon voltam, nem volt rossz, csakhogy nekem nagyon hiányzott a magyar nyelvű magyarázat,- ugyanis a tanár csak olaszul,-ill. angolul beszélt, és komplett hülyének tartott, amiért nem tudok angolul. A csoporttársak is már alapvetően angol nyelvtudással jöttek oda, és így nem volt sok esélyem. Sajnos a vizsgaidőpontra nem tudtam elmenni, és hiába is írtam más időpont miatt 2x a titkárnőnek, még csak válaszra sem méltatott.

Szóval, ha valakinek már van angol v. német nyelvtudása, akkor itt inkább építhet erre, mert itt anyanyelvi tanárok oktatnak leginkább.

2018. aug. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!