Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME nyelvtanfolyam tapasztalatok?

BME nyelvtanfolyam tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Írjátok mellé a nyelvet, köszi!
2009. máj. 13. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Angolból csak írásbelire való felkészítőn voltam, nagyon jó volt. Szépen begyakoroltuk a nyelvtant, minden óra végén volt játék, általában phrasal verb-ökkel meg kifejezésekkel. Nagyon interaktív volt, sokszor elültettek minket, hogy mindenkit megismerjünk. Végülis jól felkészítettek (80%-os lett az írásbelim), és a tanár tudásával is elégedett voltam. (Szóbelire szerintem jobb külön tanárhoz menni, mert akkor nagyobb figyelmet kap az ember, meg esetleg a háttérbe szorulhat a tanfolyamon.)

Németből már szóbeli- és írásbeli-felkészítőn is voltam. Szombatonként jártam reggel nyolctól délután egyig, a tanárnő szinte mindent bele tudott sűríteni ebbe az időbe. Tényleg szuper volt, vettünk nyelvtant, képleírást (hozott egy nagy halom újságból kivágott képet), sokat beszélgettünk, fordítottunk, levélírási gyakorlatok is voltak. Az utolsó 45 percben pedig hallásértés volt, a 'Brückenkurs I' tankönyvből. Ami kivetnivalóm volt, hogy egy kicsit túl egyszerűnek találtam a tankönyvet meg a hallásértést, de ezzel nem mindenki volt így. Ami még zavart, hogy nem adhattuk be az írásbeli munkánkat, hogy kijavítsa, hanem csak felolvashattuk, és akkor itt-ott belejavított szóban, de ez nem volt teljesen kielégítő. Ami azt illeti, ez teljesen tanárfüggő. Például az angoltanárunk mindig beszedte a munkákat, és jövő órára hozta mindet, lepontozva, úgy ahogy a vizsgán. Mindent összevetve csak is ajánlani tudom a BME nyelvvizsga-felkészítőket, nekem eddig mind bevált.

2009. máj. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen részletesen válaszoltál!:) Örülök, hogy pozitív tapasztalatot hallok!
2009. máj. 15. 20:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Még valaki?
2009. máj. 19. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!