Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Katedra nyelvtanfolyam mennyir...

Katedra nyelvtanfolyam mennyire hasznos? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni egy felsőfokú nyelvizsga felkészítőre. Érdekelnének a tapasztalatok ha már egy vagyont fizetek:D
2010. jan. 2. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
teljesen tanárfüggő szerintem. jártam katedrába, de ott is hagytam. béna tanárom volt, dedós hangosan olvasós stb. módszerekkel.
2010. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy próbát mindenképpen megér, idő előtt abba is hagyhatod.

Ami pedig a tanárt illeti, nem árt megkérdezni, ismeri-e az általad szimpinek vélt nyelvvizsgát, nyugodtan megkérdezheted, készített-e már fel emberkét vagy csoportot olyan vizsgára. Ha még nem döntötted el pontosan melyik intézménynél kívánsz vizsgát tenni, kérd ki a véleményét, ő melyiket tartja hasznosabbnak, ill neked melyiket ajánlaná.. Minden vizsgázó más és más, nem bűn, ha a neked könnyebb vizsgát választod.

Innentől kezdve, ha már megvan a nyelvvizsga, már csak a típusfeladatokat kell begyakorolni, szorgalmasan készülni, és remélhetőleg ennyi az egész :)

szerintem a legnehezebb kitalálni, melyik vizsgát válaszd.. Csak a tanár vagy a nyelvsuli miatt nem hagyd befolyásolni magad, ha határozott elképzelésed van..

2010. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ö igen...szal a nyelvizsga típusát is elkéne dönteni,mert az alapján lehet tanfolyamot választani.
2010. jan. 2. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan helyzetbe kerültem, hogy 2 hónappal azelőtt, hogy jelentkeztem a nyelviskolába kiderült, hogy ők a Katedrától váltak el valamilyen vita miatt, és pár tanárral új iskolát alapítottak. Gondolom a menete ugyan az maradt, nekem csak is jó tapasztalataim vannak róla. Nagyon rugalmasak voltak. Kiscsoportos foglalkozást kértem, ami 5-6 fő, de végül az utolsó 1 hónapra már csak ketten maradtunk, ettől függetlenül nem kértek több pénzt érte. A tanárunk is jó volt, próbált külön külön is foglalkozni velünk, mindenféle nyelvvizsga típusból hozott be feladatlapot, így eltudtuk dönteni melyiket szeretnénk, majd erre kezdett felkészíteni minket. Rengeteget beszélgettünk, és 12 éve tanulok angolt, de igazán abban a 3 hónapban értettem meg az összes nyelvtani részt tisztán. Kesze-kuszán addig is a fejemben volt, így nem ért egyik rész sem újdonságként, de lett egy rendezett, érthető, átlátható, tök jó összegzésem az egészről... Én ha tehetném, pénz ide vagy oda újra elmennék, mert nagyon sokat köszönhetek annak a tanárnak. Mindenki jó fej volt, tanulás közben nevetések, hideg téli estéken forró tea ivászat... :) Én bátyám alapján (ő szintén ehhez a tanárhoz járt, csak még Katedra néven futott), tudtam hogy milyen emberhez kerülök, én azt javaslom neked, bár nem tudom hol laksz, próbálj olyan embereket, fiatalokat, sulis társakat, barátokat keresni, akik jártak az adott nyelviskolába, és kérdezd meg nekik mi a véleményük a tanárokról, mert lehet itt jó (volt valamikor, most nem tudom), de lehet ott ahogy előttem is írták valami gagyogós tanár van, akivel nem lehet haladni.
2010. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pesti vagyok, a deák térhez tervezem a menetelt...:)én jót hallottam osztársamtól , aki tényleg a tanfolyam után kezdett el fejlődni...:) tehát remélem nekem is szerencsém lesz:)
2010. jan. 3. 13:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Már csak azt nem tudom,hogy a heti 2*4 vagy a 2*2es a jobb? bár én szeretném minél előbb letenni a nyelvizsgát
2010. jan. 3. 13:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez csak is rajtad múlik. Attól függ mennyi időd van, mennyit kell másra tanulnod. Én heti kétszer jártam délután 5-től 8-ig. Pár hét után bizony már néha nagyon szenvedtem, főleg ha 9 órám volt suliban, és utána még irány nyelvsuli :) Biztos hogy intenzívebb ha a 2*4-esre jelentkezel, de te ismered magadat, gondold végig hogy bírni fogod-e, délután/este van gondolom, mennyire tudnál végig figyelni, nem belealudni :)
2010. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!