Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jobb agyféltekés rajzolást...

Jobb agyféltekés rajzolást meg lehet tanulni tanfolyam nélkül is?

Figyelt kérdés
Könyv vagy weboldal van ahol le van írva hogy kezdhetnék hozzá? Akár angolul is jó.
2009. márc. 26. 15:23
1 2
 11/20 anonim válasza:

Igen, szerintem meg lehet tanulni rajzolni tanfolyam nélkül is, de a kérdés az, hogy milyen minőségben. Ha magadtól is tanulsz, akkor is kell egy kontroll, kell valaki, aki javítja a hibáidat, egy objektív szem, aki észreveszi, hogy mire figyelj oda, vagy mit csinálj másképp.

Én online-ban tartok, távoktatásszerűen rajztanfolyamot, és vannak olyan résztvevőim, akik először a könyv alapján tanultak, de végül nálam kötöttek ki.

2010. febr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Meglehet tanulni, csak lassabban, és kicsit nehezebben. Több kitartás kell hozzá, de sosem lesz az az élmény mint amikor csoportban tanulod.
2010. márc. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%
ez engemis nagyon érdekelt:D köszi azt a pdf-et:D nagy segítség:D
2010. aug. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
0%
Hehe, persze meg lehet tanulni mindent tanító nélkül is, de a hatékonyság és a végeredmény érdekes lehet. A tanfolyam olcsó, és egy életre szóló élmény, aki tud a tanfolyamért cserében valamilyen értékes ellenszolgáltatást (barter) nyújtani, az komoly kedvezményre számíthat, ha itt érdeklődik: [link] . A sportot és a szexet se elméletben tanuljuk meg, sőt jobb is gyakorolni 'profikkal'.
2011. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Rahmanyinov válasza:

Sziasztok!


Nekem az ismerőseim tanácsolták, hogy inkább jelentkezzek tanfolyamra. Meg is tettem és az élmény óriási volt!

Egyszerűen fantasztikus volt a hangulat, a társaság. A módszer egyik pozitív "mellékhatása" az önbizalom-növekedés, ami nem kifejezetten jön elő önálló, egyedül történő tanulás közben, míg egy csoportban, ahol mindenki dicséri a másik munkáját és erőt, önbizalmat adnak egymásnak (miközben jókat beszélgetnek), az önbizalom növekedése "elkerülhetetlen".

Csak ajánlani tudom a tanfolyamot, amit én végeztem el.

Ha érdekel, akkor itt olvashatsz róla bővebben:

[link]

2011. márc. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 nadet válasza:
21%

Sziasztok! Én most indítottam jobb agyféltekés tanfolyamot.

Én úgy gondolom, hogy egy tapasztalt élő személyt nem helyettesíti a könyv. Én a tanfolyamon folyamatosan rámutatok arra, amit magától nem vett észre a résztvevő a feladat végzése alatt.Tehát egy interaktív tanítás történik pozitív ösztönzéssel.Otthon az emberek többsége nem áll neki egy négy napos rengeteg figyelmet igénylő rajzi feladatsornak.


[link]


Akinek kedve van tanfolyamra jönni, várom szeretettel!:)


Bernadett

2011. máj. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
én győri vagyok és szeretném megtanulni! mennyibe kerülne egy ilyen tanfolyam és mennyi ideig tart? tuti a siker??:)
2011. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
95%

Volt egy rajztanárom aki mindig azt mondta, hogy a rajzkészség pusztán annyi, hogy megtudjuk fogni a ceruzát, minden mást meg lehet tanulni :D.

Bár ő sosem nevezte el, hogy jobb vagy bal agyféltekével rajzolsz. Ő úgy fogalmazott : "Ne azt rajzold amit tudsz, hanem amit látsz."

Ezt azzal az egyszerű "kísérlettel" szemléltette, hogy egy nagyméretű rajzlapot tett a földre, és azt mondta rajzoljuk le.

Természetesen mindenki rajzolt egy téglalapot. Ekkor azt mondta: "Nem a falra ragasztottam, hanem a földre tettem." S felrajzolta a táblára, hogy ő mit lát. Hát, egy brutálisan összenyomott rombuszt rajzolt fel. Azt mondta , tudja hogy mi azt látjuk ott a földön, de nem mertük azt rajzolni mert tudjuk hogy nem az van ott. :D

Madaras László tanár úr volt az. Megérdemli, hogy megnevezzem. Nagyon sokat tanultam tőle, nem csak a rajzról, hanem önmagában a művészi látásmódról.

Szóval, én nem rajzoltam még ilyen értelemben "jobbféltekésen" de, hogy tényleg igaz hogy meg lehet tanulni, azt ezzel az anekdotával akartam némileg igazolni.

2012. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 nadet válasza:

Sziasztok!


Én évek óta oktatom a jobb agyféltekés rajztanfolyamot. Természetesen könyvből is megtanulható a módszer, csak nagyobb az esély rá, hogy nem olyan sikeresen, mint oktató jelenlétében. A módszernek pont az a lényege, hogy tudatosítja a látott dolgok részletgazdagságát, és közben a bal agyfélteke elképzeléseit kiiktatja a megfigyelésből. Ehhez kell a nagy tudatosság, és az önmagunk feletti teljes kontroll, hogy az ember ne rajzoljon mást, csak azt amit lát. Tapasztalataim szerint, ezt valóban nehéz megállni, és egyáltalán észrevenni magunktól( Pl.:éppen nem látunk szempillákat, csak pár vékony különböző foltot, de mégis műszempilla szerkezet keletkezik a papíron:D),anélkül, hogy valaki rá ne irányítaná a figyelmünket. Tulajdonképpen én is a tanfolyam alatt az emberek figyelmét a legapróbb részletek felé irányítom, és azt tudatosíttatom velük, míg mondjuk otthon ha a figyelmük felszínes is marad, nem veszik észre. A másik a technika ami szerintem a könyv nem ad át, hogy hogyan lehet megformálni a ceruza kis vonalaival a plasztikát.


Ide linkelem a tanfolyamon készült munkákat. Látszik, hogy mindenki hasonló szintre érkezik meg, mert tudatába kerül a legapróbb részleteknek is, szinte fényképszerű minőség keletkezik.


[link]

2013. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én megpróbáltam, de nem ment egyedül. Megvettem a könyvet, elkezdtem, de állandóan elakadtam. Végül úgy döntöttem rászánok időt és pénzt egy tanfolyamra, és nyugodtan mondhatom, hogy egyáltalán nem bántam meg a döntésemet. Sőt! Nagyszerű élmény volt. Én a Qreativiti-nél voltam.
2014. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!