Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyenek az amerikai gimnáziumok?

Milyenek az amerikai gimnáziumok?

Figyelt kérdés

általánosságban vagyok kiváncsi,milyen az órák légköre,tanítási módszerek,szünetek,mely tárgyakra helyeznek kevesebb hangsúlyt,melyekre többet,iskolán kívül milyen lehetőségek vannak.(fakt,szakkör)mik a kötelező olvasmányok,-->mi az ott,mai náluk pl.Jókai..illetve más tárgyaknál mi az mit biztos h.tanítanak(töri,matek,föci...stb)


szóval miben más egy átlagos amerikai gimi,mint egy magyar?


esetleg kinti érettségi feladatsorokat megnézhetek valahol?


tudom ezek a dolgok is különbözőek lehetnek,de ha valakinek van tapasztalata,infója,azt örömmel venném.


2009. júl. 7. 07:28
 1/8 A kérdező kommentje:
mai=ami:)
2009. júl. 7. 07:29
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Erre énis kíváncsi lennék..énsem tudok róla sokmindent. :)
2009. júl. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

ha amerikai iskolák honlapját megnézed sok érdekes dolgot találsz

első voltam

2009. júl. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi,a kötelező olvasmányoknak már utánajártam,meg olvastam az ún.SAT tesztekről(kb.érettségi)is...
2009. júl. 7. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

szia! ezen a linken mindent megtalálsz:D Itt azok a magyar diákok írnak véleményt akik kint töltöttek egy évet Amcsiban :D az oldal végén csak amerikáról olvashatsz



[link]

2009. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hálásan köszönöm.))
2009. júl. 7. 16:15
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Szia! En kozepiskolai tanar vagyok USA-ban, a csaladom itt jart gimibe, en egyetemre, szoval ossze tudom kb. hasonlitani. Nagyon mas, mint Magyarorszagon. Vannak targyak, amelyeket nem is kotelezo tanulni. Pl. a tobbseg sosem tanul focit vagy kemiat. Nem egyseges a tananyag sem, valtozik allamonkent. Toribol az adott allam tortenelmet is tanitjak. Nagyobb a szabadsag, mert a tanulo jobban megvalogathatja, hogy mit akar tanulni. Szinte barmire van lehetoseg, tehat barmit lehet valasztani, szakkorok is vannak minden temaban. Szerintem sokkal gyengebb az amerikai kozepiskolai oktatas, mint a magyar, viszont az egyetemen behozzak, ott nagyon raerositenek az iraskeszseg fejlesztesre is es sokkal nagyobb hangsulyt fektetnek a fogalmazasra, a hazidolgozatok megirasara. Az amerikai iskola gondolkodasra probal nevelni, nem lexikalis tudast ad, mint Magyarorszagon. Sok a multiple choice quiz es a fogalmazas, nem igazan vannak olyan dolgozatok, mint Magyarorszagon, mikor konkretan kerdeznek pl. evszamokat.


[link]

2009. júl. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi,ez rendkívül hasznos volt,így nagyon jól láthatóak a különbségek.)
2009. júl. 9. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!