Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erettsegi nelkul el lehet...

Erettsegi nelkul el lehet helyezkedni a szakacs szakmaban?

Figyelt kérdés
Most megyek kozepiskolaba, es egy szakiskolat neztem ki magamnak. Szakacs szeretenek lenni, es elvileg ott csak szakmat kapok. Az osztalyfonokom azt mondja, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni, de egy baratnom ismerose, siman elhelyezkedett egy etterembe (erettsegi nelkul). Hogy is van ez?
2008. jan. 28. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

oda fogsz elhelyezkedni ahová csak akarsz, én főiskola nélkül is bejutottam olyan helyekre ahová mások álmodnak..ismeretség kell...most meg saját vállalkozásom van... mit mondjak...?

ha szereted ezt a szakmát, sokra viheted érettségi nélkül is lehet saját éttermed stb, hajóra bárhová bejuthaszt, a tudásodat fogják nézni nem a papirjaidat higgyél benne..és annak aki görcsösen ragaszkodik a papir formákhoz az igen is csak olyan helyekre fog eljutni ahová kérik...

az osztályfőnök pedig egy régi beidegzett gondolkodásmóddal rendelkezik, a félelmei vezetik a legtöbb embert, és amiket a szülei és a környezete táplál belé....

érettségit pedig elvégezheted a szakácskodás közben is !!

2008. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Sokat segítettél. ^^

2008. jan. 30. 17:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

örülök, hogy segithettem!

igyekezz jó tanuló lenni, és szeretni a szakmád, és ha már szereted akkor jól is fogod csinálni, és aki már jól érti és müvésze a szakmának az bárhová eljut!!

2008. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakképzéssel is el lehet helyezkedni, főleg olyan helyen, ahol nem feltétlenül azt nézik, hogy hány papírod van. Például ne rögtön Pesten keress munkát egy jobb étteremben. Vannak színvonalasabb vidéki éttermek is. Ahány helyen gyakorlaton voltam, a legtöbb szakács sima szakképzőt végzett. Vagy éppen közben csinálta az érettségit levelezőn.
2008. febr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ofőd valami elitista barom lehet. Menj nyugodtan szakiskolába, egy szakácsnak nem szükséges érettségi. Öcsém most végzett szakács suliban,neki sincs érettségije, és egy tök jó étteremben kapott munkát. Sokat számít, hogy hol leszel gyakorlati helyen, mert a jó és szorgalmas tanulókat sokszor ott tartják, ott adnak nekik munkát.
2008. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és érettségit utána is szerezhetsz, szakiskola után három év felnőttképzés estin vagy levelezőn, meg lehet csinálni (ahhoz jó, hogy később esetleg saját éttermet nyiss, vagy nem is tudom, lehet, hogy még ahhoz sem kell).
2008. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a párom is szakács, 2 éve végzett és azóta dolgozik a szakmában, nincs érettségie. Nem feltétele a szakmának az érettségi hogy csak utána tanulhatnád..Viszont ennek ellenére ha jó akarsz lenni ahhoz sokkal több tudás kell mint egy érettésgihez, rengeteg kaja rengetek féle alapanyag és recept.. plusz a rendeléseket se mondják egy 30szor h egyszer megjegyezd :) De nagyon jó szakma, ha ehhez van kedved akkor bátran! Fiatal vagy még! Ha ez nem jönne be lesz még időd arra h érettségizz esetleg mégtovább tanulj (hozzáteszem szakácsszakma után is tudod magad továbbképezni... akár mesterszakáccsá, akár különböző tanfolyamokon mixer, cukrász, stb.. vagy egyszerűen nyelvtanulás.. ki tudja lehet hogy szükséged lesz rá ha előreléptetnek :):)
2008. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2008. júl. 29. 12:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak nem a Gundelba mész?
2016. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!