Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen OKJ-s iskolát érdemes...

Milyen OKJ-s iskolát érdemes manapság elvégezni, hogy esetleg később könnyebben boldoguljon vele az ember?

Figyelt kérdés

Manapság mindenhol azt hallom,hogy nem érdemes OKJ-t végezni,mert sehol nem lehet vele elhelyezkedni...de,ha valakinek nincs lehetősége egyetemre menni?


(egyébként lány vagyok,csak azért,hogy viszonylag inkább a lányos dolgok érdekelnének)

köszi előre is!:)


2011. aug. 13. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
semmilyent
2011. aug. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is úgy tapasztalom, hogy semmilyent. Bár, a húgom most végez idegennyelvi kommunikátorként (OKJ-2 év), figyelemmel kísérem amiket tanul és kijelenthetem, hogy kifejezetten hasznos, az életben használható, fontos dolgokat tanulnak!


Bár, neki azért kell, mert szüksége van a nyelvvizsgára, hogy felvegyék egyetemre ezután, de ahogy elnéztem, nagyon sok tantárgyat be fog tudni számíttatni majd, úgyhogy igazán jól választott, szerintem, és azalatt, míg nyelvet tanul, megszerez egy szakmát is. :)


Ha újra kezdhetném, én is így csinálnám! (pedig 2 OKJ-m is van, amivel kitörölhetem)

2011. aug. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vannak azért olyan OKJ női szakmák, amivel a későbbiekben diploma nélkül is boldogulsz, mivel nagyon keresettek.

Ilyen a a gyógypedagógiai asszisztens, pedagógiai asszisztens, csecsemő- és kisgyermeknevelő gondozó, ápoló, dajka képzés stb.


(Az egyik legkeresettebb a gyógypedagógiai asszisztens, rengeteg álláshelyet hirdetnek, mert sokan csak a többletpont miatt végzik el, és nem abban akarnak dolgozni. Ajánlom neked, magam is elvégeztem a főiskola előtt, én nagyon szerettem. Ha pedagógusképzésben szeretnél valaha tovább tanulni, oda jelent plusz pontot.)

2011. aug. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha például mérlegképes könyvelőnek tanulsz OKJ az kifejezetten hasznos, mindig lesz melód
2011. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mérlegképest csak úgy tudod elvégezni, ha már van egy diplomád, vagy egy megfelelő okj-s képzésed + x év gyakorlatod. De akkor is a diplomásokat preferálják. Én is úgy látom, hogy az ilyen gondozókból meg ápolókból hiány van, de hát nem hiába... Abból a fizetésből max. a kajára lesz meg a pénz. Meg azért elég teherbírónak kell hozzá lenni, ezeket csak hivatástudattal érdemes csinálni. Mondjuk én most magamból indultam ki, én nem tudnék rászoruló emberekkel foglalkozni. Ezeken kívül viszont hogy milyen szakmát érdemes tanulni... hát igazából semmit... Elég szégyen.
2011. aug. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)Igazából nekem pont nagy álmom,hogy óvónő lehessek,a dajka képzésre már én is gondoltam.Lehet,hogy most hülyeséget kérdezek,de akkor,ha én most elvégeznék egy ilyen OKJ-s tanfolyamot,esetleg valamennyire beleszámítana a pontjaimba egyetemen?

köszi

2011. aug. 13. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha óvónő szeretnél lenni, akkor vagy a gyógypedagógiai asszisztens, vagy a csecsemő- és kisgyermeknevelő, gondozó szakmákat számítják be a felvételin. (A dajka szakmunkás végzettségnek minősül, míg a fentiek érettségire épülő emelt szintű szakképesítések.)
2011. aug. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ó...értem köszönöm.:)Elég gáz,hogy ezt nem tudtam...de most,hogy így mondod,tényleg azt írták,hogy 8 általános kell hozzá.
2011. aug. 13. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!