Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor lép életbe az új felsőok...

Mikor lép életbe az új felsőoktatási törvény? Engem is fog érinteni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Idén végeztem el egy főiskolát államin és jövőre (2012) kezdenék el egy 2 éves mestert. Fog engem érinteni az új törvény, és annak főleg a tandíjas része? Ugyanis utolsó helyen biztos fogok megjelölni költségtérítéses szakot is.


Köszi!


2011. szept. 25. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha szerdán elfogadják, akkor a következő tanévben lép életbe, és téged érinteni fog.
2011. szept. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

28-án kerül a parlament elé.

Már egyszer a parlament elé került az előző változata, akkor Orbán Viktor 2 órán keresztül sorolta hogy mivel nem ért egyet a felsőoktatási törvényben. Azóta átdolgozták.


Például aki államira megy, annak szerződnie kell hogy itt marad Magyarországon, ellenben ha kimegy külföldre "bevasalják" rajta a képzés költségét.

2011. szept. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez a törvény nem 2014-től lép életbe? És addig csökkentik az állami helyeket?
2011. szept. 25. 23:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy szerdán derül ki, de abban biztos lehetsz, hogy nem 14-ben lép életbe. Akkor lesznek a választások, és nekik gyorsan kell cselekedniük.


Bármilyen rossz hír, ez 2012. szeptemberétől lesz érvényes. Én is szopok, mert habár benn vagyok már ktg. térítésesen, ha megduplázódik az összeg, az nekem se esne jól.

2011. szept. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem visszamenőleg nem lesz hatályos a dolog. Az, hogy szerdán tárgyalnak róla még nem jelenti azt hogy 2012-ben lép életbe.
2011. szept. 26. 00:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyi, ebben az egészben nincs semmi háttértanulmány. Pénz kell nekik.......gyorsan......kurv@ gyorsan......és mindent megtesznek, hogy hozzájussanak. Ez egyszerű forráskivonás, és csakis fiskális oldalról nézik a döntést.


Mert oké, hogy valahol túlképzés van, valamiből meg kevés van, de ezt nem 1 év alatt kell megcsinálni, úgy hogy az ötletek nagy része 2 hónapja se volt még sehol. Hanem legalább 2-3 év, hogy kiegyensúlyozott maradjon a rendszer. Csak ugye akkor már lesz egy választás.

2011. szept. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk én közszolgálati mesterképzésre mennék, aminek a létszámát nem fogják megváltoztatni. Elvileg. Én értem, hogy ebből pénzt akarnak csinálni, bizonyos lépéseikkel egyet is értek. De én a mestert, még ha államilagra nem is kerülök be el akarok végezni, de 800.00 ft-ot (mert ennyi lenne az önköltsége FÉLÉVENTE) nem fogok kiadni.
2011. szept. 26. 00:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugye az állam által most az orvosok, pedagógusok és a közszolgálatisok vannak piedesztálra emelve. Szóval ha államira jutsz be, akkor biztos lehetsz benne, hogy jóóóóóóóóóó hosszú szerződést kapsz itthonra. És szerintem ezek a szerződések remek táptalajt nyújtanak majd a fenti állások bérének alacsonyan tartására. Hiszen az illető lehet, hogy nem mer kimenni, és bevállalni, hogy akkor visszafizesse a tandíját.
2011. szept. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utálom külföldet, egyébként nem tervezem, hogy külföldre menjek.
2011. szept. 26. 00:24
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ezek túl nagy változtatások, ahhoz, hogy 2012-től minden egyes paragrafusa törvénynek életbe lépjen. Lehet, hogy maga a törvény 2012-től hatályos lesz, de lehet, hogy annak bizonyos cikkelyei, mint pl amikről most mi is beszélünk csak 2014-től lépnek életbe.
2011. szept. 26. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!