Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontosan miféle támogatás jár...

Pontosan miféle támogatás jár az egyetemen annak, aki családfenntartó?

Figyelt kérdés
Abban az évben, amikor főiskolai tanulmányaimat el szeretném kezdeni, még GYES-en leszek, egy eltartott gyermekem van, egyedül nevelem. Azt olvastam, hogy jár támogatás annak, aki családfenntartó, de nem igazán értem, hogy ez pontosan mit jelent. Ez mekkora támogatás, milyen gyakori, hogyan kell igényelni?
2008. márc. 17. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

húha... naszóval... nem vagyok szakértő, de utánanéztem és ezt találtam:


[link]


Ami biztos, hogy csak akkor támogat téged bárki is, ha államilag finanszírozott képzésben veszel részt.

A korábbi, költségtérítéses kedvezmény megszűnt.

Ha jól értem, amit kaphatsz, az a szociális ösztöndíj, ami a hallgatói normatíva alapján kerül meghatározásra.

egyszeri 50% és havi színten legalább 20%

ha jól néztem a normatíva jelenleg 116.550,-/év

azaz kaphatsz egyszeri 58.275,- és havi szinten legalább 23.310,- forintot. (havi szinten ennél sokkal többre ne számíts szerintem)

de ezt is csak akkor, ha államilag finanszírozott képzésen vagy. Egyébként semmit.

2008. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ezt akartam tudni! Igen, államilag finanszírozott képzésen szeretnék részt venni. Ha minden igaz, akkor ez + diákhitel + az amivel a szüleim alkalmanként kisegítenek, elég lesz. Remélem! Nagyon köszönöm a segítséget!
2008. márc. 17. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!