Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a "büfészak" témáról?

Figyelt kérdés

Szerintetek tényleg létezik? Vagy csak néhány nem túl informált okostojás agyszüleménye, akik életükben nem jártak még egyetemen és nem tudják milyen nehéz még azt a "büfészakot" is elvégezni?

Mert szerintem az :)



2011. nov. 26. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem valóban vannak könnyebb és nehezebb szakok.Persze ez egyénfüggő,az illető adottságaitól,érdeklődésétől is függ,hogy mit tart könnyűnek vagy nehéznek.Én például nem bírnám az orvosit vagy a műszakit,mert nem vagyok az a magolós fajta,és a matekhoz,fizikához sem értek stb.


A büfészak kifejezés azonban eredetileg onnan ered,hogy egyesek szerint néhány szakon alig kell bejárni az órákra,legalábbis kevesebbet mint máshol,ezért az adott szak hallgatói általában a büfében lógnak egész nap.Ez viszont így már jóval reálisabbnak tűnik,hiszen valóban többet kell bejárni (több a katalógusos tárgy) az orvosin mint a kommunikáció és média szakon.A probléma ott kezdődik,ha valaki eltér a kifejezés eredeti jelentésétől,és azt egy szak nehézségének minősítésére használja.


egyetemi hallgató


21/L

2011. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Ha Neked az nehéz, akkor inkább szakmunkára kellene ráállnod, az sem könnyű. Úgy is sok van a fölös diplomával rendelkező fiatalokból, szakmunkás meg nincsen.

És igenis létezik, de szerintem a szidók többsége vagy iskola nélkül dolgozik meg a "karrierjéért", vagy egyetem/fősuli komoly szakát végezték el. Én is közgázt végeztem és igenis én is lenézem a kommunikáció, művelődésszervező, bölcsész, stb. szakokat. Aláírom, a bölcsész nem könnyű és azokkal semmi gondom nincs akik azon az úton szeretnének haladni, csak azokból van elegem, akik elvégzik, hogy legyen diplomájuk és verjék a mellüket a bölcsész szakkal, aztán halvány lila gőzük sincsen hol szeretnének dolgozni.

A diploma gyűjtőket sem tartom sokra. Egyértelmű, hogy céltalanul lézengenek az életben és úgy gondolják jobb a suliban melegedni, mint dolgozni. Ráadásul olyan buták, hogy azt hiszik valaki elismeri, hogy 28 évesen még diplomát gyűjtenek és egy napot sem dolgoztak.

Ennyit röviden. Még lehetne regélni.

2011. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Én azt tartom büfészaknak, amit minimális energiabefektetéssel el lehet végezni. (pl. két katalóguson rajtavagy és megajánlott vizsgajegyet kapsz, stb...) Természetesen ezekre a szakokra járnak a legtöbben, mivel itt a legkönnyebb papírt szerezni, és mivel sok ember végzi el nem jut mindenkinek munka. Általában belőlük lesznek a diplomás munkanélküliek, akik verik magukat, hogy diplomával nem mennek árufeltöltőnek. Azonban az ilyen szakokra járok között is van pár ember, aki komolyan veszi amit csinál, és ezek később profitálnak is az egyetemen megszerzett tudásból, és ezek általában munkát is kapnak.

Műszakis vagyok, nem nézek le senkit, megértem, hogy nem lehet mindenki jó matekból, nem szeretheti a fizikát, stb... Ezt meg kell érteni, ezért nem kell senkit bántani.

2011. nov. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom te mire jársz, de tényleg vannak olyan szakok, amit nagyon kevés tanulással el lehet végezni. Nem személyes tapasztalat, de bnőm járt ilyen "büfészaknak" nevezett dologra, és nulla tanulással mindenből ötös volt. És nem azért, mert annyira hihetetlenül okos ember. Emellett alig volt órája, és olyan is előfordult, hogy a tanár a kocsmában tartotta meg az órát.

Másik bőm jog mellett végez egy bölcsészszakot, úgyhogy van összehasonlítási alapja, és mindig mondja, hogy a BTK-s szak elég nagy vicc a joghoz képest.


Egyébként én nem nézek e senkit, akárhova is jár hiszen mindenkinek más az érdeklődési köre. Ha őt az érdekli, akkor tanulja...arról már nem ő tehet, hogy nem túl magas a követelmény...

Csak az nem tetszik, hogy a bnőm, akiről először írtam, több pénzt kapott tanulmányi ösztöndíjként, min én orvosin a 4,9-es átlagommal.

2011. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Én mindeddig úgy tudtam, hogy az a büfészak, amellyel elvégzés után csak mekiben "büfékben" tudsz elhelyezkedni. Ez tetszik nem tetszik, létezik. Nem akarok semmit sem leszólni még véletlenül sem (nehogy sértődés, meg beszólogatás legyen a vége), de főleg manapság egyre több olyan szak van, amit elvégzel és kitörölheted vele a... És sajnos ezek a legkelendőbbek. Persze mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit szeretne tanulni, de gyakorlatilag 10-ből 6 felsőoktatásba jelentkező azért megy fősulira, egyetemre, hogy bulizzon és elmondhassa, hogy van egy diplomája, különben fogalma sincs, hogy mi legyen vagy mit akar csinálni. És ezeknek könnyebb ezeket a büfészakokat választani, amelyeket ráadásul nem is olyan nehéz elvégezni.
2011. nov. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

" Én is közgázt végeztem és igenis én is lenézem a kommunikáció, művelődésszervező, bölcsész, stb. szakokat. "


A következő vessző után a közgazdaságtan jön.


u.i: Nem, egyikre sem járok.

2011. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én gazdálkodás és menedzsmentre járok levelezőn, emellett angolra és történelemre nappalin. (Elsős vagyok mindegyiken) Kedves utolsó, miért lenne a közgazdaság büfészak??? A közgazdászok és hasonló szakemberek nagyon is keresettek és nemrég olvastam, hogy még több kell belőlük az országba, mert ugye a válság mindig fennáll és szükség van az ilyen pénzügyi szakemberekre...Ennek ellenére én sem nézem jó szemmel ha valaki csak azért megy továbbtanulni, hogy meglegyen a diplomája és bulizzon. Nekem valahogy nincs időm bulizni, sokkal inkább bizonyítani akarok, hogy elérjek valamit. Lehet ezért alakult ki ez a "büfészak" dolog mert tényleg csak szórakozni iratkoznak be egyetemekre/főiskolákra...DE ha valaki elkötelezetten jár a bölcsészeti szakokra és mindenképpen ebben képzeli el a jövőjét, biztos, hogy el fog érni valamit, persze ilyenkor nem elég csak az alap vagy mesterfokozat, szerintem egy bölcsész úgy lesz igazán sikeres, ha megvan a Phd-ja is...
2011. nov. 26. 22:34
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

A közgazdász szakokkal van egy hatalmas probléma. Olyan emberek járnak oda, akik lenézik a többi szakokat, kiemelten a társadalomtudományokat (a közgazdaságtan is az, de ezt a többsége nem tudja), rendszerint abban a téves hitben élnek, hogy a közgazdaságtan egy olyan dolog, ahol kis "celebek" lehetnek. Olyan emberek akarnak lenni, akik mindig az aktuális divat szerint öltözködnek, "trendiek", utazgatnak, pezsgőt iszogatnak a hasonlóan sznob társaságukkal és mindenki mást lenéznek, mert a többi ugye buta proli, akik sosem érhetnek fel az ő "köreikbe". Amennyiben nem kapnak munkát mélységesen fel vannak háborodva és kikérik maguknak azt, hogy ők fizikai munkát végezzenek. Egy másik témában leírtam az esetet, mikor egy frissen végzett lányocska mesélte valakinek a vonaton, hogy fizikai munkát kellett végeznie annak ellenére, hogy ő fájnensöl szakember. Erre a jött egy közgazdász(?) és annyit reagált a kommentemre, hogy egy általános iskolát végzett, ragasztót szipózó proli vagyok.... A közgazdász szakokat szerintem ilyen emberek tölthetik fel. Tapasztalatom szerint.


"közgazdászok és hasonló szakemberek nagyon is keresettek és nemrég olvastam, hogy még több kell belőlük az országba, "


Igen, de az egyetemekről kikerülő party-libát, aki a valóvilágon cocializálódott, odaengednél a céged pénzügyi vezetéséhez?

2011. nov. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze ez már más kérdés, hogy ki milyen komolyan vesz az egészet, ebben igazad van. Én nem nézek le semmilyen szakot, sőt írtam is hogy nekem is van bölcsészeti és gazdasági is. Vannak emberek, akik csak szórakozgatni járnak be, hogy majd egyszer legyen egy diplomájuk. De nem hinném, hogy a közgazdasági szakok olyanok lennének, hogy bárki el tudja végezni, főleg a matek miatt. Én is lán vagyok és az előző válaszomban elég sok mindent leírtam ezekről a dolgokról és magamról. Szóval, véleményem szerint az nincs büfészak, ez embertől függ, nem lehet e szakot/szakmát "büfének" titulálni az emberek és oda járók butaságai miatt...
2011. nov. 27. 11:09
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, siettem...
2011. nov. 27. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!