Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a "büfészak" témáról?

Figyelt kérdés

Szerintetek tényleg létezik? Vagy csak néhány nem túl informált okostojás agyszüleménye, akik életükben nem jártak még egyetemen és nem tudják milyen nehéz még azt a "büfészakot" is elvégezni?

Mert szerintem az :)



2011. nov. 26. 17:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves 8.!

Nem tudom Te milyen közgáz szakról beszélsz, hogy így leszólod. Amúgy a szakok minőségét iskola is válogatja. Pl. hiába végez el valaki egy informatikus szakot, (ami ugye keresett és tudtommal nem nevezik büfé szaknak), de ha adott iskolában végzi el, szóba sem állnak vele.

Gondolom Te egy hasonló közgáz szak tanulóival ismerkedhettél meg és buta módon általánosítasz. Pedig ahogy a kérdező írta, ott azért nem elég bután seggelni, logika, és ész is kell hozzá. Az általad emlegetett celeb szakot a jogra mondanám és a médiára. Szerintem ott vannak többségben azok, akikről Te írtál. És pont volt is jogot tanuló ismerősöm. Nem a tanulásról híresek, hanem a folytonos bulizásról és vizsgák előtt különféle szerek segítségével gyorsan beseggelik a dolgokat. Félre ne érts, nem nézem le, mert én nem lennék képes ennyit egy helyben ülni és tanulni a több száz oldalnyi anyagot. De azért gáz a sok ivászat, meg bulizás. Nagyon sokan össze is roppanak már közben is.

Amúgy én vagyok a közgázos, de elmondanám, hogy nem vagyok olyan nagyképű, mint ahogy esetleg a szövegemből lejön. Egyszerűen saját vállalkozása van a családnak, és sok iskolás fiatallal kerültem kapcsolatba állásinterjúk során. Nem túl jók ezek a tapasztalatok.

Továbbá pénzügyi lehetőségeim és kedvem saját vállalkozás lehetőségét látta egy kozmetikában. Ezért is emlegettem az első hozzászólásomban a szakmunkát, mert én sem szégyelltem ilyet elvégezni a diploma után. Amúgy meg kell jegyeznem, ha jól akarod csinálni, azaz úgy is tanulsz a kozmetikához, akkor le a kalappal az előtt, aki elvégzi, a sok kémiát, biológiát, anyagismeretet. :)

2011. nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!