Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az állatorvosira mennyire...

Az állatorvosira mennyire kell jól tanulni, hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés
Néztem, és valami 430 érettségi pont kell, hogy felvegyenek. Ez hogyan jönne össze? És muszáj kémia, biosz érettségi?
2009. máj. 24. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
hát, ha oda van írva akkor igen kell, a biosz kötelező. ezt úgy tudod összeszedni, h jók az évvégi jegyeid( ha lehet ötös) van egy nyelvvizsgád meg egy emelt szintűd bioszból amit 85% körülire megírsz meg egy ennél jobb középszintű kémiád
2009. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

80%-os emeltszintű biosz

90%os emelt vagy középszintű kémia

egy felsőfokú nyelvvizsga, vagy két középfokú

Így lesz meg a 430 pont, valahova viszont több is kell..és ugye az sem árt, ha 5ös vagy bioszból, kémiából, fizikából..

2009. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Max. 80 többletpontot szerezhet, szóval

- vagy biosz+kémia/fizika emeltszintű érettségi: ha 430 pont kell, és duplázással nézzük, akkor 87,5%-os átlagúra kell megírnod a két emelt érettségit, ahhoz, hogy kijöjjön a 430 pont

- vagy csinálsz egy közép szintű és egy emelt szintű érettségi + egy középszintű nyelvvizsgát, ekkor 88,75%-osnak kell lennie a két érettségi átlagának

- vagy csinálsz egy közép szintű és egy emelt szintű érettségit+ egy felsőfokú nyelvvizsgát, így szintén 87,5 %-os átlagú érettségit kell írnod

2009. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát köszi. Akkor nem leszek állatorvos. :-(

Esetleg az aszisztense.

És milyen munkák vannak, amihez nem kell túl sokat tanulni és állatokkal, főleg kutyákkal foglalkozik?

2009. máj. 24. 13:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyenek a harmadikos és negyedikes év végi jegyeid? Ha ötösök, akkor nem kell ennyire jó érettségit írnod.

Nehogy feladd már most! Én orvos akarok lenni, soha nem voltam az osztály éltanulója, de amióta rájöttem, hogy az akarok lenni, úgy érzem, hogy mindenre képes leszek! :)

2009. máj. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mármint a harmadikos év védi és a négyedikes félévi jegyeidenek kell ötösöknek lennie, valamint nem arra jöttem rá, hogy az osztály éltanulója akarok lenni, hanem arra, hogy én is orvos. :D

Bocsi, fáradt vagyok. :)

2009. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értelek. :-D

Én még csak elsős vagyok. Az átlagom kb. 4 egész. De szeretném, ha kutyákkal dolgoznék. Mást egyelőre nem tudok elképzelni. A kémia tanárom meg nem tanít semmit, 5-ös vagyok, de nála mindenki az. Jövőre a bioszt is ő tanítja, vagyis erre nincs sok esélyem.

De matekból, fizikából, infóból jó vagyok. Azt hiszem pályát váltok. :-(

2009. máj. 24. 15:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha ez érdekel, egy hülye tanár miatt nehogy pályát válts. Vedd elő a könyveket és tanulj magadtól, vagy ha van rá pénzed, menj el különtanárhoz:)
2009. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

pl etológia? ha érdekel a viselkedésük, akkor pl mehetsz simán biológiára és etológusnak később MSc-n...

vagy kutyakiképző? ehez kell szerintem a legkevesebbet tanulni, az állatorvosi nagyon brutál, van ismerősöm aki odajár, nekem meg az ELTE bioszról van tapasztalatom, az könnyebbnek tűnik az ismerős elmondása alapján, de így is elég húzós...

2009. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kutyakiképző az nem rossz. Hobbiból majd biztos csinálom, de abból nem lehet megélni.
2009. máj. 29. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!