Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz az állatorvosira...

Nagyon nehéz az állatorvosira bejutni? Egy csomó plusszpont kell hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 12:28
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ugyértem nem elég jól éretségizni az még nem elég kell plusz nyelvvizsga és a biosz vagy kémia érettséginek is emeltnek kell lennie ez nagyon húzós
2009. júl. 30. 12:31
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha csak azt nézzük, hogy ez évben 425 pont kellett a bejutáshoz, akkor elég jónak kell lenni mindenből. Nem árt, ha vagy bioszból vagy kémiából emelten érettségizel, de az sem hátrány, ha mindkettőből :-D. A többi tantárgyból is mindig jól kell teljesíteni, főleg érettségin. És persze, ami már elengedhetetlen lesz lassan, az a középfokú nyelvvizsga a pluszpontok miatt (és később a diploma miatt).
2009. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
leirták az ezelötti kérdésemben hogy két út van vagy a két érettségi átlagát számolom plusz a plusszpontokat vagy a jegyeim átlagát meg még egyebeket de ha a jegyeim átlagát számolom akkor mindenből jónak kell lennem de ha csak a két tantárgy ( biosz kémia) akkor csak azokat akkor annál nem kell mindenböl jónak lennem éretséginél vagy ez most hogy van??
2009. júl. 30. 12:49
 4/20 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy írták. VAGY 5 érettségi tárgy átlaga+ 11 és 12.-es jegyek + választott tárgyak (2) %os eredménye + pluszpontok

VAGY 2 választott tárgy %os eredményének duplázása + pluszpontok


Tegyük fel, h megvan a max 80 pluszpontod úgy, h van két középfokú nyelvvizsgád (ha csak egy van, 5 pont mínusz) és a bioszt emelt szinten csinálod. Akkor ha az emelted 85%, a közeped 90%, összesen van 430 pontod. Idén 425 volt a ponthatár. Persze jobb fölé célozni, mert emelkedhet a ponthatár:)


Amúgy ha 11.ben és 12.ben kitűnő vagy, akkor sztem érdemes az összes érettségire ráhajtani, mert több pontot össze lehet szedni. Nekem pl. úgy 9 ponttal több volt, mint duplázva.

2009. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

két középfokú nyelvvizsga az 80 pont?? nem csak 50 ???

de bármelyik számítást választhatom ez hogy zajlik ?? amugy most akartam nyelvvizsgázni németböl de akkor igy várok még egy évet elöször leéretségizek mrt félek ha rosszul sikerül nem lesz meg a pluszpontom

2009. júl. 30. 16:34
 6/20 anonim ***** válasza:

Azt írtam 80 pluszpont akkor, ha van két nyelvvizsgád + a biosz emeltszintű. (Egy középfokú 35 pont, kettő 50 pont + 40 az emeltre, de összesen csak 80 lehet).

Nem kell számítási módot választanod, úgy számolják automatikusan, ahogy neked jobb.

A nyelvvizsgával meg nem értem mit akarsz, minél előbb csináld meg. Miért akarod érettségi után?

2009. júl. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
mert ugy érzem még nem állok készen minél jobban szeretném vagy az nem befolyásolja a 25 pontot hogy milyenre sikerült??
2009. júl. 30. 19:48
 8/20 anonim ***** válasza:
35 pont. A nyelvvizsgán meg nincs osztályzat, vagy sikerül, vagy nem. Ha nem sikerül, elmész még egyszer. Vagy előrehozott érettségiről beszélsz?
2009. júl. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

nem nyelvvizsgáról , akkor ezt bármennyiszer meglehet csinálni ezt nem tudtam, és szerinted a plusszpontoknál lehetne olyat hogy nem emeltezek hanem 2 nyelvvizsgát teszek német + angol??

jah és ha a matekérettségim lenne emelt akkor ha csak a biosz kémia érettségit nézem akkor is jár a 40 pont,?

2009. júl. 31. 08:52
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha két nyelvvizsgát teszel az csak 50 pont, sőt, csökkenteni akarják a nyelvvizsgáért kapható pontokat, szal mire te odajutsz lehet csak 40et kapsz érte. Akkor alapból 30-40 pont mínusszal indulsz. Mindenféleképpen kell emelt, vszínűleg kötelezővé fogják tenni. Ha matekból emeltezel, akkor nem kapsz érte pluszpontot. Csak olyanért kapsz, ami felvételi tárgy.
2009. júl. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!