Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges, hogy egyszerre 2...

Lehetséges, hogy egyszerre 2 egyetemen tanuljak?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Pázmányra járok a nemzetközi igazgatás szakra és szeretnék ezen a vonalon maradni de úgy érzem több tudásra is szükségem lenne ezért szeretnék beiratkozi a BKF-en Nemzetközi gazdálkodás szakra. De úgy tudom, ha vkinek már van egy diplomája akkor a 2. diplomát fizetnie kell...erre sajnos nekem nem futja ezért gondoltam arra, hogy párhuzamosan végezném a két egyetemet. Ez megoldható? És ha igen, akkor hogyan?
2009. máj. 29. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha jók az értesüléseim, akkor az államilag finanszírozott féléveid (talán 12 félév) erejéig tanulhatsz ingyen. Ha ezeket túlléped, akkor fizetni kell.
2009. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez akkor nem biztos válasz!:) Esetleg, vki olyan aki már csinált ilyet? Vagy jelenleg is ezt csinálja és tud biztosat mondani?
2009. máj. 29. 15:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
az 1.jól írta-- 12 félév ingyen van.ezért lehet pl a Master is ingyen hiszen az is belefér a 12 félévbe.én íg tudom bár nem tapsztalat.kicsit ellentmondásos a dolog..mert azt én is hallottam h. a másoddiploma nem ingyenes...szóval nem egyértelmű.de szerintem nem feltétlen kell párhuzamosan végezned..
2009. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok


tévedtem:


[link]



egymás után 2 Ba diploma nem lehet csak egy Ba+egy Master...esetleg egy felsőfokú szakképzés



de szerintem ennyie erővel mehetsz MASTER-re is kiegészítve az alapdiplomádat.

2009. máj. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok >> Biztos választ jogszabályból fogsz kapni, illetve a felvi.hu oldalon is foglalkoznak a kérdéssel, ahol egyébként a Tiédhez hasonló "problémával" kapcsolatos kérdést is találtam:


[link]


Ha még ezzel sem segítek, akkor bocs az időrablásért. :)

2009. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nincs meg az első diplomád, akkor elkezdhetsz egy másik egyetemet is ingyen. Jelenleg én így csinálom. Az elsőn most fogok diplomázni. Szeptembertől nem tudom mi lesz, kell-e fizetnem, vagy érvényes-e a 12 félév. Már érdeklődtem hivatalos helyeken, de nem kaptam pontos választ. Egyébként gondold át jól a dolgot, nem egyszerű két egyetemet együtt csinálni.
2009. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A felvis hsonló problémát az első válaszoló küldte, csak közben érkezett újabb hozzászólás is. :)
2009. máj. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A párhuzamos hallgatói jogviszony azt jelenti, hogy a hallgató egyszerre jár több szakra. A párhuzamos képzésben végzett ingyenes félévek nem adódnak össze. Ha a hallgató mondjuk egyszerre harmadéves az ELTE történelem szakán, másodéves a szegedi egyetem magyar szakán, és Debrecenben elsõs közgázon, akkor mindhármat ingyenesen végezheti addig, amíg valamelyik szakon diplomát nem szerez. Így legfeljebb összesen 12 félévig mindegyik képzésben állami támogatott lehet.



szóval végezhetsz párhuzamosan:)

2009. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már sokkal tisztább a kép!:) Ha vki esetleg még tud egyéb infot, azt is írja meg nyugodtan!:)
2009. máj. 29. 17:23
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, a valaszolok mikor kezdtek meg a tanulmanyaikat, de az uj rendszerben NEM CSAK a 12 felev szamit. Ha a 2. szakodat az 1. szak 2. taneveben (tehat a 3. felevben) elkezded, akkor az is lehet allamin, mert 1 felevnek fog szamitani a 2 szak 1-1 feleve. De ha kesobb kezded el, mar csak koltsegteriteses lehetsz, mert duplan porognek a felevek: ugyanaz a felev egyik suliban es a masikban osszesen 2 felevnek lesz elszamolva.


info@felvi.hu -ra irj, ha biztos valasz kell (bar en az o levelukbol ideztem neked, en is kerdeztem mar ezt toluk), 2-3 napon belul valaszolnak, es ok azert megiscsak hivatalos forras.

2009. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!