Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges, hogy egyszerre 2...

Lehetséges, hogy egyszerre 2 egyetemen tanuljak?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Pázmányra járok a nemzetközi igazgatás szakra és szeretnék ezen a vonalon maradni de úgy érzem több tudásra is szükségem lenne ezért szeretnék beiratkozi a BKF-en Nemzetközi gazdálkodás szakra. De úgy tudom, ha vkinek már van egy diplomája akkor a 2. diplomát fizetnie kell...erre sajnos nekem nem futja ezért gondoltam arra, hogy párhuzamosan végezném a két egyetemet. Ez megoldható? És ha igen, akkor hogyan?
2009. máj. 29. 15:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Íme egy TO-s válasz:

mindig csak a képzésed+2 államilag finanszírozott, vagyis, ha 6 féléves a sulid, akkor 8félév.

Nos, ha jársz valahová és már nem elsős vagy, akkor is jelentkezhetsz államilag finanszírozottra, de egy félév alatt 2 államilag finanszírozott félévet használsz el.


Amint megvan az egyik szakon az abszolutórium (minden tárgyat teljesítettél), onnantól kezdve ugyanazon a szinten csak költségesben tanulhatsz. Pl. 6félév művelődésszervező...hiába maradt egy csomó félévet, sorry, már csak fizetős alapképzésben vehetsz részt DE járhatsz állami mesterre


A te esetedben az él, hogy kettő államit lősz el egy félév alatt

2009. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A párhuzamos hallgatói jogviszony azt jelenti, hogy a hallgató egyszerre jár több szakra. A párhuzamos képzésben végzett ingyenes félévek nem adódnak össze. Ha a hallgató mondjuk egyszerre harmadéves az ELTE történelem szakán, másodéves a szegedi egyetem magyar szakán, és Debrecenben elsõs közgázon, akkor mindhármat ingyenesen végezheti addig, amíg valamelyik szakon diplomát nem szerez. Így legfeljebb összesen 12 félévig mindegyik képzésben állami támogatott lehet.


EZ A VÁLASZ HÜLYESÉG!!!természetesen lehet államis, de ha 3 suliba jár egyszerre, akkor 1 félév alatt 3 államilag finanszírozott félévet fogyaszt el, kivéve, ha a 2-ra elsősként jelentkezett

2009. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!