Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Indult az idén molekuláris...

Indult az idén molekuláris bionika a Pázmányon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Esetleg van tapasztalatotok a szakkal kapcsolatban?

2012. dec. 7. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Indult. Saját tapasztalatom nincsen, de jár oda ismerősöm. A Fazekasba járt, matekból versenyeredményei voltak, mégis több szemesztert csúszik (pontosan mennyit, nem tudom). Talán a legnehezebb mérnöki szak, matek kemény, akárcsak a BME-n, emelett informatika, fizika, kémia-biosz rendkívül magas szintű művelése szükséges. Ugyanakkor véleményem szerint kifizetődő, egyike "a jövő szakjainak". Külföldön már most biztos elhelyezkedést jelentene.
2012. dec. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te küldtél privátot? Mindegy azért ide is leírom, hogy mindenki el tudja olvasni:


Első két félév elég nehéz, tele matematikai tárgyakkal, de ha ezeken az alapokon túl vagy, utána jön csak az élvezetes része.

Most, a legelső félévben ezek a tárgyaink vannak: matematikai analízis, lineáris algebra, diszkrét matematika, programozás, molekulák világa. Ezen kívül vannak felzárkóztatók: fizikából, matekból és kémiából. Év elején megírtunk egy-egy tesztet, akinek jól sikerült egyből aláírást kapott, akinek nem, annak járnia kell ezekre. Én pl. fizikára és kémiára is járok. Első félévben nincs nagyon választási lehetőségünk tantárgyak terén, ezek voltak a kötelezőek, rajtuk kívül még két választható tárgy van: írástechnika és íráskultúra, a fizika kultúrtörténete.

Személy szerint nekem az analízis a kedvencem. Tudom, hogy sokan utálják, eleinte én sem szerettem és a programozás volt a kedvencem, de aztán később rájöttem, hogy mégis az analízis a legkorrektebb az összes közül. A molekulák világa egy 10 kredites tárgy, szóval vigyázni kell vele, ezért nem árt, ha a kémiát komolyan veszi az ember középiskolában, esetleg faktra is jár. Persze mindent az alapoktól tanítanak, nem kell semmelyik tantárgyból emelt szintű tudással rendelkezni.

Nem kell minden tantárgyból vizsgázni. Vannak olyan tárgyak, amiből csak az aláírást kell megszerezni. Ilyen pl. a kémia, matek és fizika felzárkóztató. Ilyenkor jegyet sem kapunk, vagy átmentél vagy nem. Vannak tárgyak, amikből megajánlott jegyet kapunk. Ez úgy néz ki, hogy a félév folyamán több kisebb-nagyobb zh-t írunk, ezekből számolják ki, hogy hány százalékra állunk. (90-től ötös.)Ilyen pl. a programozás és a molekulák világa. Ezekből csak akkor kell vizsgáznunk, ha bukásra állunk, vagy ha a megajánlott jegyet nem akarjuk elfogadni. A többi tárgyból viszont vizsgázni kell. Ez azt jelenti, hogy szintén a zh-k alapján kapunk egy jegyet, a gyakorlati jegyet. Ezután elmegyünk vizsgázni, amire szintén kapunk jegyet, és ez a kettő együtt dönti el, hanyast kapunk végül.

Pl. analízisből minden gyakorlaton írunk egy röpzh-t az elmúlt 1-2 előadás anyagából (definíciók, tételek). Ezeknek meg kell lennie 50%-osnak az aláíráshoz. Írunk még házizh-kat és 2-3 nagy zh-t. Az aláírás feltétele még, hogy a nagyzh-k külön-külön legalább 40%-osak legyenek. Ha ez megvan megkapod az aláírást, a jegyed pedig a házizh-k és a nagyzh-k pontjaitól függ. (Ez minden tantárgynál más amúgy.)

Az egészből a lényeg, hogy év folyamán is folyamatosan kell tanulni, ami először rossznak tűnhet, de így igazából sokkal jobb. Egyrészt rá vagyunk kényszerülve, hogy tanuljunk, és nem vizsgaidőszakban ömlik ránk minden, másrészt a megajánlott jegyek és a gyakorlati jegyek megkönnyítik a dolgunkat: vagy nem kell vizsgáznunk egyáltalán, vagy javítják a vizsgaeredményeinket. Én utálok szóban megnyilvánulni, írásban sokkal jobban teljesítek, ezért is jó, hogy kapunk gyakorlati jegyet, ami beleszámít végül a valódi félév végi jegybe. Végig arra hajtottam, hogy minél jobb gyakjegyet vigyek, és a vizsga eredményemet javítsam fel vele.(Most pl. kiderült, hogy a lineáris algebra és diszkrét matek vizsgának is csak egy írásbeli része lesz idén. Ez azt jelenti, hogy egy szóbelink lesz csak; analízisből. Ez tavaly még nem így volt, nem tudom jövőre mi lesz.)

Az egyetemmel kapcsolatban amin meglepődtem, hogy nemcsak a felsőbb évesek, de a tanárok is segítőkészek. Bármikor odamész és megkérdezel valamit, válaszolnak, segítenek. Felsőbbévesek és tanárok is szoktak zh-k előtt konzultációt tartani. Nem tudom ezek nélkül, hogy írnám meg jól a zh-kat. Előadáson is lehet jelentkezni, fel fognak szólítani. Szóval az egész olyan, mintha abba sem hagyttuk volna a gimnáziumot.

Írok egy blogot az egyetemről,ide tettem fel már órarendet, írtam a tárgyakról is:

[link]

2012. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!