Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 2014 őszén kezdem el a...

Ha 2014 őszén kezdem el a PPKE-ITK molekuláris bionika bsc szakot akkor lehetséges lesz számomra hogy 5 év alatt elvégezzem a mestert, valami becsatlakozással majd?

Figyelt kérdés

2014. febr. 8. 15:32
1 2
 1/16 reptoid ***** válasza:
100%

Én a helyedben leírnám ide, hogy hány féléves a molekuláris bionika bsc szakod. Felvi.hu-n le van írva. Persze kikereshetném én is neked, de te akarsz odajárni, nem én.

Aztán le kellene írnod ide, hogy pontosan milyen mesterszakban gondolkodsz. Felvin annál is megtalálod, hogy hány féléves.


Innentől igazából rémegyszerű, összeadod a 2 képzés féléveinek a számát, majd elosztod kettővel. Így megkapod, hogy hány évig kell tanulnod az msc-s oklevélig.


Látod, nem is kell ehhez gyakorikérdések, hacsak nem az összeadással lesznek gondok :D

2014. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

reptoid gratulálok hogy belepofázol olyanba amiről fogalmad sincs, mintha nem tudnám hogy miképp kell kiszámolni összeadással... no comment

Azért kérdeztem mert nagyon jól tudom hogy 3,5 év a bsc és 2 év a msc bionikából de ha egy kicsit is ismernéd a belső viszonyokat akkor tudnád hogy van olyan terv miszerint hogy ne kelljen feleslegesen 5,5 éven át szórakozni 5 éves osztatlan képzést faragnak a kettőből és akik bsc-n kezdték el elméletileg lesz átmenési lehetőség 3 év után mesterre, erről szeretnék érdeklődni itt az értelmes és nem ilyen nagyképű, abba belepofázó emberektől amikhez nem is értenek.

2014. febr. 8. 16:17
 3/16 reptoid ***** válasza:
És azt honnan kellett volna kiszopnom, hogy milyen msc-re akarsz menni? :D Csak mert egy magyar ba-val is mehetsz elviekben pénzügy mesterre.
2014. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 reptoid ***** válasza:
Amúgy meg ne húzd fel magad :D
2014. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
"magyar ba-val is mehetsz elviekben pénzügy mesterre" NA JÓ ne itt TROLLKODJ ha egy mód van rá
2014. febr. 8. 16:32
 6/16 reptoid ***** válasza:

Most nem hiszed el, amit mondtam?

Üdv a kreditrendszerben ;)


Amúgy örülj, hogy egyáltalán valaki ír a kérdésedhez, mert hogy választ nem fogsz kapni senkitől erre, az biztos :D

2014. febr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom:


függ attól, hogy IB-s MSc-re, akarsz menni, vagy OB-sre.


OB-t nem tudod jelenleg elvégezni 2 évnél rövidebb idő alatt(nem tudsz annyi tárgyat előre elvégezni), így az mindenképpen 5 és fél év (jelenleg).


De az IB-t meg lehet úgy oldani, hogy 1,5 év alatt elvégzed (pl az msc 2 félévében csomó olyan tárgy van ami Bsc közben is elvégezhető ->így azt csak el kell ismertetni).


Jelenleg így mennek a dolgok, van tervben, hogy osztatlan képzéssé átalakítják molekuláris bionikát, de arról biztosat még nem tudok, mondani, hogy hogy fog működni.

2014. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom (de ez nem hivatalos információ, ne vedd készpénznek), hogy akik most, illetve ezentúl kezdik el a bionikát, már osztatlanul fogják tanulni - 5 évig. Nekünk is azt mondták, hogy áttesznek osztatlanra, mielőtt odaérnénk (másodéves vagyok), de hogy ebből mi lesz...
2014. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszokat ment a zöld kéz
2014. febr. 8. 17:39
 10/16 anonim ***** válasza:

Megmondom neked egész konkrétan mi a helyzet. Bementem megkérdeztem fél éve, és pár hete is a TO-n. Azt mondták, hogy beadták az osztatlan MsC-re az igényt, de a fhos bürokratikus rendszeren nem jut túl, és nem kaptak még rá választ. 1 éve adták be, és több éve tervezik már. Az lehet a baj, hogy műszaki képzés, és emiatt vannak gondok. (Miért, ne kérdezd...)


Szóval ha elfogadja kormánybácsi, akkor 5 év alatt el tudod végezni, amiben én is reménykedek másodévesen.

Amúgy az is lehet, hogy soha nem fogják engedni az osztatlant, és akkor meg nem. Már tavaly év tavasszal úgy volt, hogy átvesznek mindenkit, ehhez képest semmi új infó :( Sajnos ez nem a suli, hanem a bürökrácia hibája.

2014. febr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!