Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért hiszi azt sok pszichológ...

Miért hiszi azt sok pszichológus hallgató, hogy az ő anatómiájukat egy lapon lehet említeni az orvosi egyetemen oktatott anatómiával?

Figyelt kérdés
Nyilván mindenkinek az a nehéz, amit ő maga tanul, és biztos pszichológián is vannak nehéz tantárgyak. De azért a két anatómia nagyon nem egy kategória.. orvostanhallgatóként kicsit elcsodálkozom, mikor pszichológus hallgató ismerőseim az üzenőfalon szenvednek, hogy milyen nehéz az anat... Hát nem tudom mit szólnának a három féléves (mozgásszervrendszer, zsigertan, neuroanat) anatómiához, aminek a végén szigorlat van anatómia-szövettan-embriológia "kombóból". Hogy hihetik néhányan, hogy a két karon tanított anatómiát egy lapon említse?

2014. máj. 31. 10:16
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, azért ezt nem csak az orvostanhallgatókról lehet elmondani, hanem jogászokról, bölcsészekről, meg egyáltalán bárkiről, aki úgy gondolja, hogy őmsz*rtaba spanyol viaszt.

Amúgy meg bocsika, de a környezetemben azért elég sok a műveltebb medikus is, nem vagyunk/leszünk mindannyian szakbarbárok. Én pêldául rengeteg dologgal foglalkoztam még az egyetem előtt: iszonyatosan sokat olvastam, érdekelt a töri és a politológia is, zenélek, szóval van egy széleskörű perspektívám. És nemcsak nekem, hanem hozzám hasonlóan sokaknak a szakon.

Érdekes mödon facebookon is azt vettem észre, hogy az egyetemi ismerőseim közül nagyon kevesen osztják az észtm, ellenben van jó pár jog- ês bölcsészhallgató ismerősöm, akik örökké ott okoskodnak meg arcodkodnak. Szóval...

2014. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Ha nagyra lennék magammal és beképzelt lennék (ami nem vagyok..), akkor nem névtelenül tenném fel a kérdést a gyakorikerdesek.hu-n, hanem facebookon posztolgatnék én is "OMG annyira nehéz az anat.. OMG" típusú bejegyzéseket. Egyébként beszélgettem más karon/szakon tanuló diákokkal, és látom is, hogy mennyit tanulnak... Az orvosi, ha objektíven nézzük is, a legnehezebb szakok között van. Maradjunk annyiban, hogy az orvosi, fogorvosi, gyógyszerészeti, jogi, állatorvosi elvégzésért nem véletlenül jár az az ominózus Dr.
2014. máj. 31. 12:35
 13/39 A kérdező kommentje:
elvégzéséért
2014. máj. 31. 12:36
 14/39 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, Kérdező, hiába írod az ellenkezőjét, továbbra is magadat fényezed.

Ezzel nem volna baj, de ne sérüljön már attól az önérzeted, ha mások is ezt teszik.

2014. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Egyébként a 10-esnek látszik, hogy köze nincs az orvosi egyetemhez. Az orvosira bekerült diákok nagy része már gimnáziumban is több tantárgyból is kiemelkedően teljesített pl. matek, töri, magyar, mivel ezek is beleszámítanak a felvételibe. Elenyésző azoknak a száma, akik úgy kerültek be orvosira, hogy biológia-kémia/fizika emelt nagyon jó ereménnyel és minden más kettes vagy hármas. Illetve az évfolyamtársaim között és más egyetemen tanuló orvosisok között is sok ismerősöm van, aki sportol, zenél...stb. Én is 8 évig csellóztam, zenekarban is játszottam. A másik dolog, hogy az orvosin is vannak olyan tárgyak, amik bővíti a látókört és nincsenek közvetlen kapcsolatban az orvoslással.
2014. máj. 31. 12:43
 16/39 A kérdező kommentje:
Az miért fényezés, hogy tudom, hogy sokkal több anatómiát kell tanulni az orvostanhallgatóknak, és már a tököm tele van a pszichológushallgatók szenvedésével, mikor egy héten harmadszor az olvasom a facebookon, hogy nekik milyen rossz. De érdekes amúgy, hogyha egy orvostanhallgató EGYSZER merészel panaszkodni, akár névtelenül is, hogy az orvosi nehéz, akkor magát fényezi és nagyképű, beképzelt, BEZZEG, HA másik szakos hallgató szenved és dicsekszik, senki nem mondja ezt róla. Neki tényleg nehéz, ő nem nagyképű. :)
2014. máj. 31. 12:46
 17/39 anonim ***** válasza:
57%

"BEZZEG, HA másik szakos hallgató szenved és dicsekszik, senki nem mondja ezt róla."


- Dehogynem. Pont az előbb írtam, hogy ugyanazt csináljátok mindketten.

2014. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Én az ISMERŐSEIM KÖZÖTT, ha egyszer annyit merészeltem mondani, hogy nehéz az egyetem (nem sírtam meg nyavalyogtam, csak kérdezték, hogy hogy megy és mondtam, hogy elég nehéz), megkaptam válasznak, hogy örüljek, hogy itt tanulhatok. Egy szóval nem mondtam, hogy nem örülök. Miért kell az orvostanhallgatóknak úgy csinálni, mintha a világon a legkönnyebb szakon tanulnának?! Azért az orvosi (állat, általános, fog) és a mérnöki a legnehezebbek között van. Miért kell úgy tenni, mintha minden szak ugyanolyan nehéz lenne?
2014. máj. 31. 12:51
 19/39 anonim ***** válasza:
83%

Ezt talán a hülye ismerőseiddel beszéld meg. Nekem ilyen gondom nincs, mert hülyék közé nem megyek, ha kiderül valakiről, hogy hülye, szűklátókörű, inkább elkerülöm, sőt, még a facebook bejegyzéseit is letíltom, hogy ne kelljen a baromságait olvasnom.

Én úgy voltam vele, hogy a szakom nem is nagyon nehéz, nem is nagyon könnyű, semmilyen elismerést nem vártam érte, de aki arról beszél, milyen könnyű, csak annyit tudok mondani, végezze el, aztán kiderül. Kivülállóként ne dumáljon senki, mert nem látja át.

2014. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom minek ez a nagy hierarchizálás?!

Minden szaknak megvan a maga nehézsége , neked pedig kedves kérdező , ha annyira nem tetszik amit ki írnak a pszichológus hallgatók , ne nézd , senki sem kötelez téged , hogy most azt a posztot kell nézd , van egy olyan opció , hogy elrejtés az üzenőfalról , itt az ideje , hogy használd , talán megnyugodna a kicsi lelked.

2014. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!