Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatián belul merre tovább?

Informatián belul merre tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok jelenleg informatikai rendszergazdanak tanulok(4+1ev) ugxe az utolsó (+1) az a szakma lenne az érettségi ebből adódóan nem közismerti. En úgy terveztem hogy maradok a +1 evre mert eleg jo vagyok szakmabol jelenleg 4orasba dolgozok is benne +tanulok magamtol programozni meg a suliba JAVAT tanulunk. Namost a kerdesem az lenne hogy pénztől eltekintve az ötödik ev után hogy erdemes folytatni, fosuli? Én dolgozni szeretnék mar foallasba ezert levelezoin akarom elvegezni vagy erdemesebb egy OKJ-s programozoi esetleg IT biztonság technikusi????

Bocsi ha hülyeséget írtam...



2016. dec. 21. 00:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell bocsánatot kérned, jó, hogy előre gondolkodsz.


Azt jó lenne érezni, hogy rendszergazda vagy programozó szeretnél inkább lenni, és itt ne a pénz domináljon, mert szerintem mindkettőből meg lehet élni, de teljesen más szakma és más mentalitás. Mi okoz nagyobb örömet, sikerélményt hosszú távon? Egy jól összerakott rendszer és annak a karbantartása vagy egy jól összerakott program és annak a karbantartása?


Az IT biztonságtechnikusi nagyon forró téma, abba biztosan megéri belevágni, és ez pont az a szakma, ami a rendszergazdai és a programozói között helyezkedik el. De az idevágó tanfolyamok általában drágák és rövidek.


Ha nem akarsz kifejezetten mérnök lenni, akkor a helyedben nem mennék főiskolára vagy egyetemre, hanem munka mellett mondjuk egy egyéves vagy kétéves OKJ-s tanfolyamat végeznék el. A rendszergazdai OKJ is eléggé kemény, telepítenek, egész gépet raknak össze a vizsgán stb., a programozói OKJ-ról annyit, hogy nevesebb helyeken 20% alatt van azoknak az aránya, akik sikeres vizsgát tudnak tenni, de most már szakmai angoltól kezdve webprogramozáson és adatbáziskezelésen át objektumorientált programozásig minden van benne, mi szem-szájnak ingere. Rosszabb helyeken viszont előfordulhat, hogy túl alacsonyak a követelmények, a szakdolgozatod egy elméleti tanulmány, nem pedig egy működőképes program dokumentációval. Akik ilyen helyen végeztek, lehet, hogy elvéreznek egy felvételin, illetve miattuk mondják azt, hogy az OKJ egy kalap gyíktr_gya.

2016. dec. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!