Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet úgy jogászként dolgozni,...

Lehet úgy jogászként dolgozni, hogy az ember el tudjon számolni a lelkiismeretével?

Figyelt kérdés
Nagyon moralizáló alkat vagyok, és most felvételizek majd másodjára, húsz éves vagyok. Egy félévet jártam bölcsészkarra, most kérdezősködöm, beszélgetek joghallgatókkal, praktizáló ügyvédekkel illetve akit jogászt csak érek. Az az érzésem hogy bármilyen jogi területen dolgozik az ember az elvhűséget ki lehet dobni a kukába ha érvényesülni és megélni szeretne. Egy ügyvéd nem válogathatja meg hogy kiket véd - illetve nem célszerű neki -, a közjog pedig... Orbánisztán, feudalista kleptokrácia. A versenyszférában például egy jogtanácsos - gondolom én - olyan jogtanácsokat osztogat ami hozzásegíti az adott céget, vállalatot egy kis profithoz akár környezetszennyezés, vagy bármi más árán amiért a törvény még nem büntet. Lehet ezt a pályát tisztességesen, becsületesen végezni? Éhhalál nélkül? Mert ha így nem vagy csak aprópénzért, akkor lehet érdemesebb lenne valami érdekesebbel foglalkoznom amiből szintén nem élek meg.

2017. dec. 25. 00:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Ez csak Mo-nvan de egy két év és jön a Dobrev-kormány szerencsére
2023. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!