Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 21 évesen elkezdek egy...

Ha 21 évesen elkezdek egy okj-t, de 23 leszek mikor végzek akkor fizetnem kell amint betöltöm a 23-mat? Nappali képzés, első szakma

Figyelt kérdés

még annyit, hogy én 7évesen kezdtem el a sulit.


"A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 52. § (1) bekezdése szerint nappali rendszerű iskolai oktatásban a tanuló abban az évben kezdhet utoljára tanévet, amelyben betölti a 22. életévét. Ez a hátáridő 1 évvel meghosszabbítható abban az esetben, ha a tanuló az általános iskola első évfolyamán a tanulmányait a 7. vagy a 8. életévében kezdte meg, továbbá, ha olyan szakképzésben vesz részt, amelyben a szakképzési évfolyamok száma meghaladja a kettőt."


2010. jún. 18. 15:21
 1/1 anonim válasza:
Csak akkor kell fizetned ha az okj elkezdésének évében már betöltötted a 23-at. Legalábbis én így értelmezem. Szóval ha 21 évesen kezded el akkor nem kell fizetned semmit, akkor se, ha 22 évesen. Nem az számít, hogy hány évesen fejezed be, hanem hogy mikor kezded el. De javítsatok ki ha tévedek.
2010. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!