Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az EU zászlón miért ötágúak a...

Az EU zászlón miért ötágúak a csillagok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval mit szimbolizál itt az ötös szám?


Köszönöm szépen előre is.


2022. dec. 10. 09:28
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
21%
Szűz máriával kapcsolatos a dolog ha jól tudom de azért kérdezd meg Sorost a témáról ő jobban ért hozzá
2022. dec. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
21%

Mária attribútuma:


"Máriát napsugarakból álló →mandorla veszi körül, lába alatt holdsarló, feje körül →tizenkét csillagból koszorú..."

[link]

2022. dec. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok, de továbbra sem értem: a linkelt leírást lehet csak felületesen olvastam, de nem találom benne az öt ág vagy az ötös szám magyarázatát.
2022. dec. 10. 10:42
 4/38 anonim ***** válasza:
34%

3


"A keresztény szimbolikában a pentagramma az öt érzék jelképe. A csúcsaira az S, A, L, V, S betűket írva az egészség jelképe (az egészség latinul salūs). Néha Krisztus öt sebét is jelképezi. A pentagramma egyik csúcsát megnyújtva kapjuk a hajnalcsillagot. A pentagramma a betlehemi csillag jelképe is... "

[link]

2022. dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ha valakinek még eszébe jut valami, köszönettel várom.
2022. dec. 10. 11:06
 6/38 anonim ***** válasza:

5


Lehet,hogy valakinek van más magyarázata is..De az Eu zászlón bizonyára a fentebb már említett okok miatt van 12 db körben elrendezett ötágú csillag.

[link]

2022. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nincs ettől pontosabb magyarázat ez EU zászló esetében, minthogy a pentagramma ötágú?

Mert a pentagramma sok mindent jelképezhet, ld. a korábbi linket.

2022. dec. 10. 11:24
 8/38 anonim ***** válasza:
26%

A négyágú az égtajakat jelöli, ezért a következő a leghasználhatóbb csillag-ábrázolás az ötágú.

A hatágút mostanában a zsídó néphez kötik, ezért az kiesik.

2022. dec. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
De ilyen alapon az ötágú csillagról sokaknak a kommunizmus és a diktatúra jut eszébe, legalábbis a keleti blokkban. Nem?
2022. dec. 10. 12:46
 10/38 A kérdező kommentje:

Ha éppen ez volt szabad, akkor igazából semmit nem jelent.

Ilyen alapon lehetne akár 12 ágú is, mint a csillagok száma.


Szerintem kell, hogy legyen valami mélyebb jelentése.

2022. dec. 10. 12:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!