Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az EU zászlón miért ötágúak a...

Az EU zászlón miért ötágúak a csillagok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval mit szimbolizál itt az ötös szám?


Köszönöm szépen előre is.


2022. dec. 10. 09:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
54%

13: Már leírták, de hátha így megfelel:


[link]


"A hatágú csillag nemkívánatos társításokhoz vezetett volna a zsidó vallással, a négyágú pedig túlságosan a kereszténység kereszt szimbólumára emlékeztetne, kevesebb ágat pedig már nehéz lenne csillagnak látni tehát a központi testből sugarakat kibocsátó csillagalak legegyszerűbb geometriai változataként az ötágú szolgál, a csillagalak egyébként is hosszas történelemre tekint vissza az európai heraldikában"


Magyarán csillagot akartak, és az ötágú volt a legpraktikusabb. Nem kell ezt túllihegni.


Ezen kívül a magukban erős, önálló, felvilágosult stb. blabla európai nemzeteket jelképezi amelyek az EU-n belül egyenlő partnerként működnek együtt, ezért vannak kör alakban.

2022. dec. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy túlkomplikálom.

Szeretném, ha valaki beírná a tutit, lehetőleg forrásdokumentummal hivatkozottan.


Szerintem pedig szebben mutat egy sokágú. Mondjuk 12 ágú. Vagy 24 ágú.

Kizárt, hogy semmit ne szimbolizáljon egy olyan jelkép, ami egy egész kontinens mond magáénak.

2022. dec. 10. 16:26
 23/38 anonim ***** válasza:
36%
19: Ez meg amúgy is non-szensz, egy EURÓPAI gazdasági és politikai integráció pont nem a globalitásról szól, hanem Európáról.
2022. dec. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
20%

A 37 és fél ágú csillag lett volna a tökéletes, csak nagyon nehéz helyesen megjeleníteni, ezért lett az 5 ágú, aminek a titkos jelentése, hogy két ág szimbolizálja amivel utoléri a hatalom a kérdezőt, kettő ág szimbolizálja a kezeket amivel lefogják a kérdezőt, és az ötödik ág a hatalom péniszét, amivel megbecsteleníti a lefogott kérdezőt.

Nem örülünk hogy megfejtetted a rafinált kérdéseiddel a titkunkat. Megy a csillag.

2022. dec. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

24-es, Te egy nagyon okos ember vagy. :D

---------------------------------------

21-es, köszönöm, majd megnézem jobban.

De beírhattad, belinkelhetted volna már a legelején is, ha tudtad.

2022. dec. 10. 16:54
 26/38 anonim ***** válasza:
36%
25: Senki nem gondolta az elején, hogy neked ehhez külön forrást kell szolgáltatni hogy felfogd. Én inkább azt nem értem miért nem képesek az emberek 2022-ben egy egyszerű google keresésre ha annyira kell nekik az autentikus forrás. Nehéz használni a googlet? Könnyebb hülye elméleteket kitalálni? Kabaré.
2022. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Sok minden le volt ott írva a korábbi hsz-ekben, öt érzék, Krisztus 5 sebe, Mária, stb.

Ha tudtam volna, hogy ilyen nesze b@szd meg gúnyolódó stílusban kapom a választ, mindenféle hablattyal körítve, inkább másol érdeklődöm.

Nekem nem jött ki elsőre a guglival, azt hittem rövid úton korrekt választ kapok, személyeskedés nélkül.


Büszke lehetsz magadra, tudsz guglizni! Gratulálok!

Azért majd megnézem jobban azt a dokumentumot.

2022. dec. 10. 17:20
 28/38 anonim ***** válasza:
31%

"Büszke lehetsz magadra, tudsz guglizni! Gratulálok!"


Nem kell annak lennem, neked kéne elsüllyedned inkább hogy nem tudsz xd

2022. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Te azért vagy itt a GyK-n valójában, hogy kötözködj?

Nincs jobb szórakozásod, mint személyeskedve kötözködni?

2022. dec. 10. 17:35
 30/38 anonim ***** válasza:
36%
De, választ is adok a hülye kérdésekre :D
2022. dec. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!