Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az EU zászlón miért ötágúak a...

Az EU zászlón miért ötágúak a csillagok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval mit szimbolizál itt az ötös szám?


Köszönöm szépen előre is.


2022. dec. 10. 09:28
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
0%

A zászlókat csináljak kicsiben, nagyban, parányi kitűzőként, törekedni kell a legegyszerűbb, legtisztább, legfelismerhetőbb ábrázolásokra.

Szerintem ebben nincs több.

2022. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
43%
9: Tudtommal nem vörös csillagok vannak az EU zászlaján. Vagy már minden 5 ágú csillagról a kommunizmusra kell asszociálni? A karácsonyfadíszen is?
2022. dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

(Dehogy asszociálok én a kommunizmusra, csak reflektáltam a beírásra.)


Esetleg tudod a választ is a kérdésre, hogy konkrétan miért pont 5 ágú?

2022. dec. 10. 15:37
 14/38 A kérdező kommentje:
És én nem hiszem, hogy hasraütéses alapon döntöttek az ötágú mellett.
2022. dec. 10. 15:39
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

Ugye mintának már sok ilyen van, pl az USA 50 tagállamai is csillagok a zászlón.

Mikor az EU ötletelt, volt rengeteg variáció. Az 5 ágú csillag mindannyiunknak gyerekkorunk óta kézenfekvő, ha rajzolunk.

Inkább osztd meg velünk a teóriádat, mert szerintem erre megy ki a játék.

2022. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

(Szerintem sokan a gyerekkorukban azért rajzoltak 5 ágút, mert ez volt a feladat az óvodában, kisiskolában, amit aztán be kellett festeni pirosra. :) )


Nekem van teóriám, de lehet, hogy butaság, úgyhogy még várok egy ideig vele, hátha valaki beírja hamarosan a tutit. Én csupán szeretném megtudni a tényleges okot.

2022. dec. 10. 15:49
 17/38 anonim ***** válasza:
Gondolom a "tényleges ok" az a teóriád, nem pedig a tényleges ok a valóságban.
2022. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Nyilván. :)

Ha tudnám az okot, nem kérdezném. :)

2022. dec. 10. 16:00
 19/38 A kérdező kommentje:

Na jó, beírom mit gondolok, lehet hogy lényegében nagy butaság lesz:


A szovjet zászló ötágú csillaga "leggyakoribb értelmezése szerint az öt világrészt jelképezi, a „Világ proletárjai, egyesüljetek!” jelszavának megfelelően".


Régen úgy hitték, 5 kontinens van, ameddig fel nem fedezték az Antarktiszt.


Manapság is 5 kontinens a lakosság által lakott.


Elképzelhetőnek tartom, hogy az EU zászlóban lévő csillagok ágainak száma is a Föld kontinenseit szimbolizálja, tehát kvázi a világot.

És ezek a csillagok, mint kis világok, lokalitások, az EU tagországainak szimbólumai a legtökéletesebb síkmértani alakzatban, a körben rendeződnek-kapcsolódnak egymáshoz, ezzel utalván a minőségi kapcsolatok kívánalmára, megalkotván ezzel a vágyott globalitást.


A csillag forma talán a tökéletességre, isteni magasságokba törekvést hivatott jelképezni.

2022. dec. 10. 16:16
 20/38 anonim ***** válasza:
29%
Túlkomplikálod az egészet. Itt nem arról van szó, hogy az ötös szám mit szimbolizál ? Természetesen semmit. Fogadd el, hogy a világ nagyrésze a csillagot öt ággal ábrázolja, így mutatós, így néz ki igazán csillagnak.
2022. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!