Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meddig hazafi valaki, és...

Meddig hazafi valaki, és mikortól válik "turbómagyarrá"?

Figyelt kérdés
Öltözködésre, külső megjelenésre, ideológiára gondolok, szóval minden olyasmire, amibe a kedves barátok belekötnek hogy szerintük "nagymagyarkodó".
2011. máj. 19. 15:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%

Továbbra sem értem, milyen jogon büszke valaki bármi olyasmire, amiben semmi érdeme sincs - pl. hogy hova született. Abszolúte semmi beleszólása nem volt, nem rajta múlt, nem ő vívta ki magának, csak egyszerűen így esett. Akkor meg mi a francnak büszke rá?


Büszkének arra lehet lenni, amit az ember maga ért el, a saját eszével, a saját két kezével, a saját erejéből, vagy akár egy nagyobb csapat vagy csoport tagjaként is, de a saját részét is kivéve a munkából.


Szerintem pl. ez is egy tényező. Pusztán ettől ugyan még nem feltétlenül lesz valaki turbómagyar, lehet egyszerűen csak érzelmesebb hazafi is, de ha ez a tényező már adott, akkor általában a többi is könnyebben adja magát.

2011. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

A hazafit nem az öltözködés teszi.

Egy nagymagyarországos póló szerintem még elmegy. Meg az ilyen "Magyar vagyok, nem turista"-típusú vicceskedők is. A "Vesszen Trianon" és hasonlók szerintem már cinkes (mármint pólón), de még az sem olyan nagy was ist das. Ott kezdődik a probléma, ha már tényleg kirekesztő jellegűek a feliratok. Ezt nem nagyon tudom megfogalmazni.

Gondolom öltözködést a Gárda-egyenruha miatt kérdezed. Azzal nem az a probléma, hogy olyan, amilyen, hanem az, amit csinálnak benne. Amit jelképez.

A külső megjelenés végképp nem számít semmit. Max. ha valaki Hitlert, Szálasit, meg Budaházy-t tetováltatja magára. Vagy egy felakasztott cigányt, vagy ilyeneket.

Ami az ideológiát illeti, ott van egy markáns különbség. Egy hazafi azt akarja, hogy jó legyen a hazájának. Hogy boldogulni tudjon a jelenben és szép jövőt teremthessen. Ennek érdekében a realitásokat nézi és még véletlenül sem sodorja veszélybe a hazáját. A "turbómagyar" viszont a múltba réved és a múlt (vélt, vagy valós) dicsőségét akarja visszahozni, akár még a teljes pusztulást is megkockáztatva.

Vegyünk egy példát! Attól, hogy valaki revíziót akar, még nem biztos, hogy "turbómagyar". Attól még lehet igaz hazafi. Viszont a hazafi a revíziót csak addig képzeli el, amíg magyar többség van, és azt békés úton, tárgyalásokkal, diplomáciával akarja elérni. Tudja, hogy ez csak úgy működhet, ha itthon rendet teszünk, felépítünk egy működőképes gazdaságot, növekvő pályára állítjuk a demográfiai mutatúinkat stb. stb.

A "turbómagyar" ezzel szemben azonnali, teljes és erőszakos revíziót akar. Jellemezhetném a "fegyverbe magyar" kijelentéssel is, vagy a közkedvelt szlovák politikus "tankjainkba ugrunk és eltiporjuk Budapestet" kijelentésének méltó párjaként, és nem fogja fel, hogy ezzel csak a saját országát sodorja végveszélybe. Azt elismerem, hogy nem feltétlenül a pusztulásba vezető egyenes út ez, de már az is épp elég, hogy a veszélye fenn áll.

Aztán, a hazafi békét akar teremteni a hazában, egységet és egyetértést. A "turbómagyar" viszont ezzel szemben azt tekinti csak embernek, aki egyet ért vele. Gondolok itt a cigányság és a zsidóság elleni irtóhadjárat-tervekre, illetve az olyan kijelentésekre, mint amilyet pl. a minap olvastam itt. "Aki nem a Jobbikot akarja kormányra, az nem tudom, miért nevezi magát magyarnak. Vándoroljatok már ki!" (Nem szó szerint így volt, de az mellékes. Amúgy a hangsúly nem a pártnéven van, hanem a stíluson.)

Illetve még talán azt tudom megemlíteni, hogy az a "turbómagyar", akit nem az hajt, hogy igazságot tegyen, hanem hogy mindent elérjen a magyarságnak. Ez így önmagában nem tűnik rossz dolognak, de a probléma megintcsak a Trianon-kérdés fényében érthető.

A hazafi azt akarja, hogy az államhatárok az etnikai határok mentén húzódjanak, illetve, max. akkor túl azon, ha az ott élők is azt akarják. A "turbómagyar" viszont le akarja dózerolni Szlovákiát, kiirtani a románokat és a szerbeket, de Erdély és a Vajdaság területéről mindenképpen kikergetni őket. Egy értelmes hazafi ilyet nem tesz, mert ezzel csak a világot hangolja maga (és, ami mégrosszabb, Magyarország) ellen.

Remélem tudtam segíteni.

Amúgy magad miatt kérdezed, vagy csak kíváncsi vagy?

2011. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Kíváncsi is vagyok, meg magam miatt is :) Nem vagyok gárdista, se hungarista, se náci, viszont ellene vagyok az ország kizsákmányolásának, a korrupciónak, és igazságot akarok, ez minden. Úgy vagyok vele, hogy szélsőséges helyzethez illhet a szélsőséges megoldás is.
2011. máj. 19. 15:58
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok gárdista, se hungarista, se náci, viszont ellene vagyok az ország kizsákmányolásának, a korrupciónak, és igazságot akarok, ez minden."


Ettől még nem feltétlenül vagy "több" egyszerű hazafinál.

A "turbómagyar" nem (csak) az elvekben, sokkal inkább a tettekben és a módszerekben nyilvánul meg.

2011. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
23%

"ellene vagyok az ország kizsákmányolásának, a korrupciónak, és igazságot akarok, ez minden. Úgy vagyok vele, hogy szélsőséges helyzethez illhet a szélsőséges megoldás is."


akkor konkrétan náci vagy:D

2011. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Kedves 17:47-es!

Előbb tisztázd magadban a fogalmakat, aztán beszélj hülyeségeket!

Ennyi alapján, amit idéztél, a kedves kérdező még akár kommunista is lehetne. Viszont ha nagyon a szélsőjobba akarnád beeröltetni, akkor is max. fasiszta.

A nácizmus egyik legdöntőbb sajátos eleme a fajelmélet, amit a kedves kérdező eddig meg sem említett.

2011. máj. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
A kedves moderátorok tájékoztathatnának ha törlik egyik válaszomat és elvárnák valami indoklást is!
2011. máj. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Valahol ki van írva, hogy a moderátorok fenntartják maguknak a jogot arra, hogy bármelyik kérdést, vagy hozzászólást indoklás nélkül töröljék.
2011. máj. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

ma 18:12


Azért én bízom benne hogy nemcsak pofára megy ki a játék. Már megkaptam az indoklást megpróbálom moderálni magam visszafogottabb szavakkal és Keményen oda fogok figyelni mások provokálására is.

2011. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ha engem valaki "nagymagyarkodó"-nak titulálna, nem keserítene el, hiszen nincs benne semmi rossz.

Tanúja voltam egy jelenetnek, amikor valakit lefajgyűlölőztek. Az pedig elegánsan meghajtotta magát és azt mondta: Köszönöm. Tehát kitüntetésnek vette !!

2011. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!