Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meddig hazafi valaki, és...

Meddig hazafi valaki, és mikortól válik "turbómagyarrá"?

Figyelt kérdés
Öltözködésre, külső megjelenésre, ideológiára gondolok, szóval minden olyasmire, amibe a kedves barátok belekötnek hogy szerintük "nagymagyarkodó".
2011. máj. 19. 15:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"Rasszisták vagyunk, mert elegünk van."


Ez egy nagyon sarkított látásmód.

Azt nem vitatja senki, hogy a bűnözőket joga van bárkinek is utálni. De a bűnözőket utáld és ne az etnikumot, amibe tartoznak! Mert ha az utóbbit teszed, akkor igenis rasszista vagy.


"Egyébként ha egy kert 99%-a tele van gazzal, akkor azt mondjuk, hogy ez a kert gazos. Senkit sem érdekel az a kis rész, amin nincs semmi."


De az emberek nem növények.


"Az ember a jóra törekszik. Segít a társain, óvja a környezetét. Gondolkodik, mindig tanul valami újat, s ezt jóra használja. "


Akkor a szellemi sérültek sem emberek?

Akkor a gyerekek sem emberek (mondjuk 5 év alatt)?

Akkor a szellemileg leépült öregek sem emberek?


"Mindenféle vita felesleges. Aki itt él, az tudja miről van szó"


Tudom miről van szó, csak nem értek egyet vele.

És ha valóban a jóra és a békés megoldásra törekednél, akkor te sem értenél egyet.

2011. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig továbbra is fenntartom, hogy ha a fenti kritériumok szerint nem tekintesz embernek a Magyarországon élő mondjuk egymillió cigányból kilencszázezret, attól még arra nincs jogod, hogy kijelentsd, hogy a cigányok nem emberek, mert van köztük százezer, akik igenis megfelelnek a kritériumaidnak.

A vádjaidra válaszul pedig, nem vagyok liberális, de attól még hiszek abban, hogy minden embernek egyenlő jogai vannak.

2011. máj. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"És ha valóban a jóra és a békés megoldásra törekednél, akkor te sem értenél egyet."


Áruld már el, honnan veszed, hogy a béka és a jó feltétlen ugyan az? Ezt csak a gyávák gondolják így.


"A vádjaidra válaszul pedig, nem vagyok liberális, de attól még hiszek abban, hogy minden embernek egyenlő jogai vannak."


Miért lennének egyenlő jogai? Egy orvos és egy sikkasztó egyenlő? Vagy egy kertész és egy betörő? Nem. Akkor miért illetné meg őket az egyenlőség?

A cigányságról meg annyit, hogy ott nem a bűnözés a betegség, hanem az, ha valaki közülük tisztességesen él. Én azokat Magyarnak mondom. Ezzel szemben azt is, hogy pusztuljon ki az összes cigány. Miért? Mert azt tekintem embernek, aki kiérdemli...

2011. máj. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, nem folytatom tovább. A fejed előtt van egy ködfelhő, úgy mint sok embernek, akiket a média vagy az iskola átprogramozott.


Jómagam továbbra is kinyitom a szemem, s bár fáj amit látok, attól még kimondom az igazat. A mondataimba belemagyarázhatsz akármit, ha nem akarod megérteni, akkor bármit írhatok, úgy sem fogod.


Minden jót!

2011. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Áruld már el, honnan veszed, hogy a béka és a jó feltétlen ugyan az?"


Mondtam én ilyet? Mit gondolsz, miért írtam külön?


"Ezt csak a gyávák gondolják így."


Na, elővetted a személyeskedést?


"Miért lennének egyenlő jogai? Egy orvos és egy sikkasztó egyenlő?"


Születésénél fogva. Úgy értem.

Vagyis egy embert a tettei alapján kell megítélni, és nem a származása, a bőrszíne, a szexuális orientációja, vagy a párthovatartozása alapján.

És erre én is mondhatnám, hogy ezt csak az nem érti meg, aki hülye. De inkább azt mondom, hogy az nem érti meg, aki nem akarja megérteni.

Döntsd el, hogy melyik vagy!


"ha valaki közülük tisztességesen él. Én azokat Magyarnak mondom"


És ha ő nem tartja magát magyarnak?

Ha cigány módra él (és ez alatt nem a lopást értem) és büszke a cigány származására, cigánynak vallja magát, akkor miért lenne magyar?

Amúgy pedig, ha szembe jön veled az utcán egy nem a napon lebarnult állampolgár és olyanokat mond, hogy "dikmán", meg "csájé", akkor honnan tudod, hogy ő most cigány, vagy magyar?

2011. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"A fejed előtt van egy ködfelhő"


Én meg úgy veszem észre, hogy pont te hordasz szemellenzőt.


"bár fáj amit látok, attól még kimondom az igazat."


Nem. Azt mondod ki, amit te igaznak tartasz. Nagy a különbség.

Elismerem, én is tévedhetek. Én sem tudom az igazságot, de nem is állítom magamról. Ezt általában csak azok teszik, akik meg vannak győződve egy (általában) téveszméről és semmilyen ellenérvet nem hajlandók elfogadni.


"A mondataimba belemagyarázhatsz akármit"


Érdekes módon pont te csináltad ugyanezt az én mondataimmal. Ha visszaolvasod, megláthatod (ha hajlandó vagy meglátni).

2011. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig honnan veszed a bátorságot, hogy megmond, hogy ki magyar és ki cigány?

Ezt hadd döntse már el ő maga!

2011. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Miért lennének egyenlő jogai? Egy orvos és egy sikkasztó egyenlő?"


Születésénél fogva. Úgy értem.

Vagyis egy embert a tettei alapján kell megítélni, és nem a származása, a bőrszíne, a szexuális orientációja, vagy a párthovatartozása alapján.

És erre én is mondhatnám, hogy ezt csak az nem érti meg, aki hülye. De inkább azt mondom, hogy az nem érti meg, aki nem akarja megérteni.

Döntsd el, hogy melyik vagy!


Itt saját magadnak mondasz ellent. Mert első mondat: születésénél fogva egyenlő. Második mondat: embert a tettei alapján kell megítélni. Tehát az orvos nem lehet egyenlő a sikkasztóval, mert mások a tettei.

2011. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Mert első mondat: születésénél fogva egyenlő. Második mondat: embert a tettei alapján kell megítélni. Tehát az orvos nem lehet egyenlő a sikkasztóval, mert mások a tettei."


Szándékosan játszod az idiótát?

Bár, mint mondtam, ha nem akarod megérteni, nem is fogod.

Minden ember egyenlőnek születik. Teljesen mindegy, hogy az illető néger, vagy fehér, homo- vagy heteroszexuális, jobboldali vagy baloldali politikai beállítottságú, magyar, szlovák, román, szerb, osztrák, vagy ne adj Isten cigány.

Két ember között csak az tesz (jogilag) különbséget, amit élete során elkövet. Olyan nehéz ezt megérteni?

Ha valaki tolvaj, akkor úgy is tolvaj lesz, ha magyar, ha szlovák, ha román, ha szerb, ha osztrák, ha cigány, ha néger, ha fehér, ha homoszexuális, ha heteroszexuális. Ha viszont tisztes és becsületes életet él, dolgozik, családot tart el, gyereket nevel és tesz a közösségért, akkor jó ember, ha magyar, ha szlovák, ha román, ha szerb, ha osztrák, ha cigány, ha néger, ha fehér, ha homoszexuális, ha heteroszexuális.

Bár, úgy sejtem, ezt továbbra sem fogjátok megérteni, mert nem akarjátok megérteni.

2011. máj. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Tehát az orvos nem lehet egyenlő a sikkasztóval, mert mások a tettei."


Ez tiszta sor. Tagadja bárki is?

De egy magyar orvos és egy cigány orvos jogai ugyanúgy egyenlőek, mint egy magyar sikkasztó és egy cigány sikkasztó jogai. Egyiké sem több, mint a másiké, csak azért, mert az egyik magyar, a másik cigány.

2011. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!