Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meddig hazafi valaki, és...

Meddig hazafi valaki, és mikortól válik "turbómagyarrá"?

Figyelt kérdés
Öltözködésre, külső megjelenésre, ideológiára gondolok, szóval minden olyasmire, amibe a kedves barátok belekötnek hogy szerintük "nagymagyarkodó".
2011. máj. 19. 15:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
9%
Ugyan az, csak a tudatlanok szeretnek így nevezni minket.
2011. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

En tovabbra is azt vallom, a hazafiassag es a szelsojobbossag nem a mertekben kulonboznek, tehat 2 kulon dologrol van szo. A hazafiassagot ugyanis nem lehet tulzasba vinni. A hazafi a sajat hazajat szereties nem akar a nemzetebol senkit se kirekeszteni, aki oda akar tartozni, valamint mas nepeket nem utal, nem nez le. A "turbomagyar" viszont mas nepekhez kepest akarja meghatarozni a magyarsagat, es csak a sajat ideologiajat kovetoket tartja igazi magyarnak. A nemzeti jelkepeket is ideologiajanak hirdetesere hasznalja, nem az egesz nemzetre.


(Bocs az ekezetek hianyaert, telefonrol irok ds nehez vele ekezeteket varazsolni.

2011. máj. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%

" A hazafi a sajat hazajat szereties nem akar a nemzetebol senkit se kirekeszteni"


Én egy embert se rekesztek ki a Magyarságból! Csak a cigányokat és zsidókat!

2011. máj. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

"Én egy embert se rekesztek ki a Magyarságból! Csak a cigányokat és zsidókat!"


Ez marha jó!

Várj egy percig, amíg szétröhögöm magam! XD

Nem látod, hogy a mondatod egyik fele megcáfolja a másikat?


Amúgy én teljes mértékben egyet értek az idézett válaszolóval. Csak egy dolgot tennék hozzá.

Egy nemzet, valamilyen mértékben, mindig a körülötte lévőkkel szemben határozza meg magát. Azoktól határolódik el. Sosem úgy jön létre egy nemzet, hogy mi azért vagyunk ezek és ezek, mert ez és ez jellemző ránk, hanem úgy, hogy kijelentik, hogy mi nem tartozunk azokhoz, akikhez a világ szerint tartozunk (és eddig ténylegesen is tartoztunk) mert ebben és ebben különbözünk.

Pl. amikor a délszlávok különváltak szerbekre, horvátokra és bosnyákokra (meg a többire), akkor egyik sem úgy határozta meg magát, hogy mi azok a délszlávok vagyunk, akik így és így élnek, hanem a horvátok úgy, hogy mi nem vagyunk szerbek ezért és ezért és nem vagyunk bosnyákok ezért és ezért. A többiek detto. (Náluk konkrétan nem tudom, hogy ez hogy ment, csak azért velük példálózom, mert az ő esetükben könnyen belátható, hogy egy tőről fakadnak.)

Abban viszont egyet értek, hogy egy hazafi gondolkodásmódja sosem arra épül, hogy a másikat lenézze, megvesse, ne adj Isten, kiirtandónak tartsa, csak mert más nemzetiségű. A "turbómagyar" (és minden más szélsőséges nacionalista) ideológiájának viszont ez a fajta sovinizmus alapköve.

2011. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha embernek tekintjük őket. ;D
2011. máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Akkor definiáld, kérlek, hogy mi is az ember!
2011. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%
Embernek nem lehet születni, emberré válni kell...
2011. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

"csak mert más nemzetiségű"


Nem hiszem el, hogy van még olyan, aki ezt így fogja fel. Nem az a lényeg, hogy más nemzetiségű, hanem az, hogy nem tud emberként viselkedni. Áttapos a másikon, élősködik rajta és megkeseríti az életét. Senki sem azért utálja pl.: a cigányokat, mert koszos barna színük van, hanem azért, mert egy undorító népség.

2011. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

A cigányokat kollektíve csak az utálja, aki rasszista.

Én is megvetem az élősködő, tolvaj fajtájukat, de el kéne fogadni végre, hogy nem minden cigány ilyen.

Még ha a 99%-uk alávaló tolvaj népség is, a fennmaradó 1% miatt nem mondható ki, hogy aki cigány az tolvaj, mert az nem lenne igaz.

Arra a kérdésemre pedig még mindig nem kaptam választ, hogy mi az ember definíciója.

2011. máj. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Persze, van mondjuk 1%, de ki a bánatot érdekel? És rohadtul unalmas (már elnézést a stílusért, erre máshogy nem lehet), hogy ezért mindenki rasszista. Rasszisták vagyunk, mert elegünk van. Gonosz, csúnya magyarok.

Egyébként ha egy kert 99%-a tele van gazzal, akkor azt mondjuk, hogy ez a kert gazos. Senkit sem érdekel az a kis rész, amin nincs semmi. Az a kicsi nem változtat semmin. Remélem érted a hasonlatot.


Az ember (Ezt még magyarázni kell? Nem csoda, hogy itt tartunk):

Az ember a jóra törekszik. Segít a társain, óvja a környezetét. Gondolkodik, mindig tanul valami újat, s ezt jóra használja.

Ha (a gonosz emberek - akiket csak azért hívunk embernek, mert külsőre hasonlítanak ránk, egyébként nem azok, s nem érdemelnek kegyelmet) agresszívan lépnek fel ellene, akkor igyekszik békésen megoldani a dolgot. Ha ez nem megy, akkor muszáj rendet tennie, hogy ezzel saját magát, s környezetét védje.


Lehetne ezt még hosszasan írogatni, lehetne rá más választ adni (a lényege ugyanaz lenne). Aki ember, az tudja mit jelent.

Természetesen az ember nem tökéletes, így elkövet hibákat. Ezeket el lehet nézni.


Amit viszont a cigányság, s őket támogatva a drága liberális jogvédők művelnek, az megbocsáthatatlan.


Kérem tisztelettel, én itt befejeztem. Mindenféle vita felesleges. Aki itt él, az tudja miről van szó.

2011. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!