Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kirakathat az albérletből?...

Kirakathat az albérletből? Rendőrt hívhat ránk? Mi mit tudunk "ellene" tenni? Fiktív vádak, sértegetés.

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk hárman. Ketten nagyon csendesek vagyunk, harmadikunk kissé harsány. Tegnap este, mikor jöttem haza munkából egy nő nekem esett a lépcsőházban, hogy mi bulit tartunk, ordítozunk. Mondtam, hogy elnézést, ha így van, de láthatja, én most jövök haza munkából, mindjárt benézek mi a helyzet(akkor nyitottam a zárat) de ő csak ordított, hogy gyanítja ugyanaz a banda, meg hogy rendőrt hív meg ilyesmiket. Itthon mondtam lakótársamnak meg vendégének, hogy halkabban legyenek már, de igazából nem voltak hangosak és hát így nehéz igazságot szolgáltatni, hogy tényleg akkor értem haza. Nagyon zavart a dolog, hogy holmi idegen nő ordítozik velem ok nélkül, ezért reggel lementünk hozzá hárman, hogy tisztázzuk. Az esti kiabálást folytatva nyitott ajtót a hölgy. Lakótársam elnézést kért(amennyire hagyott minket szóhoz jutni), bár a nő stílusa miatt nem a legőszintébbre sikeredett. Mondta, hogy ne aggódjon, ő nemsokára költözik. A hölgy csak üvöltött tovább, hogy mi biztosan drogozunk meg részegesek vagyunk és hogy tönkretesszük az életét, meg hogy "kicsináljuk" az egész szintet(ő egyébként alattunk-mellettünk lakik). Mondtam, hogy bár még máshonnan nem érkezett panasz, de ha gondja van normálisan jöjjön már oda, ne az első útjába kerülővel kezdjen kiabálni. Dolgoztam, akkor értem haza. Erre odafordult a másik lakótársamhoz, aki még később ért haza, mint én, és elkezdett kiabálni, hogy "akkor maga volt?!" Mellettünk egyébként úgy egy hónapig egy balhés r*ma csoport lakott, de kirakták őket. Próbáltuk mondani, hogy korábban valószinüleg velük volt problémája, mert eleve ők laktak közvetlenül fölötte. Erre azt mondta, hogy a mostani rendes emberek előtt ott nem is lakott senki. Persze alig értett valamit abból, amiket mondtunk, mert végig kiabált. Aztán meg mondta, hogy lépéseket fog tenni, meg megint hogy mi kicsináljuk és ránk vágta az ajtót.

Elmúlt évben furcsa szagok terjedtek a házban a lefolyón át.Éreztük mi is, de nem panaszkodtunk, mert azt hittük ez a panel természetes velejárója. Aztán úgy egy hónapja véletlenül hallottuk, ahogy a szomszédunknak magyaráz, hogy biztosan tőlünk jön és drogot főzünk.

Ma már kiborulva hívtam fel a főbérlőmet, hogy elmeséljem a dolgot. Nyugtatott, hogy egy magányos tanárnő, aki néha biztos bekattan de igazából már maga a tény zavar, hogy ok nélkül sérteget valaki, meg ki akar innen minket utáltatni.

Mit lehet ilyenkor tenni?


2011. máj. 31. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmit. Miért kéne egyáltalán valamit tenni?
2011. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elköltözni. Nekünk egy szomszédunk volt ilyen, komolyan mindent megtettünk a nyugalom érdekében, amikor már végképp nem tudott mibe belekötni, akkor kitalálta, hogy este 10 után ne vécézzünk, vagy ha igen, ne húzzuk le... na akkor elegünk lett, költöztünk.

Az új albérlet csupa béke és nyugalom... sajnálom, hogy nem jöttünk el korábban!

2011. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát gondolkodom, hogy lassan kimeríti a becsületsértés fogalmát, amit művel. Eszem-alszom-gépezem, közben meg retteghetek, hogy vajon éppen hol osztja meg a fantazmagóriáit. Költözni nem szeretnék, mert nyugodt, biztonságos a környék és háziállattal nem olyan pikk-pakk megy a dolog.
2011. máj. 31. 09:53
 4/10 A kérdező kommentje:
A "tenni ellene" dolgot arra értem, hogy jó lenne megakadályozni, hogy a fiktív dolgaival lejárasson a többi lakó előtt. Nem tudom amúgy ez hogyan működik, mikor rakhatnak ki egy bérlőt.
2011. máj. 31. 09:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Kirakni egyedül a főbérlő rakhat ki.

Lejáratni nem tud, gondolom a többi lakó is ott él, tudják mennyire igaz amit mondd.

Egy esetet írtál le és nem ís írod, hogy ez rendszeres lenne. Bekattant, nem arról van szól, hogy naponta csönget be hozzátok. Hagyd,majd kialussza magát.

Rendőrt hívhat, esetleg még ki is jönnek,aztán megmondják neki,hogy többet ne telefonáljon.ennyi.

2011. máj. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nálam is olyan az alattam lakó, hogy csak gépezek, és mégis veri az ajtót, hogy állítólag milyen hangos vagyok, és velem is kiabált már, hogy ő arra ébred, hogy én járkálni merek a lakásban, de az ilyennel nem tudsz mit kezdeni egyszerűen

vagy megunja vagy ha nem, ordítsd le te is a fejét, mert sosem hagyja abba

2011. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szrjátok le.

de ugye tényleg nem főztök drogot?


vagy csinálhatnátok ellenbalhét. bekopogtok és üvölteni kezdtek vele az ő stílusában, hogy ő milyen hangos és büdöset fingik és biztos, hogy uránt dúsít.

2011. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is arra gondolok egyébként, hogy neki ez most öröm, hogy balhézik. Már előre megmondta, hogy jön a nyári szezon, biztos egész nyáron bulizni meg ricsajozni fogunk :D

Amúgy dehogy főzünk drogot. Ha éppen nem dolgozunk, kakaóval kockulunk a gép előtt, :D

2011. máj. 31. 11:32
 9/10 anonim ***** válasza:

lehet, h szomszédok vagyunk? nekem is van egy nemnormális szomszédom, szintén magányos tanárnő, mindenfélét kitalál, és zaklatja az alatta-felette-mellette lakókat.


nyugi, ha semmi törvénybe ütközőt nem csináltok, akkor semmi oka kirakni a tulajnak.


egyébként ha nem titok, nagyjából belőnéd, h merrefelé laktok? :D

2011. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most láttuk, hogy "elkapta" a szomszédunkat, tuti tömi a fejét... :S Mindenesetre írtunk egy-egy tisztázó levelet az érintett szomszédoknak. Az a baj, nekem baromi nagy az igazságérzetem... Amúgy XV. kerület. :)
2011. máj. 31. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!