Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik még javító-nevelő...

Létezik még javító-nevelő intézet Mo-on? A "zűrös" gyerekek ilyen intézményben törénő elhelyezése megoldás?

Figyelt kérdés
Gyakran utazom Aszódon át Eger felé, ahol régen működött egy ilyen intézmény.Borzasztó állapotban van,ezt látom az autóból.(vagy ezeket nevezik a fiatalkorúak börtönének?)
2009. márc. 26. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

aszód a fiatalkorúak börtöne


javítóintézet bp-en a 3-dik kerületben van, a szölő utcában

2009. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Aszódon javítóintézet van, nem börtön. Azt nem tudom, hogy még üzemel-e, de pár éve még működött.
2009. márc. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
2009. márc. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Az aszódi javitóintézet belülről nagyon is jól néz ki, sőt jobban mint egyes kollégiumok, szerintem kivülről se néz ki rosszul, de belül tényleg nagyon szép. Léteznek javitóintézetek Mo-n, de nincsen sok (Aszód, Debrecen, Budapest azt hiszem ennyi). A javitóintézet meg a fiatalkorúak börtöne egyébként nem egy kategória. Javitóintézetbe általában első bűntettesek mennek, vagy olyanok, akik kisebb bűntetteket követtek el. Fiatalkorúak börtöne Kecskeméten, Szirmabesenyőn, Tökölön, Pécsett találhatók. Itt már lényegesen rosszabbak a körülmények, mint egy javitóban, nagyon elkeseritettek az ott látottak, amikor mentem gyakorlatra...


Még van egy másik intézeti elhelyezés a speciális gyerekotthon által (pl:Esztergom, Zalaegerszeg), ide is zűrös disszociális tüneteket mutató fiatalok mennek, sajátos házirendje van ennek is, a szigort tekintve nagyjából megegyeznek a javitóintézetekkel.


Én valamilyen szinten hozzáértőként azt mondom a börtönbeli elhelyezés nem megoldás, ott tényleg csak összezárják ezeket a srácokat, aztán feléjük se néznek, akár meg is ölhetik egymást a cellákban, és kb. 2 havonta ez meg is történik...

A javitóintézeteket, speciális gyerekotthonokat jó megoldásnak tartom, általában itt nagyon nagy szeretettel foglalkoznak a nevelők a fiatalokkal, terápiás csoportokban kezelik őket, iskoláztatják őket, nagy hangsúlyt fektetnek a szocializációra, a személyiségfejlesztésre....Igaz szigorú a házirend, de azt is meg kell hagyni nem ok nélkül kerültek oda azok a fiatalok, keményen kell fogni őket, még ameddig lehet.

2010. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
77%

Ez az egész rendszer úgy kaki, ahogy van. Ezek a javító intézetek nem érnek semmit, a kriminalizálódás megelőzése lenne a cél, ennek ellenére bűnözőket nevelnek. Nem azt mondom, hogy ez feltétlenül a nevelők és a gyámok hibája, nyilván nem tudnak úgy foglalkozni a gyerekekkel, ahogy egy családban, de szerintem azért meg lehetne oldani jobban, főleg annyiból, amennyi támogatást gyerekenként havonta kapnak (súrolja a 300 rongyot). Állami gondozott vagyok, belelátok a dolgokba... Én jelenleg egy nyílt, "családias" gyermekotthonban élek, az igazgatónőnknek 3 autója van, az irodájában vigyorog a plazmatévé, nekem meg egy rohadt tusfürdőt meg egy doboz tampont nem tudnak venni ("kevés az ellátmány"...). Még szerencse, hogy vannak nagyszüleim, különben rohangálhatnék büdösen, vagy nem tudom.

Plusz most kitalálták, hogy nekem marha jó lenne az Esztergomi Leánynevelő Intézetben, mert ott nem tudnám megölni magam (az elmúlt évben kétszer öngyilkos akartam lenni; igazából csinálják végig azt amit én, és ne akadjanak ki néha, megveregetem a vállukat). A fenéket, le sem érnék Esztergomba, és már mehetne a gyásztávirat, csak ezt ők nem látják át, hogy nekem ez a lehető legrosszabb lenne. Halál normális vagyok, családi okok miatt vagyok átmeneti nevelésben, három hete azért küzdök, hogy valami ember eljöjjön végre velem bankszámlát csináltatni meg hasonlók, hogy végre el tudjak menni diákmunkára, de soha senki nem ér rá, és még menjek Esztergomba... A légynek nem tudnék ártani, legfeljebb csak magamnak, rendőrségi ügyem soha nem volt (még egy csokilopás ügyében sem!), Esztergomban meg őrültek vannak, olyanok, akik embert öltek... Mondjuk a helyzetem igen biztató, 2 hónap múlva újratárgyalják, addig harcolunk a bürokrácia ellen. Még szerencse, hogy mindenki mellettem áll, talán megúszom hogy tönkretegyék az életem. Sőt, biztos. Marha szerencsés vagyok, hogy ennyien segítenek. Esztergomban 10 percen belül csinálnának ki...

Nem tudom, mennyire vágott témába, de gondoltam megírom. 16/L

2012. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!