Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg beteges, hogy ennyire...

Tényleg beteges, hogy ennyire érdekelnek a világ dolgai, és hogy beszélek erről?

Figyelt kérdés

Pl lassan kívülről fújom a leggonoszabb sorozatgyilkosok nevét, hogy hogyan ölték meg az áldozataikat, Hitler és Sztálin munkásságát is nagyon jól ismerem, a tv-ben legjobban a gyilkosokról szóló műsorok érdekelnek.


De ezen kívül még rengeteg dolog érdekel, minden nap olvasok új dolgokat a wikipédián, ma pl az esőerdőkről és a mutációról olvastam. Ja és a természeti katasztrófák is érdekelnek.

Anyával nincs sok közös témánk, így általában mesélek neki ezekről a dolgokról.


Ez baj? Néha látom, hogy totál betegnek néz.


16/L


2011. aug. 21. 20:13
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

-.-''

Nem, ezt sem írtam 1 szóval sem.


De végülis minek magyarázkodok neked, úgyis kiforgatod a szavaimat.

2011. aug. 21. 20:46
 22/27 anonim ***** válasza:

Nos, azt nem tudhatom. =) Talán te vagy csak az idő.

Ahogy írod, jobban érdekelnek a természettudományos dolgok. Lehet, ha találsz valamit ezen a témán ezen belül, ami különösen érdekel, ebben lehetnél kutató. Vagy bármi, amit el tudsz képzelni. Ha tegyük fel, az izgat, hogyan nézhetnek ki a hegyek tetején lévő hópelyhek mikroszkóp alatt, vágj bele. Tanulj meg hegyet mászni és keress kalandokat. Ha könyvtárban szeretsz inkább üldögélni, válassz ahhoz illőt. Ha az érdekel, pontosan mit takar a Bermuda-háromszög és miért "tűnnek el benne dolgok", kutass utána. Ha érdekelnek a gyilkosságok, foglalkozhatsz velük is. Tegyük fel, mit csinálna egy sorozatgyilkos, ha valaki egyszer csak odamenne hozzá a börtönben és a kezébe nyomna egy hárfát? Vagy hogyan lehet életben maradni egy serpenyővel és egy villáskulccsal az őserdő közepén?

Egy kutató mögött nem csak egy típust kell elképzelni. Számtalan lehetőségből, véletlenekből tevődik össze az egész. Ha érdekel valami hosszabb távon, annak úgy is utána fogsz járni, mert nem hagy majd nyugodni. =)


Az nem baj, ha nem érdekelnek a sulis tárgyak, vagy csak egy-kettő. Sokan vannak így. A lényeg, hogy valami érdekel. Az pedig, hogy nem vagy "kiemelkedően jó" semmiben, nem igaz. Legfeljebb ezekben nem. De sok-sok dologban biztosan. És ha azokat megtalálod magadban és megtanulod kamatoztatni, boldog ember leszel. ;)

2011. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, mi érdekel úgy tényleg igazán :S Ebbe sosem voltam jó...
2011. aug. 21. 20:49
 24/27 anonim ***** válasza:

Ezzel én is sokáig így voltam, és még most sem tudom biztosan. (Nyugi, van aki hetvenévesen sem tudja, szóval még nem maradtál le semmiről az eldöntéssel=D)

Engem sok ideig vonzottak (vonzanak még ma is) a könyvek és a filmek. Állandóan olvastam vagy filmet néztem minden szabad percemben szinte. De én sem voltam "kiemelkedően jó" semmiben sosem. És fogalmam sem volt róla, hogy mit tegyek a jövőben.

Aztán jött a pályaválasztás és én ott álltam nagy kérdőjelekkel a fejem mellett. Végül nem is jelentkeztem sehová. Gondoltam, majd dolgozom valamit. De egy napon a kezembe akadt egy igen különleges könyv, aminek végigolvasása után szinte villámként csapott belém a felismerés. Írni akarok!

Persze, már azelőtt is próbálkoztam ilyenekkel, de azok csak más művek "árnyékai" voltak. Azóta elkezdtem felépíteni egy fantasztikus világot, és tervezgetem-szövögetem a történetet. Nem mondom azt, hogy ez jelenlegi helyzetem legjobban fizető ötlete, de egy olyan dolog, amit szenvedélyesen szeretek. Rájöttem, rajongom a történetekért. És nagyon sokat akarok még elmondani, amíg élek, ha magamnak mondom, ha a leendő gyerekeimnek, ha a fél világnak. Mert élvezem és ilyenkor csak ez számít. =)


Biztos vagyok benne, hogy téged is sok minden érdekel, de ezek közül pár ki fog emelkedni a többi közül, persze csak idővel. Emlékszem, amikor annyi idős voltam mint te én is tök ugyan így voltam vele. De pár év múlva ez változni fog. =) Általában az ilyen dolgok mindig akkor jönnek, amikor egyáltalán nem számítasz rá. Elcsépelt mondás, de tényleg így van. ;)

2011. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Haha, ez miért lenne baj? Én is ilyen nagy tudásvággyal rendelkezem mint te! És én is mindent megosztok a családtagjaimmal, bár már unják ezt a sok infót! ;P
2011. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ha a gyilkosok érdekelnek, akkor a pszichológia is menne neked. Nézz körül neten ilyen témájú könyveknél, biztos lekötne az emberi lélek-kémia, mit miért teszünk, testbeszéd, stb. :)

A gyilkosok engem is érdekelnek, nem tudom miért, nem vagyok egy túlságosan agresszív alkat.

21/L

2011. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
miért lenne beteges? mert érdekel a világ?
2011. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!